TIXIK.cz » Města » Oslo

Oslo - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oslo: Hlídač pokojů
Oslo Mapa Mapa hotelů Oslo

OsloOslo

Související témata

Satelitní mapa Osla, Tipy na výlety poblíž Osla, Penziony v Oslu, Luxusní ubytování v Oslu, Apartmány v Oslu, Autopůjčovny v Oslu, Oslo - počasí, Oslo: Fotografie

Doporučené hotely Oslo


Zobrazit všechny »


Oslo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oslo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Oslu, Plánovač výletů, Oslo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:15:35, Telefon: +47 22 34 86 00, WWW stránky:

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

lyžování


Informace a fakta

GPS: 59.9132, 10.7389
Nadmořská výška: 23 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:13:51

Oslo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:22:54
Oslo je hlavní město Norsko . Rozprostírá se v ústí stejnojmenného fjordu. Právě toto umístění ho odlišuje od jiných hlavních měst.

Charakteristika Oslo

První zmínky o městě se datují kolem roku 1048, kdy vládl král Harald III. Hardrada. Oslo má i s přilehlými částmi asi 800 000 obyvatel. Je sídlem krále, parlamentu a hlavních státních a církevních úřadů. Rozkládá se v členitém terénu a dominantou města je skokanský můstek a televizní věž Tryvann. Patří mezi hospodářské a kulturní centrum státu. Na konci 13. a na začátku 14. století zde nechal král Haakon V. vystavět hrad a pevnost Akershus. V roce 1627 bylo město vypáleno a lehlo popelem, poté bylo znovu vystavěno. V roce 1811 zde byla zřízena univerzita.

Památky

Z kulturních památek je významný královský palác, který byl vystavěn v první polovině 18 století. Dnes zde sídlí norská královská rodina. Zajímavý je také Frognerův park, kde během dvaceti let vytvořil sochař Gustav Vigeland na 192 žulových a bronzových plastik, zobrazujících koloběh života.
Ve městě najdeme Národní divadlo, univerzitu, královský palác s parkem. Dále je zde historické muzeum, národní galerie a řada dalších muzeí jako například muzeum norského odboje, které je zasvěceno boji proti fašistickým okupantům. V muzeu vikinských lodí si můžete prohlédnout lodě a předměty, které byly nalezeny na břehu fjordu v době archeologického výzkumu. Koho zajímá historie polárních výprav, nechť navštíví muzeum Fram, které nese název podle dřevěného plavidla, na kterém podnikl polární cesty Fridtjof Nansen. Od budovy parlamentu vede pěší zóna kde najdete různé obchody, restaurace, banky.

Nobelova cena

Oslo je neodmyslitelně spojeno s udílením Nobelovy ceny. Ceremonie se koná každoročně 10. prosince na radnici města. Autorem zlaté medaile je již zmíněný sochař Gustav Vigeland.

Města a obce v okolí

OsloSandvika (12km)Lillestrøm (18km)Asker (19km)Ski (22km)Drøbak (28km)Askim (44km)Holmestrand (53km)

Webmap: 1 2 3