TIXIK.cz » Orloj v Kryštofově Údolí

Orloj v Kryštofově Údolí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Orloj v Kryštofově Údolí: Hlídač pokojů
Orloj v Kryštofově Údolí Mapa Mapa hotelů Orloj v Kryštofově Údolí

Související témata

Orloj v Kryštofově Údolí: Fotografie

Doporučené hotely Orloj v Kryštofově Údolí


Zobrazit všechny »Orloj v Kryštofově Údolí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Orloj v Kryštofově Údolí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Orloj v Kryštofově Údolí a doprava, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 01:57:56, Nadmořská výška: 383m

Orloj v Kryštofově Údolí je první vesnický orloj v Česku . Nachází se v Kryštofově údolí, v bývalé trafostanici, cca 10 km od Liberce . Zdejší trafostanice byla ještě v roce 2006 plná odpadků. V tu dobu začala její přestavba. Na orloji se pohybuje 12 apoštolů a další lidské nebo zvířecí sochy, které jsou z lipového dřeva. Postavy na orloji ovládá mechanika. V příštích letech bude přidána na orloj zvonkohra. Hodiny se řídí moderně, elektronicky přes satelit. Orloj v Kryštofově Údolí se rozbíhá každou hodinu od osmi do dvaadvaceti hodin. Z boku jsou ještě sluneční hodiny a naproti se nachází muzeu lidových betlémů .

Informace a fakta

GPS: 50.7726, 14.932
Nadmořská výška: 383 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:20:43

Orloj v Kryštofově Údolí: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-30 18:04:06
Z bývalé trafostanice udělali místní nadšenci technickou a turistickou zajímavost. Orloj stojí naproti restauraci a Muzeu betlémů u hlavní silnice. Zaparkovat se dá asi 30 metrů daleko. Stojí v mírném kopci, který je ovšem velmi táhlý a jistě si jej zapamatují všichni cyklisté. Na parkovišti bývá v zimě postavený velký venkovní betlém.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-26 20:55:22
Malý orlov v Kryštofově údolí ja moc pěkný. Dali si velkou práci tot u vybudovat. jezdí se sem koukat celé zájezdy. tedy aspoň, když jsme tu byly mi přijel sem celý autobus. Naproti orloji je restaurace a muzeum betlému. Tam jsme sice nebyl,ale určitě taky pěkné. projít si můžete i celou obec.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 20:24:11
Celá oblast kryštofova údolí je nádherná svojí polohou a přírodou. Panuje tady poklid a okolí je krásné. Nad částí údolí se tyčí veliký viadukt, po kterém jezdí vlak do okloních vesnic a měst. Je ohromnou dominantou. A naprostým unikátem je orloj, který připomíná ten pražský, má dvanáct apoštolů, kteří se ukazují v okýnkách každou celou hodinu.

Města a obce v okolí

Kryštofovo Údolí (0.2km)Chrastava (6km)Rynoltice (8km)Liberec (9km)Jablonné v Podještědí (12km)Šimonovice (11km)Hrádek nad Nisou (11km)Stráž pod Ralskem (12km)Bedřichov (15km)

Webmap: 1 2 3