TIXIK.cz » Regiony » Orlickoústecko

Orlickoústecko - ubytování, hotely, mapa, tipy na výlety, místa (okres Ústí nad Orlicí)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Orlickoústecko: Hlídač pokojů
Orlickoústecko Mapa Mapa hotelů Orlickoústecko

OrlickoústeckoOrlickoústecko

Související témata

Orlickoústecko: Fotografie

Doporučené hotely Orlickoústecko


Zobrazit všechny »


Orlickoústecko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Orlickoústecko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Orlickoústecko a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 12:00:24, Nadmořská výška: 378m

Orlickoústecko je region na území bývaleho okresu Ústí nad Orlicí (Ústeckoorlicko) , na hranicích České republiky a Polska. Vedle letní rekreace, turistiky, cykloturistiky, koupání a vodních sportů na přehradě Pastviny je oblast vhodná i pro zimní rekreaci. Jsou zde dvě známá střediska zimních sportů: Dolní Morava a Čenkovice. Běžkařské trati využívají i profesionální sportovci. Orliskoústecko je oblast zalesněných kopců, údolí, rybníků, polí, a luk. Na severu do něj částečně zasahují kopce CHKO Orlické hory, rovinatá nížina je naopak okolo Chocně a Vysokého Mýta. Zbytek území pokrývá pahorkatina podhůří Orlických hor.

Ústí nad Orlicí - město v podhůří Orlických hor

Ústí nad Orlicí je moderní regionální centrum s bohatou historií. Počátky města spadají do druhé poloviny 13. století. Krásný historický střed s téměř pravidelným čtvercovým náměstím s podloubími a typickými starými domy je od roku 1991 vyhlášen za městskou památkovou zónu. Návštěvník může navštívit místní aquacentrum, velký sportovní komplex, turistickou loděnici, krytý plavecký bazén, či letiště s možností vyhlídkových letů, rozhlednu na Andrlově vrchu, projít si Křížovou cestu, nebo si doplnit znalosti v místním Městském muzeu. Projdete-li se městem budete mít i dostatek příležitostí posedět v některé z místních kaváren či restaurací.

Města a zajímavá místa Orlickoústecka

Dalšími městy v regionu jsou Brandýs nad Orlicí, Letohrad, kde se nachází krásný zámek s muzejní expozicí, Choceň, kde je barokní zámek, historické město Vysoké Mýto, Králíky kde naleznete Poutní místo Hora Matky Boží či pevnosti předválečného československého opevnění, Jablonné nad Orlicí, Česká Třebová kde je Rotunda sv. Kateřiny, město Žamberk a město Lanškroun s renesančně barokním zámkem. Dalšími přitažlivými místy regionu jsou historický hrad Litice, rekreační vodní nádrž Pastviny, rozhledna Lázek, rozhledna Kozlovský kopec, národní přírodní rezervace Králický Sněžník, přírodní zajímavost Zemská brána, zřícenina hradu Lanšperk, památkový areál Vraclav, dělostřelecká tvrz Bouda s muzejní expozicí, zřícenina Žampach, a další.

Informace a fakta

GPS: 50.013, 16.4514
Nadmořská výška: 378 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:46

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, rybaření, golf, vyhlídkové lety, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Orlickoústecko: Recenze

Orlickoústecko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Letohrad (4.2km)Ústí nad Orlicí (6km)Jablonné nad Orlicí (11km)Potštejn (13km)Kunvald (13km)Lanškroun (16km)Vamberk (16km)Rokytnice v Orlických horách (17km)Vysoké Mýto (22km)Litomyšl (19km)Kostelec nad Orlicí (21km)Štíty (23km)Králíky (24km)Rychnov nad Kněžnou (21km)Dolní Morava (28km)Nové Hrady (28km)Luže (33km)Zábřeh na Moravě (33km)Bor u Skutče (31km)Svitavy (29km)Moravská Třebová (32km)Deštné v Orlických horách (33km)Opočno (37km)Borová (37km)Polička (36km)Dobruška (37km)Sedloňov (37km)

Webmap: 1 2 3