TIXIK.cz » Regiony » Orlické hory

Orlické hory - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Orlické hory: Hlídač pokojů
Orlické hory Mapa Mapa hotelů Orlické hory

Orlické horyOrlické hory

Související témata

Orlické hory: Fotografie

Doporučené hotely Orlické hory


Zobrazit všechny »


Orlické hory: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Orlické hory Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Orlické hory a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 10:22:46, Nadmořská výška: 707m, WWW stránky:

Orlické hory jsou pohoří, které vyhledávají hlavně milovníci turistiky a aktivního odpočinku. Nacházejí se na hranici České republiky a Polska . Atraktivní jsou především pro své přírodní krásy, a také díky velmi kvalitní síti značených turistických tras pro pěší turistiku, cykloturistiku a běžkování. Nachází se zde několik kvalitních areálů pro sjezdové lyžování.

Příroda

Název pohoří pochází zřejmě od řeky Orlice, která zde pramení. Nejvyšším vrcholem Orlických hor je vrchol Velká Deštná (1115 m) . Velká část Orlických hor má zvýšený režim ochrany přírody. Chráněná krajinná oblast Orlické hory je vyhlášena na území 204 km2 a řada lokalit je navíc chráněná jako přírodní rezervace, národní přírodní rezervace nebo přírodní památka.

Rozhledny a vyhlídky

Na vrcholu Velká Deštná (1115 m) se nachází malá dřevěná rozhledna . Umožňuje nádherný výhled na celé okolí a při dobré viditelnosti jsou vidět vrcholy Krkonoš , Jeseníků a Gory Stolowe v Polsku. Nedaleko se nachází nižší vrchol Malá Deštná (1090 m) , druhý nejvyšší vrchol tohoto pohoří. V Orlických horách se nacházejí i další rozhledny, ze kterých uvidíte nejkrásnější partie tohoto pohoří. Výšky 1 084 metrů dosahuje třetí nejvyšší vrchol Vrchmezí, ležící přímo na česko-polských hranicích. Turistu na první pohled zaujmou velmi strmé svahy této hory. V minulosti zde stála turistická chata, která roku 1946 vyhořela.

Šerlich

Restauraci najdete naopak na vrcholu Šerlich , kde stojí Masarykova chata. Patří k turisticky nejoblíbenějším místům celého pohoří. Šerlich je dobře přístupný a slouží jako oblíbený výchozí bod pro výlety. Nedaleko se nachází bývalý Šerlišský mlýn, který dnes funguje jako hotel.

Vojenské památky v Orlických horách

Zajímavostí Orlických hor je i systém vojenského opevnění, které se začalo stavět v roce 1936 v důsledku obav před nacistickou invazí. Skládá se z malých protipěchotních pevnůstek, tzv. řopíků, dělostřeleckých tvrzí , a dalších objektů. Po uzavření Mnichovské dohody v roce 1938 opevnění ztratilo svůj význam. V současnosti řada objektů slouží jako muzea.

Lyžování a turistika

V Orlických horách najdete řadu krásných kostelů a malebných vesniček. Nejlákavější atrakce ale představují možnosti rekreace. Vedle turistiky a cykloturistiky je to především lyžování. Výborné podmínky pro běžkaře jsou po celém pohoří, najdete zde kilometry upravovaných tratí. Samozřejmostí jsou občerstvovací stanice podél cest. Mezi kvalitní a početně navštěvované sjezdařské areály patří, mimo jiné, například Ski areál Deštné v Orlických horách , Skicentrum Říčky nebo Ski areál Buková hora Čenkovice .

Turistické služby

V Orlických horách se nachází prakticky jen tři větší města. Rychnov nad Kněžnou , Ústí nad Orlicí a Lanškroun . Nabízejí velký výběr ubytování, turistické služby i rozmanité společenské a kulturní vyžití. Menšími městy s turistickou infrastrukturou jsou například Vamberk či Rokytnice v Orlických Horách . Velké množství penzionů a privátního ubytování ovšem naleznete téměř ve všech vesničkách v celém pohoří.


Informace a fakta

GPS: 50.2007, 16.4392
Nadmořská výška: 707 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-12 00:51:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.orlickehory.net/index.htm

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: horská turistika, cyklovýlety, lyžování, trhy, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, rašeliniště, poutní cesty, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Orlické hory: Recenze

Orlické hory prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rokytnice v Orlických horách (4.4km)Kunvald (9km)Rychnov nad Kněžnou (12km)Vamberk (14km)Deštné v Orlických horách (13km)Potštejn (16km)Kostelec nad Orlicí (18km)Sedloňov (18km)Dobruška (22km)Letohrad (19km)Opočno (24km)Jablonné nad Orlicí (22km)Dolní Morava (27km)Králíky (27km)Nové Město nad Metují (26km)Ústí nad Orlicí (25km)Náchod (31km)Česká Skalice (35km)Vysoké Mýto (34km)Štíty (35km)Lanškroun (34km)Červený Kostelec (39km)Litomyšl (38km)Police nad Metují (40km)Luže (45km)Nové Hrady (44km)Zábřeh na Moravě (47km)

Webmap: 1 2 3