TIXIK.cz » Města » Orebič

Orebič - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Orebič: Hlídač pokojů
Orebič Mapa Mapa hotelů Orebič

OrebičOrebič

Související témata

Satelitní mapa Orebiče, Orebič - počasí, Orebič: Fotografie

Doporučené hotely Orebič


Zobrazit všechny »


Orebič: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Orebič Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Orebič a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:10:10

Orebič je malebné městečko na jihozápadě poloostrova Pelješac , v Chorvatsku . Leží naproti městu Korčula , od kterého ho dělí Pelješacký kanál, a s kterým je spojen trajektem.

Městečko námořníků

Orebič byl v minulosti sídlem mnoha zdatných námořníků a obchodníků a byl znám stavbou lodí. Námořní rejdy už v dnešní době ustaly, přesto je Orebič nejrušnějším a největším letoviskem na Pelješacu . Dodnes zde údajně žijí potomci slavného cestovatele Marca Pola, který se narodil na blízkém ostrově Korčula . V bývalé radnici je možné navštívit Námořní muzeum mořeplavby. Typické jsou pro Orebič bohaté domy vysloužilých kapitánů, kteří se tu usazovali na odpočinek.

O městě Orebič

Páteří města Orebič je pelješacká transverzála, díky které je město dobře dostupné. Na ni se napojuje mnoho odboček, které směřují k jednotlivým apartmánům, k několika hotelům a kempům, a také do přístaviště. Orebič leží na úpatí nejvyšší hory pelješackého poloostrova Sveti Ilja (961 m) . Hora tvoří krásnou dominantu města a navíc jej ochraňuje před špatným počasím ze severu, čímž zaručuje výborné podmínky pro bujnou vegetaci. Nalezneme zde palmy, cypřiše, borovice pinie a citrusovníky. Okolní hory jsou porostlé nízkým, někdy i neprostupným pralesem, macchií. Orebič je také znám svými vinicemi a vínem Postup, které má poměrně vysoký obsah alkoholu.

Pláže u města Orebič

Kolem města se nacházejí nejkrásnější pláže poloostrova umocněné azurovým mořem. Zejména písečná pláž v zátoce Trstenica je mezi návštěvníky velmi oblíbená.

Atraktivity ve městě Orebič

Orebič však může nabídnout i kulturní a historické atraktivity. Po celou sezónu ve městě probíhají různé festivaly a divadelní představení chorvatských umělců. Možné je navštívit domy Fískovců nebo Župů, ve kterých se nachází etnografické sbírky poukazující na slávu města v 16. století V okolí městečka Orebič se také nachází goticko-renesanční klášter z 15. století s řadou uměleckých děl v interiéru. Mezi další církevní památky patří kostel Panny Marie Karmelské stojící na strmém skalním hřebenu ve výšce 152 m.

Typ na výlet

Milovníci krásných výhledů mohou podniknout výstup na horu Sveti Ilja, který trvá asi 5 hodin. Odměnou jim bude krásný panoramatický výhled na Orebič i na daleké okolí včetně ostrovů Lastovo , Korčula a Mljet .


Informace a fakta

GPS: 42.9757, 17.1739
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:55:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: námořní
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k moři, klid, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Orebič: Recenze

Orebič prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lumbarda (6km)Trpanj (8km)Lovište (13km)Zavalatica (21km)Smokvica (23km)Sućuraj (17km)Ploče (23km)Gradac (20km)Blace (25km)

Webmap: 1 2 3