TIXIK.cz » Slovensko » Žilinský kraj » Okres Tvrdošín » Oravská přehrada

Oravská přehrada, Slovensko - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oravská přehrada: Hlídač pokojů
Oravská přehrada Mapa Mapa hotelů Oravská přehrada

Oravská přehradaOravská přehrada

Související témata

Oravská přehrada: Fotografie

Doporučené hotely Oravská přehrada


Zobrazit všechny »


Oravská přehrada: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oravská přehrada Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Oravská přehrada a doprava, Bankomaty
Krokiew33km
Wole Oko39km
Mały Staw Polski41km
Mořské oko43km
Mlynářka45km
Satan45km
Sliačské travertiny39km
Gerlachovský štít49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 18:16:32, Nadmořská výška: 596m

Oravská přehrada , také známá jako Oravské moře, vznikla přehrazením řeky Oravy. Nachází se na severním Slovensku , ve stejnojmenném regionu, a zasahuje až k polským hranicím.

Slanický ostrov

Oravská přehrada byla vystavěna v letech 1941 – 1954. Jejím napuštěním byly zatopeny některé obce. Ze zatopených obcí zůstal nad vodou jen vrch nad obcí Slanica, který dnes vytváří malý ostrov. Nazývá se proto Slanický ostrov, nebo také Ostrov umění. Stojí na něm kostel z 18. století, ve kterém je umístěna expozice slovenské lidové plastiky. V okolí kostela je expozice kamenické tvorby. Ostrov je s břehem pravidelně spojen lodní linkou.

Ráj pro rekreaci

Dnes je Oravská přehrada oblíbeným rekreačním střediskem. Každý rok sem jezdí tisíce návštěvníků hlavně ze Slovenska , Polska a České republiky . Okolí nabízí širokou nabídku ubytování (hotely, chaty, penziony a 2 kempy) , restaurace, obchody a půjčovny sportovních potřeb. Rekreační a sportovní plochy jsou soustředěny hlavně na jižním břehu. A to ve dvou centrech – v Slanické osadě a u hotelu Goral. Letní turistická sezóna zde začíná v půlce června a končí v září. Oravská přehrada je ideálním místem pro aktivní dovolenou, hlavně pro milovníky vodních sportů, např. vodního lyžování, potápění, windsurfingu a jachtingu. Příjemné zpestření poskytuje výletní loď. Oravská přehrada je také oblíbeným místem rybářů – mohou zde chytat candáty, kapry, štiky či lososy. Okolí přehrady je vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku. V zimě je přehrada oblíbena bruslaři a milovníky klasického lyžování. Zajímavostí je, že Oravská přehrada je jednou z nejvýznamnějších lokalit výskytu vodních ptáků na Slovensku . Největší obcí na březích přehrady je město Námestovo .


Informace a fakta

GPS: 49.3906, 19.555
Nadmořská výška: 596 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 8:17:59

Oravská přehrada: Recenze

Oravská přehrada prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3