TIXIK.cz » Orłowa

Orłowa - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Orłowa: Hlídač pokojů
Orłowa Mapa Mapa hotelů Orłowa

OrłowaOrłowa

Související témata

Orłowa: Fotografie

Doporučené hotely Orłowa


Zobrazit všechny »


Orłowa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Orłowa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Orłowa a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 20:24:58, Nadmořská výška: 810m

Orłowa je rozlehlá (800 m n.m.) hora, která se vyděluje z horského průsmyku Beskidek (662 m n.m.) v jihozápadním Polsku , u hranic s Českem . Tvarem připomíná obrovský půlměsíc, a východní cíp tohoto přírodního masívu zasahuje do hlavního pásma hřebene, západní se propadá k údolím Dobki a Suchej Dobki. Na mýtině přímo pod vrcholkem je soukromá horská chata, Chata Orlowa, která byla pro veřejnost otevřena v roce 2009.

Partyzánský bunkr

Na severovýchodním svahu se rozkládají zbytky partyzánského bunkru z druhé světové války, který je nazýván bunkrem v Grapech. Bunkr postavili na konci roku 1944 bratři Jaworští z Brennského pluku (Slezská národní domácí armáda) , za pomoci ruského majora Vasilje Anisimova, v Brenně přezdívaného Ščepanovič. Bunkr byl v podstatě chytře maskovaným výkopem o rozměrech přibližně 3 x 4 metry. Jeho poloha však byla prozrazena místním myslivcem, který kolaboroval s nacisty. Nejjednodušší cestu k bunkru vám rádi odhalí v horské chatě Orlowá.

Horská chata

K výletům do malebného okolí hory, protkaného několika turistickými trasami, vybízí ubytování v chatě Orlowá. V luxusních pokojích si příjemně odpočinete a naberete síly na inspirativní procházky údolími a horskými hřebeny Slezského vojvodství.


Informace a fakta

GPS: 49.6966, 18.8805
Nadmořská výška: 810 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:50:36

Orłowa: Recenze

Orłowa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Brenna (4.2km)Ustroń (6km)Wisła (5km)Skočov (13km)Rybarzowice (17km)Istebna (15km)Cieszyn (19km)Bielsko-Biala (17km)Żywiec (23km)

Webmap: 1 2 3