TIXIK.cz » Města » Opole

Ubytování Opole

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Opole: Hlídač pokojů
Opole Mapa Mapa hotelů Opole

OpoleOpole

Související témata

Satelitní mapa Opole, Apartmány v Opole, Autopůjčovny v Opole, Opole - počasí, Opole: Fotografie

Doporučené hotely Opole


Zobrazit všechny »


Opole: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Opole Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Opole, Plánovač výletů, Opole a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:01:23, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
zábavný noční život
rovinaté okolí

Proti

poměrně draho
často prší
daleko od letiště

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
příroda
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
romantiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 50.6682, 17.9218
Nadmořská výška: 161 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:30

Opole: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:00:44
Opole je historické město v Polsku . Nachází na jihu země, v Opolském vojvodství, na řece Odře. V současnosti ve městě žije okolo 130 000 obyvatel.

O městě

Opole je významné obchodní, kulturní, vzdělávací a turistické centrum regionu. Četné vodní kanály a rozsáhlé plochy zeleně z města dělají kouzelné místo. Opole je hlavním městem vojvodství a je také centrem římskokatolické diecéze. Zajímavostí je, že se tu v roce 1978 narodil slavný německý fotbalista Miroslav Klose.

Turistické zajímavosti

Město nabízí velké množství turistických zajímavostí. Navštívit můžete Piastovskou věž, což je jediný pozůstatek po Piastovském hradu, který rozbořili Němci v roce 1930. Za zmínku stojí i františkánský kostel ze 14. století, piastovská hrobka a opolská katedrála ze 14. století. Turisty vyhledávané jsou kostely Panny Marie Bolestné a svatého Vojtěcha. Projít se můžete po secesním "Zeleném mostě" (Zielony Mostek) . Rozhodně nesmíte minout radnici z 19. století a hlavní opolské nádraží, které je typickou ukázkou eklekticismu. Nejkrásnějším náměstím ve městě je "Tržní náměstí". Turisticky zajímavé jsou také dva ostrovy na řece Odře - Bolko a Pasieka. Ostrov Bolko rozhodně stojí za návštěvu. V tamějším parku jsou příjemné pěší stezky, dětská hřiště, jezírko a vyhlášená zoologická zahrada.

Muzea

Opole nabízí také zajímavá muzea. Mezi ta nejnavštěvovanější patří regionální muzeum (Muzeum Śląska Opolskiego) , muzeum diecéze (Muzeum Diecezjalne) a skanzen opolského regionu (Muzeum WSI Opolskiej) .

Turistické služby

Ve městě nechybí ani široká nabídka ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci Highlander Opole, která je oblíbená hlavně mezi mladými. V restauraci Pomidor vaří jak polskou, tak mezinárodní kuchyni. Mimo polské kuchyně můžete ochutnat také německou kuchyni v restauraci Starka, nebo v restauraci Maska. V Opoli jsou také fastfoody Pizza Hut a McDonald. Nejvýznamnější akcí, každoročně pořádanou ve městě, je Národní festival polských písní, který se koná od roku 1963.

Historie

Již v 5. století byl zdejší kraj obydlen germánskými kmeny. Postupně oblast začali osidlovat Slované. V 10. století se stala Opole baštou polských Slovanů. Městská práva získala v roce 1217. Dnes je Opole známá jako centrum německé menšiny v Polsku.

Doprava

Opole je snadno dostupná autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nacházejí v Katovicích a Wrocławi . Autobusem je možné se do Opole dopravit z většiny velkých polských měst. Jezdí sem i mezinárodní autobusy. Denně sem přijíždí řada vlaků z Wrocławi , Katovic a Krakova . Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici A4 (E40) , která vede nedaleko města.

Města a obce v okolí

OpoleCzarnowąsy (6km)Prószków (11km)Dębska Kuźnia (13km)Dylaki (20km)Krasiejów (23km)Moszna (28km)Kędzierzyn-Koźle (40km)Ujazd (44km)

Webmap: 1 2 3