TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Zeeland » Oostkapelle

Ubytování Oostkapelle, hotely Oostkapelle

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oostkapelle: Hlídač pokojů
Oostkapelle Mapa Mapa hotelů Oostkapelle

OostkapelleOostkapelle

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Apartmány v Oostkapelle, Oostkapelle: Fotografie

Doporučené hotely Oostkapelle


Zobrazit všechny »


Oostkapelle: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oostkapelle Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Oostkapelle a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Regio bankBanky0.2km
D'ArkeMlýny0.4km
In De BongerdKempy0.5km
Ons BuitenKempy0.6km
Westhove CastleHrady a zámky2km
Terra MarisMuzea2km
Zeeuws Biologisch MuseumMuzea2km
Pláž OostkapellePláže2km
WesthoveKempy3km
Marie Tak Van Poortvliet MuseumMuzea4km
Mini-Camping RustenpolderKempy4km
Pláž DornburgPláže4km
OranjezoonPláže4km
Hoge HilVyhlídky4km
Landgoed Camping TwistvlietKempy4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:54:02

Oostkapelle je malá vesnice v Nizozemsku. Leží nedaleko obce Veere v provincii Zeeland a v nejzápadnějším koutě oblasti zvané Walcheren. Oostkapelle je známé a populární přímořské letovisko, přitažlivé pro svoji příjemnou rodinnou atmosféru. Oostkapelle je živé místo, kde najdete mnoho příležitostí k zábavě a odreagování dle vašeho přání. Oostkapelle se skládá z malého centra, které tvoří historické statky. Kolem něj se nachází mnoho luxusníxh sídel, hotelů a dalších míst vhodných k ubytování návštěvníků. Do dvacátého století byl Oostkapelle typickou zemědělskou vesnicí. Po druhé světové válce se brzy stala vyhlášeným letoviskem, především díky blízkosti měst Domburg a Zoutelande.

Pláže

Oostkapelle má široké písečné pláže. Jsou vhodné nejen ke koupání a opalování. Pro ty, kteří jsou rádi více aktivní, se tu najde spousta příležitostí – surfování, pouštění draků, jízda na koni, rybaření a mnoho dalších. Oostkapelle je typický rodinný resort, pláže byly ohodnoceny modrým praporkem, což znamená, že jsou vhodné pro děti. K popularitě tohoto letoviska se přidává ještě vysoká kvalita a čistota vody, k dispozici je i veškeré vybavení pláží včteně parkovišť, dostupnosti WC a sprch, kabiny, větlolamy, slunečníky a samozřejmě restaurací a plážových kaváren apod.

Památky, kultura

Oostkapelle je rušné místo, probíhá zde téměř denně nějaká akce či aktivita. V létě jsou pravidelně pořádány týdenní trhy, organizují se tu folkové dny, sportovní akce, festival mušlí, den otevřených dveří záchranářsk stanice, koňský turnaj a mnoho dalších. Na hlavní ulici najdete terasy k relaxaci a vždy něco dobrého k jídlu či pití a příjemnou uvolněná atmosféru. A pokud by to přece jen nestačilo, můžete se vydat například na výlet lodí do Middleburgu. Kostel v Oostkapelle. Původní kostel byl koncem 16. století zničen během obléhání Middelburgu. V roce 1610 byl však přestavěn a během 19. století ještě dále přistavován a měněn. Z ůvodního kostela zde naleznete jen kazatelnu ze 17. století. Věž kostela Oostkapelle je přístupná a je z ní krásný rozhled po okolní krajině. Westhove Castle – Kasteel Westhove, hrad ze 13. století. Nachází se blízko Oostkapelle směrem na Domburg, je umístěný kousek od pláží Oostkapelle. Hrad s vodním příkoppem Nyní je užívám jako hotel, bohužel není pro veřejnost přístupný. . Tera Maris – muzeum v přírodě a krajiny Zeelandu. Najdete jej v bývalé oranžerii zámku Westhove. V zahradě o rozloze 2,5 ha jsou prezentovány různé typy krajiny Zeelandu. Také kavárna a obchod. d´Arke – mlýn na mouku, postaven v 1858 na místě jiného, staršího mlýna. Původem je z vesnice Westkapelle, kde byl do roku 1944.

Příroda

Okolí Oostkapelle je ideální příležitostí ke strávení pohodově aktivní dovolené. Najdete zde, mimo typických stezek pro pěší a cyklostezek i mnoho polních cest vedoucích typickou vesnickou krajinou Walcheren. Z Oostkapelle vedou stezky dále, různorodou krajinou, všechny jsou bezpečné, pohodlné a vhodné pro celou rodinu. Cestou uvidíte vysoké duny z nichž je nádherný výhled, letité lesy a všudypřítomné hlohy, které jsou pro Walcheren typické. Zajímavostí jsou přes dvěstě let staré duby, které jsou vysoké pouze něco přes jeden metr tzv.„Zeelanské bonsaje“. Jejich vzhled je způsoben větrem, slanou tříští a písečným prachem, které je po desetiletí tvarují. U Oostkapelle uslyšíte zpívat slavíky a křičet racky, což je kombinace, kterou neuslyšíte nikdy jinde v Nizozemsku, protože nikde jinde nejsou stromy tak blízko pobřeží. Jedna z tras vede kolem majáků Westkapelle. V Oostkapelle jsou k dispozici jsou půjčovny kol, mapy cyklostezek. V Oostkapelle se nachází také jedinečná příležitost pro milovníky projížděk na koních. Jízda po pláži je prý nejkrásnější při odlivu, ale koňské stezky vedou nejen tam, ale i přes duny, louky a lesy. Mezi dalšími příležitosti ke sportovnímu vyžití patří i rybaření. V Oostkapelle si můžete dopřát všechny způsoby rybaření - z lodě, u moře z pláže nebo z hráze, u kanálu či břehu rybníka. K dispozici jsou také obchody s rybářskými potřebami, návnady apod.


Informace a fakta

GPS: 51.5667, 3.5514
Nadmořská výška: 2 m
Nejbližší letiště: Letiště Rotterdam, 75 km
Pobřeží: Severní moře, 20 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:05:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, blízko cyklostezky, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, kemp, doktor, supermarket, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Oostkapelle: Recenze

Oostkapelle prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Oostkapelle (0km)Veere (8km)Biggekerke (8km)Middelburg (9km)Zoutelande (9km)Koudekerke (9km)Vlissingen (14km)Breskens (19km)Groede (21km)

Webmap: 1 2 3