TIXIK.cz » Města » Ostende

Ostende - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ostende: Hlídač pokojů
Ostende Mapa Mapa hotelů Ostende

Související témata

Satelitní mapa Ostende, Luxusní ubytování v Ostende, Levné ubytování v Ostende, Autopůjčovny v Ostende, Penziony v Ostende, Apartmány v Ostende, Ostende: Fotografie

Doporučené hotely Ostende


Zobrazit všechny »Ostende: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ostende Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ostende a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:48:28, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
dobré pivo
dobrá dostupnost
pobyty u moře

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

business
shopping
rodiny s dětmi
plavby
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní

Business travel (průmysl)

energetický
IT


Informace a fakta

GPS: 51.2297, 2.9223
Nadmořská výška: 9 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:35:54

Ostende: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:04:46
Ostende, známé také jako Oostende, je vyhlášené lázeňské a přístavní město v Belgii . Nachází se v provincii Západní Flandry, ve Vlámském regionu, na belgickém pobřeží, jehož je největším městem. V současnosti žije ve městě Ostende asi 70 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Historie Ostende sahá do středověku a dlouhou dobu to byla pouze malá osada. I přesto, že bylo Ostende vesnicí, získalo kolem roku 1265 statut města. Místní se živili hlavně rybolovem. Díky své výhodné pozici bylo město často napadáno a poničeno. Později bylo rozhodnuto o výstavbě nového Ostende. Toto rozhodnutí padlo na konci 14. století. V roce 1838 bylo vybudováno železniční spojení s Bruselem a od roku 1846 byl Ostende tranzitním přístavem do města Dover v Anglii .

O městě

V současnosti je Ostende stále významným cílem a místem, odkud vyplouvají trajekty do Velká Británie . Je to také jedno z nejvyhlášenějších přímořských letovisek v Belgii , hned vedle letoviska Knokke-Heist . Místní pláže a příjemné prostředí si oblíbil již v minulosti belgický král i královna. Pláže nabízejí jemný bílý písek a moře je tam čisté. Celé belgické pobřeží láká k aktivnímu odpočinku. Můžete tam v hojném počtu vidět hlavně kiteboardisty a windsurfisty.

Turistické zajímavosti

Mezi nejnavštěvovanější turistické zajímavosti patří promenáda s kasinem a lázeňským hotelem Thermae Palace Hotel, který byl královskou rezidencí. Dále je to kostelní věž Peperbusse, která stojí osamocena, jelikož starý kostel lehl popelem. Vyhledávaný je také kostel St. Petrus en St. Paulus, pevnost Napoleon, městský park, květinové hodiny či přístav, ve kterém můžete navštívit muzeum nejznámější belgické lodi Mercator, které se nachází přímo v této lodi. Ostende však toho nabízí mnohem více. Jediné, co trochu kazí dojem, je zástavba nových domů, které se táhnou se podél pobřeží a nedodržují tradiční vzhled. Podél celého pobřeží jezdí tramvaj, která spojuje všechny města a městečka a díky které si můžete z Ostende udělat příjemný výlet právě třeba do vyhlášeného luxusní letoviska Knokke-Heist . Zajímavé je, že Ostende bylo použito k natáčení několika filmů. K dispozici je i mezinárodní letiště Ostend-Bruges International Airport.

Města a obce v okolí

OstendeBredene (3.2km)Oudenburg (8km)Middelkerke (9km)De Haan (9km)Gistel (9km)Jabbeke (13km)Westende (13km)Wenduine (13km)

Webmap: 1 2 3