TIXIK.cz » Města » Omiš

Omiš - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Omiš: Hlídač pokojů
Omiš Mapa Mapa hotelů Omiš

OmišOmiš

Související témata

Penziony v Omiši, Apartmány v Omiši, Satelitní mapa Omiše, Omiš - počasí, Omiš: Fotografie

Doporučené hotely Omiš


Zobrazit všechny »


Omiš: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Omiš Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Omiš a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:33:18

Plusy

blízko k moři
pobyty u moře
blízko do větších měst
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 43.4429, 16.6926
Nadmořská výška: 4 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:02:09

Omiš: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:04:21
Omiš je město a vyhledávané letovisko v Chorvatsku . Leží v blízkosti Jadranské magistrály, při ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. Omiš je znám díky své dlouhé pláži, která byla vyznamenána Modrou vlajkou za kvalitu.

O letovisku

Atraktivní je Omiš také jako výchozí místo pro výlety do kaňonu řeky Cetiny. V současnosti město Omiš obývá přibližně 6500 obyvatel a průmyslová výroba se utlumuje ve prospěch životního prostředí a vhodných podmínek pro rozvoj cestovního ruchu. Ve městě Omiš najdete kromě mnoha ubytovacích zařízení také kempy. Celé město je zasazeno do skalnaté krajiny a dominantní stavba města jsou ruiny staré pevnosti Mirabela ze 13. století.

Zajímavosti z historie

Město Omiš vzniklo z původní římské osady. Později toto místo obsadili obávaní piráti, kteří sužovali lodní dopravu dlouhou dobu. Po neúspěšném pokusu o dobytí Omiše ze strany benátčanů začali majitelé lodí platit pirátům výkupné. Město se nepodařilo dobýt ani později při tureckých výbojích na Balkán.

Památky

Dlouhá historie města Omiš po sobě zanechala množství cenných památek. Nejstarší z nich je malý předrománský kostel sv. Petra (Petrova crkva) na pravém břehu Cetiny, který pochází z 10. století n. l. Dále je zajímavá již zmíněná pevnost Mirabela, po které zbyla jen hranolová věž na skalách a ruiny pevnosti Starigrad. Další architektonické a duchovní památky se nacházejí v historické části města Omiš. Zajímavá je také podmořská obranná zeď, která měla chránit přístav před cizími loděmi.

Aktivity a zábava

Sportovní vyžití v letovisku Omiš je velmi rozsáhlé. Od vodních sportů, přes paragliding až po klasické sporty, jako jsou fotbal, volejbal a tenis. V destinaci Omiš je řada cyklistických stezek a jsou tam i dobře vybavené půjčovny sportovních potřeb. Pokud se chcete bavit, najdete tam určitě dostatek příležitostí. Diskotéky, bary, taneční terasy, restaurace a v průběhu sezony řadu tradičních slavností. Omiš může být i dobrým místem pro řadu zajímavých výletů, nebo návštěvu dalších středisek ležících v oblasti.

 Aura: 50Recenze: 22009-05-01 21:00:07
Omiš je moje oblíbené letovisko.Byla jsem tam v roce 2006 a ráda bych se tam znovu vrátila.Je tam opravdu krásně,staré uličky,pirátská pevnost a pro milovníky adrenalinu se taky něco najde.Noční život,no zkrátka super zábava.
 Aura: 50Recenze: 22009-10-30 20:25:56
Tohle městečko taky není k zahození,ale je poněkud do vršku.Byla jsem ubytovaná v kempu v Baško polje a pokud nemáte kondičku tak a nechcete se plahočit k moři a od moře do kopce tak hurá jinam.Taky vybavenost kempu je velice malá,z restaurace taky nemám dobrý dojem.

Města a obce v okolí

OmišDuće (2.2km)Dugi Rat (4.1km)Mimice (10km)Postira (9km)Splitska (10km)Podstrana (13km)Pisak (14km)Sutivan (19km)

Webmap: 1 2 3