TIXIK.cz » Města » Olsztyn

Ubytování Olsztyn, hotely Olsztyn

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Olsztyn: Hlídač pokojů
Olsztyn Mapa Mapa hotelů Olsztyn

OlsztynOlsztyn

Související témata

Satelitní mapa Olsztyna, Tipy na výlety poblíž Olsztyna, Autopůjčovny v Olsztyně, Luxusní ubytování v Olsztyně, Luxusní ubytování v Olsztyně, Levné ubytování v Olsztyně, Olsztyn - počasí, Olsztyn: Fotografie

Doporučené hotely Olsztyn


Zobrazit všechny »


Olsztyn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Olsztyn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Olsztyně, Plánovač výletů, Olsztyn a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:54:00, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 53.7739, 20.4826
Nadmořská výška: 107 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:10

Olsztyn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:00:44
Olsztyn je město v Polsku . Nachází se v severní části země, ve Varmijsko-mazurském vojvodství, na řece Lavě. V současnosti žije ve městě okolo 175 000 obyvatel.

O městě Olštýn

Olsztyn je hlavní město Varmijsko-mazurského vojvodství. Je také významným hospodářským, vzdělávacím a kulturním centrem regionu. Město je i významným železničním a silničním uzlem. Olsztyn je dobrou základnou k aktivnímu odpočinku. V okolí je totiž celá řada jezer, které jsou v kombinaci s městskými lesy ideálním místem pro různé aktivity. Nedaleko se také nachází kvalitní golfové hřiště Mazury Golf & Country Club .

Turistické zajímavosti a muzea

I přesto, že byla v roce 1945 zničena Rudou armádou skoro polovina města, naleznete tu řadu zajímavých památek. První dojem z města však nemusí být vůbec dobrý. Jeho předměstí jsou totiž plná panelových domů a továren. Historické centrum je ale opravdu krásné. Staré město je obklopeno hradbami. Většina místních památek je jen věrná kopie těch středověkých. Zajímavá je např. Horní brána (Vysoká brána) , gotický hrad ze 14. století a katedrála sv. Jakuba. Krásná je také stará radnice ze 14. století na Tržním náměstí, Jeruzalémská kaple ze 16. století a novogotické kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Oblíbeným turistickým cílem ve městě je i planetárium a hvězdárna . Olsztyn nabízí zajímavá muzea - Muzeum sportu, Muzeum přírody a Muzeum Warmia a Mazury.

Historie

Řád německých rytířů začal v místech dnešního města budovat hrad a osadu v první polovině 14. století. Osada pak získala městská práva v roce 1353. V letech 1772 a 1945 patřil Olsztyn Prusku. V roce 1945 bylo více než 40% města zničeno Rudou armádou.

Turistické služby

Olsztyn nabízí široké možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Na dobré jídlo si zajděte např. do restaurace Na rogu czasu, kde vaří mezinárodní kuchyni. V restauraci Przystan můžete ochutnat typickou polskou kuchyni. Restaurace Novotel (součást stejnojmenného hotelu) nabízí i pokrmy pro vegetariáni. Pizzerie Diavolo se chlubí nejlepší pizzu v celém městě. V Olsztynu nechybí ani řada kin, tři divadla a vyhlášená filharmonie.

Doprava

Olsztyn je snadno dostupný autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Bydhošti . Vlaky sem jezdí denně např. z Varšavy či Gdaňsku . Do města jezdí i řada mezinárodních autobusových linek. Autem se sem dostanete nejlépe po silnici č.16, 51 a 53.

Města a obce v okolí

OlsztynBarczewo (15km)Pasym (25km)Lukta (26km)Stare Jabłonki (27km)Lidzbark Warmiński (40km)Orneta (45km)Nidzica (46km)

Webmap: 1 2 3