TIXIK.cz » Města » Olomouc

Ubytování Olomouc, hotely Olomouc

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Olomouc: Hlídač pokojů
Olomouc Mapa Mapa hotelů Olomouc

OlomoucOlomouc

Související témata

Satelitní mapa Olomouce, Tipy na výlety poblíž Olomouce, Penziony v Olomouci, Luxusní ubytování v Olomouci, Apartmány v Olomouci, Levné ubytování v Olomouci, Olomouc - počasí, Olomouc: Fotografie

Doporučené hotely Olomouc


Zobrazit všechny »


Olomouc: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Olomouc Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Olomouci, Plánovač výletů, Olomouc a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:36:24, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
mnoho mladých lidí
umělecké galerie
dobré pivo
vše blízko
dobrá dostupnost
UNESCO
rovinaté okolí

Proti

výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
venkovskou turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 49.5948, 17.2518
Nadmořská výška: 228 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:39

Olomouc: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-01-17 21:57:21
Olomouc je hlavní město Olomouckého kraje v České republice . Nejvýznamnější památka ve městě je Sloup Nejsvětější Trojice , který byl v roce 2000 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město se nachází na trase mezi metropolemi Brno a Ostrava a patří k největším městům na Moravě. V současné době zde žije přibližně 100 000 obyvatel.

Historické zajímavosti

Podle archeologických nálezů byla lokalita osídlena již ve starší době kamenné. Přesné datum založení královského města není známo, ale bylo to zřejmě před rokem 1250. V období husitských válek bylo město Olomouc na straně katolíků a husité jej nikdy nedobyli. Město pokořili až Švédové v dobách třicetileté války. Olomouc byla během své historie několikrát postižena morem a velkými požáry. Z novodobých dějin byl slavnou událostí příjezd prvního vlaku do města v roce 1841, zavedení plynového osvětlení v roce 1862, nebo obnovení univerzity v roce 1946.

Historické centrum a památky

Olomouc má zachovalé historické jádro města, které bylo v roce 1971 vyhlášeno Městskou památkovou rezervací. Může pochlubit architektonickými památkami mezi které patří barokní Arcibiskupský palác, starý jezuitský konvikt kde dnes sídlí Univerzita Palackého, nebo Adelmanův palác na Horním náměstí. Ten má velmi bohatě zdobenou fasádu. Unikátní je též radnice s Orlojem. Radnice je čtyřkřídlá a součástí je radniční věž. Sloup Nejsvětější Trojice se nachází na Horním náměstí. Ve městě se nachází ještě Mariánský sloup a řada kašen jako například Ariónova nebo Caesarova kašna. Na okraji města najdete i vojenské památky. U obce Křelov se nachází fortová pevnost Fort XVII , u obce Radíkov stojí Fort II a Na severovýchodním okraji města stojí barokní Klášter Hradisko . Klášter je je sídlem špičkové vojenská nemocnice, ale historické prostory jsou přístupné veřejnosti .

Muzea a kultura

Ve městě Olomouc sídlí také Vlastivědné muzeum, Muzeum moderního umění a Arcidiecézní muzeum. Na západním okraji města u obce Neředín se nachází Letecké muzeum Olomouc . Najdete zde několik divadel, například Moravské divadlo, více než 20 galerií, kina a širokou nabídku kulturních akcí .

Výstaviště Flora Olomouc

K městu neodmyslitelně patří areál Výstaviště Flora Olomouc ve Smetanových sadech. Vedle známého květinového výstaviště se zde nacházejí sbírkové skleníky a botanická zahrada . Olomouc má díky dlouholeté péči velmi pěkné upravené parky.

Svatý kopeček

Přibližně 6 km severovýchodně od města najdete Svatý kopeček. Významné poutní místo s poutní bazilikou Panny Marie . V jejím sousedství leží atraktivní ZOO Olomouc . Svatý kopeček je místo s pěkným výhledem do kraje a návštěvníci Olomouce by neměli toto místo minout bez povšimnutí.

Zábava a aktivní odpočinek

Ve městě se nachází Aquapark Olomouc , Plavecký stadion Olomouc , řada fitness center, Solná jeskyně Solana , wellness centra a Lanové centrum PROUD . Dále diskotéky Apetit Music Club, Belmondo, Captain Morgan´s, Dance Hall, U–klub a Varna. Mnoho restaurací, barů clubů a casino.

 Aura: 87Recenze: 322012-02-19 16:39:57
Olomouc je překrásné starobylé město, které mi v mnohém připomíná Prahu, avšak nepotkáte tu davy turistů a nevkusné prodejny se suvenýry. Olomouc žije v cyklech. Přes akademický rok je plná studentů a různých akcí a v létě zpustne, ztichne a zklidní svůj život. Málo co se vyrovná procházce noční Olomoucí úzkými a tmavými uličkami, kde vás na každém kroku hlídá nějaký kostel se svým patronem. V letních měsících jsou zvláště osvěžující místní kašny, které dodávají městu zvuk. Nejraději mám trasu z náměstí Republiky, stoupání podél Konviktu Na Hrad a potom kolem kostela svatého Michala dolů na Dolní náměstí. Na vstřebání všech zážitků je vhodné například Café 87 na Denisově ulici. Milovníci legendárních a undergroundových podniků by neměli vynechat návštěvu Ponorky nebo Vertiga.
 Aura: 65Recenze: 2292011-01-18 08:50:10
V Olomouci jsem žila na přelomu 60. a pak v 70. letech, v době svého mládí. Přes všechna negativa tehdejšího režimu to už tenkrát bylo město, které bylo útulné, ale mělo všechny přednosti velkoměsta - kulturní a sportovní vyžití, místa pro odpočinek, tamější sady jsou úžasné. Po listopadu 1989 městu dlouho trvalo, než se vymanilo ze své šedi, pamatuji centrum podepřené lešením a domy na spadnutí. Po delší době jsem tam byla asi před pěti lety a vyrazilo mi to dech: centrum nádherně upravené, domy opravené, památky rekonstruované, sady stále pěkné, byla jsem nadšená, i ta cukrárna v boční ulici vedoucí z náměstí zůstala. Nový univerzitní komplex se moc povedl. Vždycky mi ale návštěvu pokazilo arcibiskupství, které o svátcíh, kdy lidé nejvíce jezdí, mají zavřený přemyslovský palác vedle václavského dómu. A kdy jindy než o víkendech by tam měl Pražák jezdit? Nevíte, jestli se polepšili a mám ten palác o víkendu šanci vidět?
 Aura: 69Recenze: 1242011-01-17 22:03:08
Olomouc je nádherná - a žije tam spousta milých a přátelských lidí, kteří mluví hanáckým nářečím - zní to nádherně. A místní obyvatelé si na rozdíl od obyvatel mnoha jiných českých a moravských měst zachovali zdravý rozum v hlavě - nedovolili developerům zastavět centrum města zbytečnými betonovými monstry - obchodními centry. Takže, určitě se jeďte do Olomouce podívat, bude se vám tam líbit, a určitě se tam budete i rádi vracet, stejně jako já. Ivana
 Aura: 50Recenze: 572010-09-30 21:40:22
Olomouc je krásné historické a kulturní město. Mám moc ráda ty drobné uličky, které zde můžete objevit a pak jen stačí se jimi toulat, nacházet staré kašny a tajuplné kostely... Jo, něco pro "romantické duše" :D A náměstí... krásná krásná krásná. Prostě moooc pěkné město. A navíc - univerzitní ;) :D Takže spousta mladých lidí v něm ;)

Města a obce v okolí

Olomouc (0km)Slatinice (11km)Tršice (14km)Kostelec na Hané (16km)Prostějov (17km)Přerov (21km)Plumlov (22km)Lipník nad Bečvou (26km)Uničov (22km)

Webmap: 1 2 3