TIXIK.cz » Polsko » Pomořsko » Gdaňsk » Oliwská katedrála

Oliwská katedrála - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oliwská katedrála: Hlídač pokojů
Oliwská katedrála Mapa Mapa hotelů Oliwská katedrála

Oliwská katedrálaOliwská katedrála

Související témata

Oliwská katedrála: Fotografie

Doporučené hotely Oliwská katedrála


Zobrazit všechny »


Oliwská katedrála: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oliwská katedrála Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Oliwská katedrála a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Molo Sopoty4km
Westerplatte8km
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie9km
Anglický dům9km
Wojanowo20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 01:31:27, Adresa: Cystersów 19, 80-001 Gdańsk, Polsko

Oliwská katedrála je významná náboženská budova. Nachází se na severu Polska ve městě Gdaňsk , konkrétně v jeho části Oliwa. V historii sloužila Oliwská katedrála jako součást sousedního kláštera řádu Cisterciáků. Celým názvem se Oliwská katedrála jmenuje Kostel Svaté Trojice, Nejsvětější Panny Marie a Svatého Bernarda.

Historie

Cisterciácký klášter a přilehlý kostel byl založen v roce 1186. V následujícím století komplex několikrát vypálili Prusové, ale mniši ho vždycky úspěšně rekonstruovali. Další velký požár přišel v roce 1350. Následovala přestavba, ve které Oliwská katedrála získala svůj gotický vzhled, který si víceméně udržela dodnes. V 1. polovině 19. století byl na polském území zrušen řád Cisterciáků a Oliwská katedrála tak přešla pod katolickou správu. V roce 1925 se Oliwská katedrála stala sídlem gdaňské diecéze.

Vzhled a interiér

Oliwská katedrála je postavena v gotickém stylu. Má 3 lodě. Vévodí ji 2 úzké cihelné věže, které dosahují výšky 46 metrů. I přes dominující gotický sloh je hlavní vchod do katedrály barokní. Uvnitř stavby se nachází 23 oltářů, převážně pozdně barokních a renesančních.

Varhany

Na rozdíl od jiných podobně významných katedrál, Oliwská katedrála má dvoje varhany. Větší z nich se nacházejí přímo nad vchodem, ty menší jsou instalovány v jižní části hlavní lodi. Oboje varhany vytvořili cisterciáčtí mniši v barokním stylu. Varhany byly v minulosti několikrát rekonstruovány, naposledy v 60. letech minulého století.


Informace a fakta

GPS: 54.4116, 18.5593
Nadmořská výška: 29 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:09

Oliwská katedrála: Recenze

Oliwská katedrála prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gdaňsk (9km)Banino (10km)Tuchom (11km)Leźno (11km)Otomin (11km)Gdyně (12km)Żukowo (15km)Przejazdowo (15km)Koleczkowo (16km)

Webmap: 1 2 3