TIXIK.cz » Města » Itálie » Sardinie » Olbia-Tempio » Olbia

Ubytování Olbia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Olbia: Hlídač pokojů
Olbia Mapa Mapa hotelů Olbia

OlbiaOlbia

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Olbie, Penziony v Olbii, Luxusní ubytování v Olbii, Autopůjčovny v Olbii, Olbia - počasí, Olbia: Fotografie

Doporučené hotely Olbia


Zobrazit všechny »


Olbia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Olbia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Olbia a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Scuola Meterna Cesare BattistiNáboženství0.2km
Istituto S.Vincenzo De PaoliNáboženství0.2km
Scuola Elementare San VincenzoNáboženství0.2km
Istituto Tecnico Commerciale PaneddaŠkoly0.3km
Liceo ScientificoŠkoly0.5km
Parrocchia San PantaleoNáboženství0.5km
Parrocchia Di S. Paolo ApostoloNáboženství0.5km
Parrocchia S. FamigliaNáboženství0.5km
Parrocchia San SimplicioNáboženství0.8km
Associazione Dei Testimoni Di Geova Della GalluraNáboženství0.9km
Istituto Euromediterraneo Di Scienze Religiose E SNáboženství1km
Pronto SoccorsoNemocnice1km
Missionari Della ConsolataNáboženství1km
Chiesa Cristiana Evangelica di OlbiaNáboženství1km
Marina di OlbiaPřístavy2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:20:26, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
krásné pláže
dobrá dostupnost
blízko k moři
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů
občas špatné počasí

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

potravinářský


Informace a fakta

GPS: 40.9205, 9.4999
Nadmořská výška: 2 m
Nejbližší letiště: Letiště Olbia
Pobřeží: Tyrhénské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:11

Olbia: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 198.4.2011 22:04:10
Olbia je přístavní městečko v Itálii . Leží na severovýchodě ostrova Sardinie (Sardegna) . V současnosti (2010) má Olbia asi 49000 obyvatel. Město je správním střediskem provincie Gallura, která sousedí na jihu s provincií Nuoro a na západě s okresem Sassari.

Historie a památky

Olbia byla založena Kartaginci v 5. stol. př. Kr. Po pádu Kartága obsadili město Římané a vybudovali z něj významný přístav. Středověké město Olbia se nacházelo kolem románského kostela San Simplicio. Kostel s kamennou klenbovou konstrukcí, pyšnící se starobylými římskými nápisy, byl vybudován ve 12. stol. a bez větší újmy se zachoval dodnes. Pozoruhodný je rovněž nedaleký kostel sv. Pavla (17. stol.) s kopulí a hodinami. Jen 5 km severně od města Olbia se nachází prehistorický komplex z nuragské doby Cabu Abbas . Vidět zde můžete tzv. nuragy – několik metrů vysoké věžní konstrukce ve tvaru obráceného vědra, postavené z vyrovnaných kamenů.

Koupání

V samotném městě Olbia najdeme několik betonových pláží. Mnohem krásnější jsou ale pláže v okolí. Krásné moře vhodné i k potápění se nachází v okolí osady Golfo Aranci . Jen 5 km odtud se nachází záliv Golfo di Marinella s dlouhou písčitou pláží. Milovníci divočiny si zamilují pláže na pobřeží Costa Smeralda , severně od přístavu Olbia.

Zajímavosti v okolí

Olbia je výborným východiskem pro výlety na zajímavá okolní místa, kterých je nespočet. Východně od pobřeží se zvedá z moře do výšky 565 m impozantní ostrov Tavolara. Kolem ostrova je možné podniknout denní nebo noční vyjížďku na lodi s proskleným dnem, které umožní pozorovat podmořský život. Asi 20 minut plavby severním směrem od města Olbia leží souostroví Maddalena se stejnojmenným národním parkem . Při návštěvě rozhodně nezapomeňte shlédnout opravdové perly tohoto parku , zátoky Cala Corsara a Cala Granara na ostrově Sparghi. Pověstná je také pláž s růžovým pískem (Spiagga Rosa) na ostrůvku Budelli. Sjednotitel Itálie Giuseppe Garibaldi si natolik oblíbil ostrov Caprera, že zde strávil zbytek života. Jeho hojně navštěvovaný dům dnes slouží jako muzeum. Olbia je obklopena krásnou přírodou i z pevniny. V kopcích nad městem se nachází největší jezero Sardinie Lago del Coghinas. Jezero je ideálním místem pro milovníky klidu, neboť cestovní ruch sem dorazil zatím jen částečně. Při cestě k jezero je možné shlédnout mnoho malebných vesnic, které vytvářejí venkovskou atmosféru vnitrozemské Sardinie .

Doprava


Asi 3 km od městečka Olbia se nachází jedno ze tří letišť na Sardinii – Costa Smeralda. Letecky je dostupné z většiny evropských hlavních měst. Olbia se nachází v úzkém chráněném zálivu, a díky tomu zde již od starověku fungoval rušný přístav. V současnosti má přístav trajektové spojení jak s pevninskou Itálií (Janov , Livorno ) , tak i s městy na Sardinii (Cagliari , Arbatax ) . Olbia je rovněž napojena na sardinský železniční systém, který propojuje všechna důležitá města ostrova. Na úrovni je i silniční doprava. Dálnice se však na Sardinii nevyskytují, což jenom prospívá krásné, často zapomenuté přírodě v okolí města Olbia.

Města a obce v okolí

OlbiaMurta Maria (8km)Porto San Paolo (12km)Golfo Aranci (14km)Capo Coda Cavallo (20km)Monti (19km)Arzachena (20km)San Teodoro (22km)Cannigione (21km)

Webmap: 1 2 3