TIXIK.cz » Města » Oklahoma City

Oklahoma City - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Oklahoma City: Hlídač pokojů
Oklahoma City Mapa Mapa hotelů Oklahoma City

Související témata

Satelitní mapa Oklahoma City, Levné ubytování v Oklahomě City, Oklahoma City: Fotografie

Doporučené hotely Oklahoma City


Zobrazit všechny »Oklahoma City: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Oklahoma City Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Oklahomě City, Plánovač výletů, Oklahoma City a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:24:07, Nadmořská výška: 395m, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 35.4676, -97.5164
Nadmořská výška: 395 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:26:45

Oklahoma City: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:46
Oklahoma City je hlavní a zároveň největší město stejnojmenného státu Oklahoma. Nachází se v USA . V současnosti zde žije cca 560 000 obyvatel. Oklahoma City láká návštěvníky na svojí čistotu, širokou možnost zábavy a nákupy.

Oklahoma City je dostupné letecky, autem, autobusem i vlakem. Autem se sem dostanete po mezistátních dálnicích Interstate 35, Interstate 40 a Interstate 44. Město je také spojeno mnoha vlakovými a autobusovými spoji s dalšími většimi městy USA. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít jedno ze dvou místních letišť. Větším letištěm je Will Rogers World Airport. Menším letištěm je Wiley Post Airport.

Oklahoma City láká turisty na své čisté ovzduší. Údajně jde o druhé nejčistší velkoměsto v USA. Město nabídne snad všem věkovým kategoriím zábavu. Na své si tu přijdou jak milovníci sportu, tak i umění. K dispozici je tu mnoho zajímavých galerií. Samozřejmostí je velký počet obchodů a obchodních domů, které nabízejí zboží snad všech světových značek. Oklahoma City je také městem studentů. Sídlí tu mnoho univerzit a kolejí. I proto je tu dostatek zábavy. Je zde dostatek restaurací, barů, klubů i diskoték. Nechybí tu ani několik zábavních parků, botanické zahrady, muzea a další turistické zajímavosti. Hlavním centrální částí Oklahoma City je část Brick Town. Mezi oblíbené atrakce v této části patří jízda vodním taxi.

Nevýhodou Oklahoma City jsou přírodní podmínky. Město leží v tornádové oblasti. Je tedy vystaveno ve větší míře možným přírodním katastrofám jako jsou tornáda či ničivé větry, které dosahují opravdu velmi vysokých rychlostí. Oklahoma City se také stalo již několikrát terčem teroristických útoků. Nejkrvavější z nich byl bombový útok v dubnu roku 1995.

Historie města Oklahoma City jinak sahá do 19. století. Přesně do roku 1889, kdy bylo město založeno. V té době se tu usadilo 10 000 osadníků. Bohužel v 70. letech se město dočkalo velkých změn. Celé centrum bylo srovnáno se zemí, aby dalo vzniknout nové tváří města. Bohužel díky tomu bylo zničeno celé historické viktoriánské jádro, které by dnes bylo významnou kulturní památkou.

Města a obce v okolí

Oklahoma City (0km)Norman (28km)Guthrie (46km)Chickasha (60km)

Webmap: 1 2 3