TIXIK.cz » Města » Ohrid

Ohrid - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ohrid: Hlídač pokojů
Ohrid Mapa Mapa hotelů Ohrid

Související témata

Satelitní mapa Ohridu, Penziony v Ohridu, Luxusní ubytování v Ohridu, Apartmány v Ohridu, Autopůjčovny v Ohridu, Ohrid: Fotografie

Doporučené hotely Ohrid


Zobrazit všechny »Ohrid: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ohrid Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ohrid a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:18:42, Nadmořská výška: 701m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
zajímavá muzea

Proti

nesnesitelné letní teploty

Vhodné pro

poznávání historie
festivaly
plavby
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 41.117, 20.802
Nadmořská výška: 701 m
Nejbližší hranice: Albánie, 12 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 04:53:15

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ohrid.gov.mk/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, krásná architektura, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, zajímavá muzea, UNESCO, rovinaté okolí, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ohrid: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:06:20
Ohrid je přední turistické letovisko ležící v Makedonii . Najdeme ho na jihozápadě země, na březích jezera Ohrid , poblíž hranic s Albánií . Ohrid má v současnosti kolem 55 000 obyvatel. Turisty láká na krásné dochované památky a malebnou okolní přírodu.

Doprava

Do města Ohrid se dostanete nejlépe letadlem. Letiště Ohrid se nachází necelých 10 kilometrů od centra města. Další možností je využít některé z pravidelných autobusových linek, které sem přijíždí například z Mnichova , Bonnu nebo Vídně . Pro ty, kteří preferují vlastní dopravu je město Ohrid také dobře přístupné – vede sem mezinárodní dopravní komunikace. K dispozici je i lodní doprava, avšak pouze výletního charakteru po jezeře.

UNESCO

Město Ohrid je proslavené nejen svojí bohatou historií, která sahá až do roku 6000 př. n. l. , ale taktéž stejnojmenným jezerem, jež se řadí mezi nejstarší jezera na světě. Unikátní jezero společně s historickým městem Ohrid bylo roku 1980 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Historie místa a jeho památky

Četné archeologické nálezy ve městě a v okolí dokazují existenci osídlení této oblasti již 6000 př. n. l. . První město vzniklé na tomto místě se nazývalo Lychnidos. Z nejzajímavějších památek, které se dochovaly až do dnešní doby můžeme jmenovat například pozůstatky pevnosti cara Samuela, starověké divadlo nebo katedrálu Matky Boží Peribleptos ze 13. století – jedna z nejvýznamnějších středověkých památek v Makedonii . Na skalním útvaru Kaneo na břehu Ohridského jezera se nachází jeden z nejvíce fotografovaných kostelů na světě – Sv. Jan Kaneo – ze 13. století. Za zmínku zajisté stojí i kostel Sv. Pantelejmon nebo kostel Sv. Sofie s freskami z 11. století. Bohatou historii dokládá i archeologické muzeum ve vile rodiny Robevy.

Volný čas a pláže

Město Ohrid je je jedním z nejdůležitějších turistických center v Makedonii . Na březích Ohridského jezera je mnoho možností pro strávení příjemné dovolené. Nachází se zde mnoho – spíše kamenitých nebo kamenito-písčitých – pláží s pozvolným vstupem do čistého jezera. Pro milovníky procházek se zde vine řada dobře značených turistických stezek, které vás mohou zavést i do nitra překrásného národního parku Galichica, které se rozprostírá nedaleko od města Ohrid. Po jezeře si potom můžete vychutnat projížďku na zapůjčené loďce, nebo na některé z výletních lodí. Na své si přijdou i milovníci plachtění. Ve městě Ohrid také působí centrum pro sport a rekreaci. Necelých 40 kilometrů od Ohridu se nalézá lyžařský areál Kopanki.

Festivaly Ohrid

K nejzajímavějším festivalům pořádaným ve městě Ohrid patří Letní festival Ohrid - který se koná každý rok v červenci až srpnu již od roku 1960 a je považován za jeden z nejdůležitějších festivalů v zemi.

Města a obce v okolí

OhridStruga (13km)Resen (18km)Vevčani (22km)

Webmap: 1 2 3