TIXIK.cz » Města » Makedonie » Ohrid » Ohrid

Ohrid - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ohrid: Hlídač pokojů
Ohrid Mapa Mapa hotelů Ohrid

Související témata

Největší města v Makedonii, Satelitní mapa Makedonie, Satelitní mapa Ohridu, Penziony v Ohridu, Luxusní ubytování v Ohridu, Apartmány v Ohridu, Autopůjčovny v Ohridu, Ohrid: Fotografie

Doporučené hotely Ohrid


Zobrazit všechny »Ohrid: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ohrid Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ohrid a doprava
Gorna PortaHrady a zámky0.6km
Ancient Theatre of OhridAmfiteátry0.7km
Cyril and Methodius StatueSochy0.6km
Samuil's FortressPevnosti0.9km
Car Samoilský hrad0.9km
Saint PanteleimonKláštery1km
Src Biljanini IzvoriStadiony2km
Water navyPřístavy2km
Region OhridRegiony4km
OhridRegiony9km
Letiště Ohrid St. Paul the ApostleLetiště9km
GaličicaNárodní parky11km
Ohridské jezeroJezera12km
Dom na Kultura ..Dragi Tozija..Památníky18km
ResenRegiony23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:32:02, Nadmořská výška: 701m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
zajímavá muzea

Proti

nesnesitelné letní teploty

Vhodné pro

poznávání historie
festivaly
plavby
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 41.117, 20.802
Nadmořská výška: 701 m
Nejbližší letiště: Letiště Skopje Alexander the Great, 203 km
Nejbližší hranice: Albánie, 12 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 4:53:15

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ohrid.gov.mk/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, krásná architektura, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, zajímavá muzea, UNESCO, rovinaté okolí, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ohrid: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 10:06:20
Ohrid je přední turistické letovisko ležící v Makedonii . Najdeme ho na jihozápadě země, na březích jezera Ohrid , poblíž hranic s Albánií . Ohrid má v současnosti kolem 55 000 obyvatel. Turisty láká na krásné dochované památky a malebnou okolní přírodu.

Doprava

Do města Ohrid se dostanete nejlépe letadlem. Letiště Ohrid se nachází necelých 10 kilometrů od centra města. Další možností je využít některé z pravidelných autobusových linek, které sem přijíždí například z Mnichova , Bonnu nebo Vídně . Pro ty, kteří preferují vlastní dopravu je město Ohrid také dobře přístupné – vede sem mezinárodní dopravní komunikace. K dispozici je i lodní doprava, avšak pouze výletního charakteru po jezeře.

UNESCO

Město Ohrid je proslavené nejen svojí bohatou historií, která sahá až do roku 6000 př. n. l. , ale taktéž stejnojmenným jezerem, jež se řadí mezi nejstarší jezera na světě. Unikátní jezero společně s historickým městem Ohrid bylo roku 1980 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Historie místa a jeho památky

Četné archeologické nálezy ve městě a v okolí dokazují existenci osídlení této oblasti již 6000 př. n. l. . První město vzniklé na tomto místě se nazývalo Lychnidos. Z nejzajímavějších památek, které se dochovaly až do dnešní doby můžeme jmenovat například pozůstatky pevnosti cara Samuela, starověké divadlo nebo katedrálu Matky Boží Peribleptos ze 13. století – jedna z nejvýznamnějších středověkých památek v Makedonii . Na skalním útvaru Kaneo na břehu Ohridského jezera se nachází jeden z nejvíce fotografovaných kostelů na světě – Sv. Jan Kaneo – ze 13. století. Za zmínku zajisté stojí i kostel Sv. Pantelejmon nebo kostel Sv. Sofie s freskami z 11. století. Bohatou historii dokládá i archeologické muzeum ve vile rodiny Robevy.

Volný čas a pláže

Město Ohrid je je jedním z nejdůležitějších turistických center v Makedonii . Na březích Ohridského jezera je mnoho možností pro strávení příjemné dovolené. Nachází se zde mnoho – spíše kamenitých nebo kamenito-písčitých – pláží s pozvolným vstupem do čistého jezera. Pro milovníky procházek se zde vine řada dobře značených turistických stezek, které vás mohou zavést i do nitra překrásného národního parku Galichica, které se rozprostírá nedaleko od města Ohrid. Po jezeře si potom můžete vychutnat projížďku na zapůjčené loďce, nebo na některé z výletních lodí. Na své si přijdou i milovníci plachtění. Ve městě Ohrid také působí centrum pro sport a rekreaci. Necelých 40 kilometrů od Ohridu se nalézá lyžařský areál Kopanki.

Festivaly Ohrid

K nejzajímavějším festivalům pořádaným ve městě Ohrid patří Letní festival Ohrid - který se koná každý rok v červenci až srpnu již od roku 1960 a je považován za jeden z nejdůležitějších festivalů v zemi.

Města a obce v okolí

OhridStruga (13km)Resen (18km)Vevčani (22km)

Webmap: 1 2 3