TIXIK.cz » Hrady a zámky » Obří hrad

Obří hrad - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Obří hrad: Hlídač pokojů
Obří hrad Mapa Mapa hotelů Obří hrad

Související témata

Obří hrad: Fotografie

Doporučené hotely Obří hrad


Zobrazit všechny »Obří hrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Obří hrad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Obří hrad a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 13:36:58, Nadmořská výška: 951m, Adresa: Šumava National Park, Nicov 29, 384 73 Nicov, Česká republika

Obří hrad je nejvýše položenou pravěkou stavbou na území Česka . Nachází se na vrchu Valy (1010 m n.m.) , nad Popelnou u Nicova, na Šumavě. Obří hrad je název pro zbytky pravěkého keltského hradiště.

Hradiště u osady Popelná

Obří hrad byl objeven díky archeologickým průzkumům na počátku 20. století. Ty zde odhalily pozůstatky keltského hradiště z doby halštatské. Zachovaly se tu částečně kamenné valy, které jsou patrné hned na několika místech a oltář nebo obětiště. Jelikož tu nebyly nalezeny téměř žádné předměty po bývalých obyvatelích nebo stavitelích, je pravděpodobné, že hradiště nebylo trvale obydleno a sloužilo spíše jako posvátný prostor. Má jít dokonce o nejvýznamnější keltské kultovní místo v zemi. I když některé údaje uvádějí, že hradiště z 2. - 1. století př.n.l. sloužilo k ochraně rýžovišť zlata na říčce Losenici. Název místa vznikl díky pověsti, podle které si zde šumavští obři postavili ze skal a balvanů svůj nejstarší hrad. Dnes je Obří hrad oblíbeným cílem turistů a mimo zajímavé historie nabízí krásný výhled do údolí říčky Losenice. V blízkosti hradiště se také nacházejí kamenná moře.

Praktické informace

Obří hrad je nejlépe dostupný po žluté turistické stezce z Poplené (cca 1 km) . Od roku 2005 vede od parkoviště v Popelné "Naučná stezka Keltové na Šumavě", která seznamuje návštěvníky s historií osídlení Šumavy Kelty a dále pak popisuje zbytky keltského hradiště.


Informace a fakta

GPS: 49.1043, 13.5917
Nadmořská výška: 951 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 21:00:22

Obří hrad: Recenze

Obří hrad prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nicov (3.1km)Stachy (5km)Kašperské Hory (5km)Zdíkov (8km)Srní (8km)Vacov (11km)Kvilda (10km)Vimperk (14km)Borová Lada (14km)

Webmap: 1 2 3