TIXIK.cz » Regiony » Řecko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 40

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Samos je nejzelenějším řeckým ostrovem v Egejském moři. Na ostrově se zvedají jedny z nejvyšších hor v oblasti Egejského moře. Jedná se o horu Kerk..

Najít ubytování

Kyklady znamená v řečtině kruh. Tyto řecké ostrovy jsou seskupeny v pomyslném kruhu. Leží v centrální oblasti Egejského moře. Souostroví Kyklady tv..

Najít ubytování

Limnos je osmý největší řecký ostrov. Nachází se přibližně 50 km východně od pobřeží poloostrova Chalkidiki v Egejském moři. Limnos jako prázdnin..

Najít ubytování


Chalkidiki je jeden z nejznámějších poloostrovů v Řecké Makedonii. Skládá se z celkem 3 ,,prstů" - spodní z nich, Kassandra, je velmi silně osídl..

Najít ubytování

Santorini v souostroví Kyklady je pozůstatek původního ostrova Théra. Je zajímavý svým tvarem, který svědčí o dávném sopečném výbuchu, po kterém zby..

Najít ubytování

Oblast pevninského Řecka nabízí vedle nádherných pláží i několik nádherných pohoří (Olymp, Pindos, Ellás) . Zajímavými lokalitami jsou například pol..

Najít ubytování


Dodekany jsou nejzápadnější turistický region v Řecku, rozprostírající se kolem ostrovů Rhodos, Kalymnos, Kos  a Tureckého pobřeží. Celá pob..

Najít ubytování

Syros je známá turistické destinace, které se také přezdívalo Papežův ostrov, protože zde bylo v dobách Benátčanů založeno biskupství. Dnes patří do..

Najít ubytování

Zakynthos patří k Jónským ostrovům a je rozhodně jednou z nejlepších řeckých destinací. Turistické služby zde plně funguje v období od dubna až do z..

Najít ubytování


Olympská riviéra získala své jméno díky pohoří Olymp, na jehož úpatí se nachází. Jedná se o pobřeží velmi zhruba vymezené mezi řeckými městy Messaga..

Najít ubytování

Skopelos je ostrov v Egejském moři, který má sice 67 kilometrů pobřeží, ale velká část je špatně přístupná. Přesto zde najdete řadu nádherných pláží..

Najít ubytování

Ostrov Lesbos se může vedle krásných pláží pochlubit i unikátním zkamenělým pralesem, který je asi 20 milionů let starý, dále starým římským akvaduk..

Najít ubytování


Egejské ostrovy, nebo také Thrácké ostrovy, jsou skupinou atraktivních prázdninových destinací, mezi které se počítají například ostrovy Chios, Samo..

Najít ubytování

Kythira je ostrov s vlastním letištěm a s přístavem. Turistická sezona zde probíhá přibližně od konce května do poloviny září. Velkým lákadlem jsou ..

Najít ubytování

Skiathos nabízí mírněji svažité pláže především v jižní části ostrova. Pobřeží je poměrně členité a najdete na něm více jak šest desítek písečných p..

Najít ubytování


Naxos je největší ostrov souostroví Kyklady. Turisty velmi oblíbený pro krásné pláže, ale také pro četné přístupné památky. Reliéf ostrova je poměrn..

Najít ubytování

Sporady jsou souostrovím více než 300 ostrovů v Egejském moři. Dělí se na Jižní Sporady (z části obydlené ostrovy) a Severní Sporady (většinou neoby..

Najít ubytování

Kos je známý množství kvalitních pláží, a proto je o ubytování v sezoně poměrně velký zájem. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Kos, kde ž..

Najít ubytování


Thassos bývá přezdíván jako Zelený smaragd Egejského moře. Tento přívlastek ostrov získal především díky bujné vegetaci.

Najít ubytování

Paxi je charakteristický především čistou vodou, zátokami a vesničkami ve vnitrozemí. Patří mezi Jónské ostrovy a blízce sousedí s menším ostrovem A..

Najít ubytování

Karpathos je turisticky dobře vybavený ostrov, kam se dostanete trajektem nebo i letadlem. Jeho nejsilnějším lákadlem nejsou výjimečně pláže, ale vn..

Najít ubytování


Meganisi je řeckým ostrovem, jehož břehy omývají vody Jónského moře. Je charakteristický velmi členitým pobřežím. Pokud si zde půjčíte člun, můžete ..

Najít ubytování

Paros se vyznačuje příjemným klimatem a vhodnými podmínkami pro surfaře. Patří do skupiny Kykladských ostrovů a v historii se proslavil svým bílým m..

Najít ubytování

Ithaka je bájným domovem starověkého krále Odyssea. Malé rybářské vesnice a příběhy, které sepsal Homér dodnes ovlivňují atmosféru ostrova. Ostrov I..

Najít ubytování


Rhodos patří mezi nejvýznamnější a nejoblíbenější řecké destinace. Začleňuje se do skupiny Dodekanských ostrovů a leží necelých 20 km od tureckého p..

Najít ubytování

Andros patří ke Kykladským ostrovům a jeho nejatraktivnějším místem je stejnojmenné město Andros. Město zaslíbené námořníkům. Vedle námořního muzea ..

Najít ubytování

Chios patří k větším ostrovům, s dlouhými plážemi a vynikající kuchyní. Ostrov obývá více jak 50 tisíc stálých obyvatel. Cestovní ruch nemá na ostro..

Najít ubytování


Souostroví Sarónské ostrovy tvoří Aigina, Hydra, Poros a Spetses. Jsou častým cílem výletů a výletních plaveb, především díky své výhodné pozici v S..

Najít ubytování

Telendos je malý romantický ostrov v Egejském moři, s oblázkovými plážemi, jeskyněmi a skalami. Je to destinace vhodná pro klidnější dovolenou...

Najít ubytování

Ostrov Korfu je vyhlášenou řeckou destinací, což se projevuje i poměrně velkou návštěvností a čilým cestovním ruchem. Pobřeží lemují nádherné pís..

Najít ubytování


Jónské ostrovy jsou skupinou západních řeckých ostrovů. Patří mezi ně prvotřídní turistické destinace jako jsou Korfu, Zakynthos, Lefkada, Ithaka, P..

Najít ubytování

Peloponés je hornatý poloostrov v jižním Řecku, který je z velké části zalesněn. Ve vnitrozemí najdete bujnou vegetaci, pobřeží nabízí krásné pláže..

Najít ubytování

Ios je destinací vhodnou především pro návštěvníky hledající zábavu a rušnou atmosféru. Přes den krásné pláže, a na sklonku dne noční podniky a vese..

Najít ubytování


Samothraki je ostrov který nabízí především soukromé ubytování, nebo se můžete ubytovat v jednom ze dvou místních kempů. Do přístavu Alexandropolis ..

Najít ubytování

Kefalonia je ostrov s bujnou vegetací, jeskyněmi a nádhernými plážemi. Patří k Jónským ostrovům a v jeho hornatém vnitrozemí je hora Ainos vysoká ro..

Najít ubytování

Kalymnos je ostrov citrusů v Egejském moři. Má vlastní letiště, a vedle potápění a pláží je destinace zajímavá i pro lezení po skalách...

Najít ubytování


Milos je řecký ostrov s velmi bohatou historií. Návštěvníky zde čeká přibližně 70 pláží a pozůstatky historických staveb.

Najít ubytování

Když se řekne Mykonos, mnoha lidem se vybaví zachovalé tradiční větrné mlýny a bujarý noční život. Je považován jednu z nejlepších zábavních destina..

Najít ubytování