TIXIK.cz » Regiony » Velká Británie » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 56

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Pohoří Mourne (Mourne Mountains) , oblíbený cíl návštěvníků hrabství Down v Severním Irsku, se rozkládá v přímořské oblasti, u pobřeží Irského mo..

Najít ubytování

Loch Ness je přírodní nádrž tektonicko-ledovcového původu, která je opředena pověstí o tajemné příšeře Nessie. Nachází se ve Skotsku ve sníženině..

Najít ubytování

Region Peak District, z větší části pokrytý prvním britským národním parkem Peak District, se nachází ve východní části Anglie, v oblasti East Mi..

Najít ubytování


Jezero Loch Lomond a národní park Trossachs jsou vyhledávaným cílem turistů, kteří přijíždějí do oblasti jižního Skotska. Tento národní park (od ..

Najít ubytování

Národní park Northumberland, který z větší části pokrývá region Northumbria v severovýchodní Anglii, to jsou vřesoviště, zříceniny, hrady, katedr..

Najít ubytování

Národní park Exmoor (Exmoor National Park) v jihozápadní Anglii rozhodně má co nabídnout. Majestátní útesy, které prudce spadají do Atlantického ..

Najít ubytování


Národní park Dartmoor a okolní region patří k největším atrakcím v jihozápadní Anglii. Je přitažlivý divokými, v mlze skrytými vřesovišti, která ..

Najít ubytování

Národní park Lake District v severní Anglii a jižním Skotsku má všechno, čím mohou horské regiony oslnit - vysoké strmé štíty, nejhlubší údolí a ..

Najít ubytování

Chare Ends, Berwick-upon-Tweed, Northumberland TD15, UK

Holy Island, keltským jménem Lindisfarne, je ostrov, který je přístupný za odlivu, dvakrát denně, po tři míle dlouhé pevninské šíji a kamenné ste..

Najít ubytování


Jihozápadní Anglie (South West England) je vlastně dlouhý poloostrov, omývaný vodami Atlantiku ze severu a Lamanšského průlivu z jihu, který konč..

Najít ubytování

Region West Midlands, mezi městy Birmingham, Coventry a Dudley, ve Spojeném království, je známý také jako "Srdce Anglie". Birmingham leží asi 20..

Najít ubytování

Jihovýchodní Anglie (Southeast England) je turistický region na severovýchodě Velké Británie, obklopující Londýn. Tento region leží na území kole..

Najít ubytování


East Midlands je známý turistický region ve Velké Británii v okolí měst Leicester, Nottingham a Derby. Hlavním správním střediskem je město Notti..

Najít ubytování

Cornwall, nejzápadnější  region v Anglii, má nejdelší souvislé pobřeží v celé Británii. Stojí za návštěvu, a to z mnoha důvodů. Můžete objev..

Najít ubytování

Ostrov Anglesey, součást severního Walesu, býval v pravěkých dobách útočištěm druidů, keltských kněží. Společně s ostrovem Llyn, tato relativně o..

Najít ubytování


To, co nejvíce láká k návštěvě Hebrid, ostrovů, které patří ke Skotsku, jsou překrásné přírodní scenérie a divoká fauna. Vnější Hebridy nebo také..

Najít ubytování

Severní Anglie (Northern England), to je členité pobřeží, možnosti dlouhých procházek zajímavou krajinou, historická městečka, majestátní stavby,..

Najít ubytování

Severozápadní Anglie, tj. přibližně oblast hrabství Lancaster a Lake Districtu, má "nejkrásnější scenérii, jaká kdy existovala", jak kdysi řekl k..

Najít ubytování


East Anglia, tedy oblast východní Anglie, je turisty velmi oblíbený region v okolí měst Norwich, Ipswitch a Cambridge, které je jeho centrem. Do ..

Najít ubytování

Pobřeží v hrabství Londonderry (podle místních jen Derry) je typicky irské, takže velmi atraktivní, a proto tento region, na rozdíl od některých ..

Najít ubytování

Mid Wales a Brecon Beacons, oblíbený turistický region na pomezi Walesu a Anglie, z větší části pokrývá národní park, který zahrnuje čtyři pohoří..

Najít ubytování


Jihozápadní Skotsko, vyhledávaný turistický region, se nachází zhruba mezi městy  Ayr, Kilmarnock a Dumfries.  Z oblasti Borders zamiřt..

Najít ubytování

Když přijedete do oblasti jižního Walesu, nikdy nejste daleko od hor nebo od moře. Takže není divu, že tento region přitahuje pěší turisty, cykli..

Najít ubytování

Shetlandy nebo Shetlandské ostrovy, to je nějakých sto ostrovů a ostrůvků asi 200 km na sever od Skotska. Tyto ostrovy jsou unikátní díky velmi z..

Najít ubytování


Snowdonia (Eryn), hornatý, často navštěvovaný region v severní části Walesu, poblíž města Conwy,  je z větší části národní park s velmi pest..

Najít ubytování

Hrabství Fermanagh je jediné ze šesti hrabství Severního Irska, které nesousedí s jezerem  Lough Neagh. Oblast je proslulá krásou jezer, kte..

Najít ubytování

Regionu Midlands, v okolí měst Birmingham a Sheffield se často říká "srdce Anglie". Je to oblast s nádhernou krajinou i s velkými průmyslovými mě..

Najít ubytování


Oblast Scottish Borders (Crìochan na h-Alba) v jihovýchodní části Skotska je vlastně bývalá hranice mezi Skotskem a Anglií, region okolo měst Pee..

Najít ubytování

Cotswolds je kopcovitý region v jihozápadní až středozápadní Anglii, a je to největší území se statusem oblasti výjimečných přírodních krás v Ang..

Najít ubytování

Scilly (Isles of Scilly, Enesek Syllan), souostroví ležící asi 45 km jihozápadně od anglického hrabství Cornwall, má rozlohu jen asi 16 km² a žij..

Najít ubytování


Údolí jižního Walesu, známá turistická oblast ve Walesu ve Spojeném království, se nachází v oblasti ohraničené městem  Pontypridd, Ebbw Val..

Najít ubytování

Pobřeží Glamorgan (Glamorgan Heritage Coast), známý turistický region ve Walesu, leží na území, které je přibližně ohraničené městy Porthcawl, Ll..

Najít ubytování

Jižní Anglie (South of England) je oblíbený turistický region Velké Británie. Většinou rovná, přehledná nížinná krajina s minimem kopečků a průmě..

Najít ubytování


Záliv Swansea Bay, oblíbený cíl turistů ve Walesu ve Spojeném království, je území zhruba ohraničené městy Neath,  Talbot a Porthcawl. Návšt..

Najít ubytování

Říká se, že překrásná oblast údolí  Wye Valley a Vale of Usk v jižním Walesu, Spojené království, má nejvíce hradů na čtvereční míli v Britá..

Najít ubytování

Oblast Devon v jihozápadní Anglii nabízí nezapomenutelné zážitky a velký výběr aktivit po celý rok. Můžete se toulat tradičními rybářskými vesnič..

Najít ubytování


Vnitrozemské  hrabství Tyrone se rozprostírá od břehů jezera Lough Neagh na východě až k hranicím Irské republiky a hrabství Donegal na zápa..

Najít ubytování

Pohraničí severního Walesu, to jsou ohromné hrady a pevnosti jako Beaumaris, Caernarfon a Harlech, vysoko položený kraj, který si dodnes udržuje ..

Najít ubytování

Skotská vysočina (Scottish Highlands) je region severně a západně od Stirlingu, což je historická brána do oblasti Highlands, s nádhernými horami..

Najít ubytování


Ceredigion, turistická oblast v severní části Spojeného království, se nachází v okolí měst  Aberystwyth, Lampeter a Aberaeron. Je charakter..

Najít ubytování

Orkneje (Orkney Islands) jsou úrodné ostrovy ve Skotsku, se spoustou historických památek. Například v Kirkwallu najdete unikátní katedrálu St. M..

Najít ubytování

Asi největším magnetem na turisty v Severním Irsku (Northern Ireland) jsou bizarní čedičové útvary Obrův chodník (Giant's Causeway). Na jih od Be..

Najít ubytování


Střední pás (Central Belt) je oblast s nejvyšší hustotou obyvatelstva ve Skotsku, na mapě v místě, kde si představíte "pas" Skotska, mezi městy G..

Najít ubytování

Severovýchodní Skotsko je domovem extrémně mnoha hradů, a také velmi mnoha palíren whisky... Regionální centrum je tzv. 'žulové město' Aberdeen. ..

Najít ubytování

Severní Wales, to je region s historií obrany a dobývání, takže tam narazíte na hrad téměř na každém kroku. Hrady a pevnosti, například Harlech a..

Najít ubytování


Poloostrov Gower a oblast kolem Swansea patří k oblíbeným cílům ve Walesu. Swansea, druhé největší welšské město, je známé hlavně tradičními trhy..

Najít ubytování

Severovýchodní Anglie, region zhruba ohraničený městy  Newcastle upon Tyne, Darlington a Hartlepool, nabízí nádherná místa pro piknik, projí..

Najít ubytování

Oblast Pembrokeshire ve Walesu, to je nejkrásnější úsek waleského pobřeží, s pravěkými lokalitami ve Vale of Glamorgan, s pozůstatky římské kultu..

Najít ubytování


Cumbria, region severozápadní Anglie, je třetí největší hrabství v Anglii. Na západě ho obklopuje Irské moře, na jihu Lancashire, na jihovýchodě ..

Najít ubytování

Yorkshire, severoanglický region, v jehož středu leží slavné historické město York, charakterizují přírodní krásy, vřesoviště, zelená údolí a úhl..

Najít ubytování

Carmarthenshire, turistický region v jihozápadní části Walesu, okupuje  území v okolí měst Llanelli, Carmarthen a Ammanford. Je známý předev..

Najít ubytování