TIXIK.cz » Regiony » Španělsko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 52

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Pallars Jussá je kraj v Katalánsku, ve Španělsku . Vznikl rozdělením starobylého kraje Pallars. Kraj je pozoruhodný především mnoha starými a zachov..

Najít ubytování

Kanárské ostrovy jsou souostroví ležící v Atlantském oceánu západně od Afrického Maroka a Západní Sahary . I přes svoji polohu u Afrického kontinen..

Najít ubytování

Carre Santa María del Cami, 1 Isla de Mallorca ES-07108, España

Mallorca je největší ostrov ve Španělsku . Nachází se ve Středozemním moři v oblasti Baleárských ostrovů. Kombinace mořských pláží a vysokých horDes..

Najít ubytování


Lanzarote je nejvýchodnějším a čtvrtým největším Kanárským ostrovem. Kromě nejzelenější části ostrova v okolí obce Haría s palmovým hájem jde o o..

Najít ubytování

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů. V domorodém jazyce Guančů znamená Sněhová hora, protože v jeho centru se vypíná nejvyšší hora Španělska a..

Najít ubytování

Je jedním z Kanárských ostrovů. Říká se, že je ze všech ostrovů nejzelenější. Je také ostrovem s nejprudším sklonem terénu, protože na ploše 706 km2..

Najít ubytování


Sierra Nevada je pohoří v Andalusii. V překladu Sněžné pohoří. Z jeho masivu se vypíná 14 hor, které přesahují výšku 3000 m. Nejvyšší je Mulhacén..

Najít ubytování

Ribeira Sacra je turistická a vinařská oblast v Galicii, převážně v oblasti podél řek Miño a Sil. V překladu název znamená Svatý břeh. Prudké str..

Najít ubytování

Zelené Španělsko, tímto pojmem jsou souhrnně označovány čtyři španělské autonomie: Baskicko, Kantábrie, Asturias a Galicie. Jsou to autonomie lež..

Najít ubytování


Španělské pohoří Picos de Europa znamená v překladu Vrcholky Evropy. Pojmenovali je tak námořníci vracející se v dobách zámořských objevů z Ameri..

Najít ubytování

Pohoří Gredos se táhne západně od Madridu a tvoří součást centrálního horského španělského masivu. Zaujímá polohu mezi městy Ávila, Madrid, Toled..

Najít ubytování

Údolí Boi v katalánské provincii Lérida (Lleida) najdete též pod názvem Valle de Bohí nebo v katalánské podobě Vall de Boi. Dobrým situačním bodem p..

Najít ubytování


Sierra de Gata je pohoří v autonomní oblasti Extremadury, které si zachovalo svoji rázovitost až do dneška. Nejdostupnější je z historického města C..

Najít ubytování

Pohoří Moncayo se zdvihá mezi městy Zaragoza (Aragonie) a Soria (Kastilie a Leon) . Nejvyšší vrchol pohoří dosahuje výšky 2 314 metrů. Stojí na n..

Najít ubytování

Katalánsky Costa Daurada. Pobřeží spadá pod provincii Tarragona a táhne se na jihu až k ústí řeky Ebro do Středozemního moře. V překladu doslova ..

Najít ubytování


Pohoří, které na jihovýchodě zaujímá část provincie Madrid a na severozápadě zasahuje do provincií Segovia a Ávila. Z jejich stejnojmenných hlavn..

Najít ubytování

Pohoří s korkovými duby směřuje od města Huelva v Andalusii směrem na sever. Oblast je známá chovem iberských prasat. Obrovské haly, na které nar..

Najít ubytování

Campo de Montiel je kraj v autonomii Kastilie-La Mancha, který proslavil don Quijote. Tvoří jej zvlněná krajina ohraničená na jihu pohořím Sierra..

Najít ubytování


Tento kanárský ostrov má tvar listu a leží přesně 100 km od pobřeží Maroka. Po Tenerife je druhým největším z Kanárských ostrovů, ale má nejmenší hu..

Najít ubytování

Las Hurdes je oblast v Extremaduře, v provincii Cáceres, vklíněná mezi pohoří Sierra de Gata a Sierra de Francia. Kdo hledá klid, krásnou př..

Najít ubytování

Nejkrásnější pláže Baskického pobřeží, dlouhého 176 km, se nacházejí v okolí hraničního města Hondarribia (Fuenterrabía) , ve městě San Sebastian..

Najít ubytování


Gran Canaria je jedním z ostrovů Kanárského souostroví. Ročně jej navštíví více než tři miliony turistů. Hlavním městem ostrova a zároveň největš..

Najít ubytování

Costa Verde je asturské pobřeží, za nímž se do výšky tyčí zelené stráně hor s vyčnívajícími třítisícovými vrcholky Národního parku Picos de Europ..

Najít ubytování

Díky ročnímu průměru až 300 dní slunečního svitu dostala tato část Středomořského pobřeží mezi Málagou a Gibraltarem svůj název: Sluneční pobřeží..

Najít ubytování


Sierra de Francia je pohoří tvořící součást centrálního iberského systému, které se rozprostírá v provincii Salamanca, v autonomii Kastilie a León. ..

Najít ubytování

Paní Tkáčová, tentokrát s Vámi musím naprosto souhlasit. Měla jsem s Vámi na tomto fóru takovou menší polemiku ohledně "genia loci" Paříže, ale Gome..

Najít ubytování

Na pobřeží od letoviska Ribadeo na hranicích mezi Asturií a Galicií až k městu La Coruña (A Coruña) se střídají malé pláže s mysy. Řeka Ribadeo t..

Najít ubytování


Sierra de Grazalema je horský masiv v Andalusii na jihu Španělska, který byl prohlášen Národním parkem. Částečně spadá do provincie Málaga a částečn..

Najít ubytování

Jde o pobřeží s dlouhými plážemi mezi městy Valencie a Alicante. Nejoblíbenějším střediskem je bezesporu Benidorm, přezdívaný pro vysoké hotely "..

Najít ubytování

Táhne se od francouzských hranic téměř až k Barceloně, hlavnímu městu Katalánska. Název znamená doslova Divoké pobřeží. Měří 220 km. Je tvořeno v..

Najít ubytování


Ibiza je ideálním příkladem vzájemného působení mezi mořským a pobřežním ekosystémem. Najdeme zde například endemitský druh mořské trávy. Podle arch..

Najít ubytování

Takto je nazýváno jižní pobřeží kanárského ostrova Tenerife. Největším turistickým letoviskem oblasti je Playa de las Américas. Nejoblíbenějšími ..

Najít ubytování

Penedés je nízké pohoří v Katalánsku, spadající do provincií Barcelona a Tarragona. Tato převážně vinařská oblast se vyznačuje zejména produkcí o..

Najít ubytování


Tento ostrov mohu jen doporučit, byla jsem tam již 2x. Poprvé jsem tam byla v roce 1991, podruhé v roce 2009. Mohu tedy srovnávat. Podruhé jsem se b..

Najít ubytování

Někteří obyvatelé Andalusie se ze strachu z banditů a pirátů neusadili v dávných dobách na pobřeží, ale vybudovali své vesnice raději v kopcích a..

Najít ubytování

Území na jihu Španělska, v blízkosti masivu Sierra Nevada, tvořené horskými údolími se svéráznými vesničkami a městečky. Největší z nich je Orgiva, ..

Najít ubytování


Sierra de Tramontana je pohoří tyčící se na severozápadě baleárského ostrova Mallorca. Katalánsky se mu říká Serra de Tramuntana. Kdo chce s..

Najít ubytování

Pohoří se táhne od západu na východ v délce 435 km a tvoří přirozenou hranici mezi Francií a Španělskem. Nejvyšším vrcholem s výškou 3 404 metrů ..

Najít ubytování

Pobřeží plné světla, jak praví název, se táhne mezi městy Tarifa a Cádiz. Tarifa je nejjižnějším cípem Španělska, jehož molo tvoří předěl mezi St..

Najít ubytování


Údolí řeky Alcudia se v délce 75 km táhne v provincii Ciudad Real v autonomní oblasti Castilla La Mancha. Na jihu hraničí s horami Sierra Morena. Jd..

Najít ubytování

Údolí Ordesa, zalesněné vápencové svahy aragonských Pyrenejí protíná řeka Arazas, která tu vytvořila malebné údolí ledovcového původu Ordesa. Obl..

Najít ubytování

Sierra de Queixa je galicijským pohořím vhodným pro pěší turistiku nebo agroturistiku. Ubytování lze hledat v tzv. casas rurales, venkovských use..

Najít ubytování


Kantaberské pobřeží je velmi členité a dlouhé pláže zde nenajdete. Útesy se střídají se zátokami s malými písčitými plážemi a menší letoviska jso..

Najít ubytování

Galicijsky Rías Baixas. Jde o západní pobřeží Galicie, kde se dlouhé písečné pláže střídají se zátokami a mysy. Z turistických letovisek je oblíb..

Najít ubytování

Nejoblíbenější střediska murcijského "Žhavého pobřeží", poměrně klidná a tichá, se nacházejí podél tzv. Mar Menor. Jde o mořskou lagunu, odděleno..

Najít ubytování


Dlouhé písečné pobřeží táhnoucí se od ústí řeky Guadalquivir u historického města Sanlúcar de Barrameda na východě až k ústí řeky Odiel u města H..

Najít ubytování

Jde o širokou zátoku v blízkost města Almería. Známým letoviskem s plážemi je Almuñécar. Z přírodních krás stojí za návštěvu oblast s mandlovníko..

Najít ubytování

Autopůjčovna v Staffordu ve Velké Británii. Online rezervace automobilu od všech světových dodavatelů. Dopravní informace, důležitá telefonní čísla,..

Najít ubytování


Plynule navazuje na členité pobřeží Costa Brava. Táhne se až k Barceloně a je charakteristická dlouhými písečnými plážemi s výbornou infrastruktu..

Najít ubytování

Je nejmenším a nejzápadnějším z Kanárských ostrovů. V roce 2000 byl vyhlášen biosférickou rezervací pod patronací UNESCO. Kdo hledá dlouhé a píse..

Najít ubytování