TIXIK.cz » Regiony » Německo » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 61

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Východní Frísko je řídce osídlený dolnosaský region, kde polovina obyvatel mluví specifickým nářečím. Cyklotrasy vedou převážně podél pobřeží. Ko..

Najít ubytování

Taunus je nízké pohoří ležící severozápadně od Wiesbadenu. Díky poloze mezi velkými městy Franfurt nad Mohanem, Wiesbaden, Koblenz, Bad Kreuznach..

Najít ubytování

Hunsrück není z pohledu cestovního ruchu nijak zvláště rozvinutý region, přesto je zde síť značených tras a dostatečné možnosti ubytování. Nacház..

Najít ubytování


Hesenská vrchovina je lesnaté území v Německu, v okolí měst Marburg, Kassel a Fulda, v blízkosti Franfurtu nad Mohanem. Jedná se o kopcovitou kra..

Najít ubytování

Spreewald charakterizují rašeliniště, a rovinatá nížina s kanály a lesy. Část území je vyhlášena biosférickou rezervací, bohatou flórou i faunou...

Najít ubytování

Hornofalcký les je bavorský protějšek Českého lesa. Pohraniční pohoří mezi Českem a Německem, které je z obou stran hranice charakteristické sítí tu..

Najít ubytování


Pohoří Rothaar (Rothaargebirge) je turistický region na západě Německa. Mezi nejzajímavější místa patří lázeňské město Bad Berleburg, největ..

Najít ubytování

Francké Švýcarsko (Fränkische Schwaiz) je oblast vápencových skal, jeskyní a splavných úseků řek. Tento turistický region leží na jihovýchodě Něm..

Najít ubytování

Fríské ostrovy (Friesische Inseln zvané též Wadské ostrovy) jsou soustavou ostrovů při pobřeží Severního moře, v severozápadní části Německa. Většin..

Najít ubytování


Alpské podhůří (Alpenvorland) je kopcovitá, turisticky atraktivní krajina na jihu Německa v okolí Mnichova a Augsburgu. Bezpečně nezklamou nádherné ..

Najít ubytování

Fläming je historický německý region, jehož centrum leží asi 80 km jihozápadně od Berlína. Velká část území je vyhlášena přírodním parkem, což ov..

Najít ubytování

Eifel je pohoří v západní části Německa . Nachází se na území spolkových států Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc. Pohoří Eifel Pohoří Eifel..

Najít ubytování


Rujána je největším ostrovem v Německu. Nachází se v severovýchodním části spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko v Baltském moři. Východní po..

Najít ubytování

Baltský ostrov je rozdělen na německou (373 km²) a polskou (72 km²) část a jeho hlavní atrakcí jsou příjemné písečné pláže na pobřeží Baltského m..

Najít ubytování

Bodamské jezero se nachází na horním toku řeky Rýn a na hranicích mezi Německem, Švýcarskem a Rakouskem. Rozkládá se v nadmořské výšce 395 m.n.m. Je..

Najít ubytování


Německé pohoří Bavorský les tvoří spolu s českou Šumavou pohraniční pohoří a unikátní přírodní území, které je z velké části pod zpřísněným režimem ..

Najít ubytování

Ostrov Sylt se může pochlubit (v přepočtu na plochu území) největší koncentrací kvalitních restaurací v celém Německu. Je tradičním přímořským, klim..

Najít ubytování

Saské Švýcarsko (německy (Sächsische Schweiz) je evropský turistický region který charaketerizují pískovcové skalní útvary, skalní města a vzácně za..

Najít ubytování


Jezero Tegern se nachází v bavorských Alpách v Německu . Patří mezi vyhledávaná rekreační střediska v létě i v zimě.Základní fakta Na blízký vrchol ..

Najít ubytování

Mecklenburgská jezera (Mecklenburger Seenplatte) je vyhledávané turistické území v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Turistický region má rovinatý ch..

Najít ubytování

Westerwald, 57648 Bölsberg, Germany

Westerwald (Westerwald) je jedním z regionů v západním Německu, který se může pochlubit silným zájmem o návštěvu. Z části je to způsobeno polohou me..

Najít ubytování


Hornorýnská nížina je jedním z regionů na jihozápadě Německa. Leží v údolí řeky Rýn, na území regionu Bádensko-Württembersko a dotýká se německo-fra..

Najít ubytování

Harz je německé pohoří mezi městy Goslar, Bad Lauteberg im Harz, Halberstadt a Sangerhausen. turistický region uprostřed Německa. Velká část území j..

Najít ubytování

Odenwald je evropský turistický region na jihozápadu Německa, rozprostírající se poblíž města Heidelberg. Nachází se na území regionu Hesensko. Dávn..

Najít ubytování


Vogelsberg je unikátní přírodní oblast a turistický region v Německu. Nachází se zde lyžařská oblast s 55 kilometry sjezdovek, ale i kvalitní cyklos..

Najít ubytování

Weserbergland nabízí především přírodní zajímavosti a více než 500 kilometrů značených cyklotras, z nichž velká část vede podél řeky Weser. Pokud ce..

Najít ubytování

Fichtelgebirge je příhraniční turistický region a pohoří u hranice s Českou republikou. Jeho protějškem na české straně hranice je oblast Smrčiny. R..

Najít ubytování


Údolí řeky Mosely patří k nejvýznamnějším evropským vodním cestám. Meandrující řeka teče údolím, ve kterém najdete na strmých svazích vinice, které ..

Najít ubytování

Luneburské vřesoviště (Lüneburger Heide) je unikátní krajina v severní části Německa, mezi městy Wolfsburgem a Hamburkem. Převážně rovinaté území s ..

Najít ubytování

Baden je historické území a turistický region na jihozápadě Německa. Jedná se o část území spolkové země Badensko-Württembersko. Nabídka zajímavostí..

Najít ubytování


Durynský les (Thüringer Wald) patří k hlavním turistickým destinacím Německa. Jedná se o zalesněné pohoří v srdci Německa, rozkládající se mezi měst..

Najít ubytování

Lehmkuhle 6, Grebin, Deutschland

Holštýnské Švýcarsko (Holsteinische Schweiz) je oblast jezer a mírné pahorkatiny na severu Německa. Celá přímořská oblast má opravdu zajímavou histo..

Najít ubytování

Altmark je turistický region zahrnující okolí Magdeburgu a oblast severně od něj. Na území Altmarku se nachází řada chráněných území přírody, a prot..

Najít ubytování


Spessart je lesnaté pohoří na pomezí Hesenska a Bavorska, v polovině cesty mezi Frankfurtem nad Mohanem a Würzburgem. Jedná se o nižší pohoří vodné ..

Najít ubytování

Allgäu je turistický region v jižní části Německa. Pohledy se vám většinou nabídnou z nejvýše položených vrcholů. Tady je to Zugspitze. Historie po ..

Najít ubytování

Rhön je větší německé pohoří na území Hesenska, Bavorska a Durynska. Celková rozloha teritoria je okolo 1500 km². Nejvyšší horou pohoří je Wasserkup..

Najít ubytování


Falcký les (Pfälzer Wald) s nejvyšším vrcholem Kalmit (673 metrů) je turistický region na jihozápadě Německa. Jedná se o turisticky zajímavou oblast..

Najít ubytování

Sauerland je lesnatá a hornatá oblast s několika jezery. Nachází se na západě Německa, v širším okolí měst Arnsberg a Eslohe (Sauerland) . Nejvyšší ..

Najít ubytování

Ammergauské Alpy (Ammergauer Alpen) je především zimní turistický region v pohraničí na jihu Německa u hranice s Rakouskem. V zimním období se tady ..

Najít ubytování


Ammerské jezero (Ammersee) je velké německé jezero a turistická oblast v Bavorsku. Oblíbená především jachtaři a příznivci koupání a vodních sportů...

Najít ubytování

Teutoburský les (Teutoburger Wald) je turistický region v severozápadní části Německa. Historicky je znám především jako oblast, kde byly spojenými ..

Najít ubytování

Schwarzwald (Černý les) přitahuje pozornost díky různým možnostem aktivního vyžití. Oblíbili si jej turisté, horolezci, ale i jachtaři. Leží na jiho..

Najít ubytování


Estergebirge je pohoří a turistický region v okrajové části německých Alp. Jedná se současně o jednu z nejdůležitějších krasových oblastí. Pohoří je..

Najít ubytování

Severní Fríské ostrovy (Nordfriesische Inseln) jsou důležitou turistickou destinací při pobřeží Dánska a Německa. Na všech ostrovech najdete písečné..

Najít ubytování

Frankenwald je menší turistický region s velkou nabídkou turistických atraktivit. Můžete si zde zajezdit na in-line bruslích, zkusit rafting, navští..

Najít ubytování


Falcká vysočina je turistický region ležící jihozápadně od Frankfurtu nad Mohanem. Největší města v regionu jsou Bad Kreuznach, Alzey a Grünstadt. C..

Najít ubytování

Švábská Alba (Schwäbische Alb) je vrchovina na horním toku Rýna. Turistická oblast se může pochlubit především vápencovým jeskynním systémem. Nejvyš..

Najít ubytování

Waldecker Land je turistický region na západě Německa. Je situován v širším okolí kolem města Dab Wildungen a vodní nádrže Edersee, která je v Němec..

Najít ubytování


Německé Alpy, nebo dalo by se říci i Bavorské Alpy, jsou jedním z klíčových turistických regionů Německa. Nacházejí se zde nejdůležitější zimní stře..

Najít ubytování

Kouzelných 68 km od Darmstadtu až k Wieslochu, podél pohoří Odenwald. Bergstrasse je oblíbená turistická cesta v údolí řeky Rýn. Je známá svým slune..

Najít ubytování

Altmühltal je turisticky atraktivní území zahrnující jezero Altmühlsee, oblast národního parku Altmühltal, povodí řeky Altmühl až k dunajskému kanál..

Najít ubytování


Žitavské hory (Zittauer Gebirge) je příhraniční turistický region nedaleko německého města Žitava (Zittau) . Je charakteristický především pískovcov..

Najít ubytování

Původ slova Darss pochází zřejmě ze staroslovanského slova Dračí. Jedná se o území, které je součástí poloostrova Fischland-Zingst a je proslavené p..

Najít ubytování

Emsland je převážně cyklistická destinace v povodí řeky Ems. Rostoucí zájem turistů o tuto destinaci má své kořeny právě v podpoře cykloturistiky. P..

Najít ubytování


Francká Alba (německy Frankische Alb) je území skal a pozoruhodných skalních útvarů, ležící jižně od Norinberku v Německu. Je oblíbena jak turisty, ..

Najít ubytování

Allgäuské Alpy (německy Allgäuer Alpen) jsou turistickým regionem na pomezí Rakosuka a Německa, situovaný kolem horského střediska Oberstdorf. Jedná..

Najít ubytování

Vogtland je příhraniční turistický region v Německu, u hranice s Českou republikou, v oblasti Ašského výběžku. Jedná se o kopcovitou krajinu v podhů..

Najít ubytování


Haardt je hornaté území na pomezí Falckého lesa a Hornorýnské nížiny. Turistický region na jihozápadě Německa, který se z části dotýká francouzské h..

Najít ubytování

Steigerwald je turistický region v jižní části Německa, proslulý především díky svému vínu. Jedná se o vrchovinu, jejíž nejvyšší vrchol Scheinberg ..

Najít ubytování

Oblíbená turistická a rybářská destinace, při pobřeží Německa. Od pevniny ji odděluje moře s množstvím písečných naplavenin a dun. Východní Fríské o..

Najít ubytování


Romantická cesta (německy Romantische Strasse) je turistická trasa a oblast v Německu. Jedná se o vyhlídkovou trasu a cestu kopírující část původní ..

Najít ubytování