TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 57

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Moravský kras je významná krasová oblast České republiky. Nachází se asi 20km severně od krajského města Brna. Oblast nabízí jak archeologické, pale..

Najít ubytování

Bílé Karpaty jsou pohořím na pomezí České republiky a Slovenska. Převážná část území je ve zvláštním režimu ochrany jako CHKO Karpaty, respektive..

Najít ubytování

Šumava je příhraniční region na pomezí Německa a České republiky. Jedná se o velké pohoří, ke kterému vás přitáhne kouzlo horských jezer a místy ..

Najít ubytování


Broumovsko je turistický region v České republice, rozprostírající se okolo Broumova, Teplic nad Metují a Police nad Metují, na území Královéhrad..

Najít ubytování

Kokořínsko je turistická oblast pro kterou jsou charakteristické pískovcové skály, údolí a jehličnaté lesy. Nachází se v České republice , nedaleko ..

Najít ubytování

Krkonoše jsou pohraničním pohořím mezi Českou republikou a Polskem . Na polském území se nazývají Karkonosze. Nejvyšším vrcholem Krkonoš je Sněžka ..

Najít ubytování


Jizerské hory jsou pohořím v severní části České republiky . Nacházejí se severně od města Liberec . Pohoří zasahuje malou částí do Polska , kde jso..

Najít ubytování

Orlické hory jsou pohoří, které vyhledávají hlavně milovníci turistiky a aktivního odpočinku. Nacházejí se na hranici České republiky a Polska . A..

Najít ubytování

V Beskydech se do současnosti zachovala typická lidová architektura - dřevěné kostely, kapličky, zvonice, původní zemědělské usedlosti a stavení. ..

Najít ubytování


České Švýcarsko je turistický region a chráněné území přírody na pomezí České republiky a Německa. Oblast je charakteristická především nádhernými p..

Najít ubytování

Slezsko je příhraniční turistický region na hranici České republiky a Polska. Přestože se jedná z velké části o průmyslovou aglomeraci, i zde se nac..

Najít ubytování

Železné hory je turistický region v srdci ČR, rozkládající se kolem měst Hlinsko, Skuteč, Slatiňany, Týnec nad Labem a Ždírec nad Železné hory jsou ..

Najít ubytování


Jeseníky jsou pohořím a hornatým územím na pomezí Olomouckého kraje a Moravskoslezského kraje. Na jejich území se podle rozlohy regionu nachází nejv..

Najít ubytování

Třeboňsko je oblastí rybníků a jezer v jižních Čechách. Oblastí protékají řeky Nežárka a Lužnice, což přispívá k oblibě regionu mezi vodáky. Pro cyk..

Najít ubytování

Podyjí je turistiká oblast na území Jihomoravského kraje. Je situována podél toku řeky Dyje a zahrnuje Vranovskou přehradu, Národní park Podyjí a ko..

Najít ubytování


Praha a její okolí je významný evropský turistický region. Hlavní město České republiky má vynikající polohu v srdci Evropy, spoustu zachovalých his..

Najít ubytování

Lužické hory jsou pohraničním pohořím na severu České republiky, při hranici s Německem. Jedná se o příjemnou kopcovitou krajinu s mnoha místy odkud..

Najít ubytování

Haná je úrodný region na střední Moravě. Je vyhlášený především pro zachovalé lidové zvyky a tradice, pro své hanácké kroje a místní folklór. Jde o ..

Najít ubytování


Novohradské hory jsou turistickým regionem na území bývalé Železné opony. Leží v jižní části České republiky, na území Jihočeského kraje. Na severu ..

Najít ubytování

Posázaví je turistický region na západu České republiky, rozprostírající se v povodí řeky Sázavy. Jedná se o vyhlášenou turistickou oblast především..

Najít ubytování

Máchův kraj je turistický region rozprostírající se v lesnaté oblasti kolem hradu Bezděz, rekreačního městečka Doksy a Máchova jezera. na severozápa..

Najít ubytování


Frýdlantsko je oblast tzv. Frýdlantském výběžku. Nachází se na území Libereckého kraje, ukrytá za hradbou Jizerských hor, jakoby odtržená od zbytku ..

Najít ubytování

Valašsko je oblast spojená s lidovými tradicemi a zachovalou lidovou architekturou. Tento turistický region leží v jihovýchodní části České republik..

Najít ubytování

Polabí je úrodní pás české krajiny v rovinatém povodí řeky Labe v České republice. Oblasti se přezdívá též Zlatý pás země České. Táhne se od Jaroměř..

Najít ubytování


Křivoklátsko je region zahrnující velké lesní porosty v okolí hradu Křivoklátu. Jde o řídce osídlenou krajinu, která je vhodná především pro turisti..

Najít ubytování

Chřiby jsou jedním z menších pohoří a turistický region na jihovýchodě Česka. Jsou přitažlivé díky rozsáhlému značení turistických tras a cyklotras..

Najít ubytování

Drahanská vrchovina je menší vrchovina na pomezí Jihomoravského kraje a Olomouckého kraje, nedaleko vojenského města Vyškova. Severní část oblasti j..

Najít ubytování


Oderské vrchy jsou jednou z oblastí, které ovlivňuje existence vojenského prostoru, v tomto případě vojenský újezd Libavá. Severně od Libavé ovšem n..

Najít ubytování

Vizovické vrchy jsou rekreační oblastí na jihovýchodní Moravě, v sousedství Beskyd a Bílých Karpat u města Vizovice. Region je vhodný především pro ..

Najít ubytování

Slovácko je jednou z oblastí proslavených lidovými tradicemi a folklórem. Nachází se na jihovýchodě České republiky, na území Jihomoravského kraje. ..

Najít ubytování


Střední Čechy je jednou z oblastí na západě Česka. Největším městem celého regionu Střední Čechy, a zároveň i hlavním městem České republiky je měst..

Najít ubytování

Ještědský hřbet je horský masiv nad městem Liberec, které je samo o sobě důležitým turistickým centrem s bohatou nabídkou aktivit a zábavy. V zimě j..

Najít ubytování

Chodsko je turistický region na jihozápadě ČR. Historické území obývané Chody, strážci hranic Českého království s řadou privilegií. Území Chodska j..

Najít ubytování


Pošumaví je rozsáhlým územím na jihozápadě ČR, v podhůří horského masivu Šumavy. Jedná se o oblast s charakterem pahorkatiny, vhodnou pro aktivní do..

Najít ubytování

Králický Sněžník je oblastí zachovalé přírody na pomezí České republiky a Polska. Část území je v režimu ochrany přírody jako Přírodní park Kralický..

Najít ubytování

Žďárské vrchy je příjemný turistický region v České republice. Najdete zde lokality jako je rekreační rybník Velké Dářko, soustava Devět skal, rekre..

Najít ubytování


Hostýnské vrchy jsou pohořím na střední Moravě, rozprostírající se mezi městy Slušovice, Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Valašské Meziříčí, Vsetín a..

Najít ubytování

Českomoravská vrchovina je rozsáhlý turistický region v České republice, který patří k největším lesním oblastem v rámci celé republiky. Regionem pr..

Najít ubytování

Západočeské lázně to je především proslulý lázeňský trojúhelník mezi Karlovými Vary, Mariánskými lázněmi a Františkovými lázněmi. Jedná se o nejvyhl..

Najít ubytování


Lipno je turistický region na úpatí pohoří Šumava, který se může pochlubit největší rekrační vodní plochou v ČR. Zamilovali si ji především rybáři, ..

Najít ubytování

Brdy jsou turistickým regionem jehož centrum se nachází asi 40 km jihozápadně od hlavního města Prahy. Část pohoří je nepřístupným územím vojenského..

Najít ubytování

Smrčiny jsou pohoří a turistický region v nejzápadnější části České republiky. Z pohledu aktivit je území zajímavé především pro pěší turisty, cykli..

Najít ubytování


Český les je rozsáhlé pohraniční pohoří mezi Českem a Německem, které se na německé straně hranice nazývá Hornofalcký les (Oberpfälzer Wald) . Leží ..

Najít ubytování

Slavkovský les je rozsáhlé lesnaté území se sítí cyklotras a turistických značených stezek, na území mezi městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Cheb ..

Najít ubytování

Doupovské hory jsou pohoří jehož velkou část zabírá veřejně nepřístupný vojenský prostor. Značené trasy vedou pouze po okraji pohoří. Přestože se př..

Najít ubytování


Orlík nebo možná lépe řečeno Orlicko je turistický region v České republice, rozprostírající se kolem údolí řeky Vltavy, v úseku vodní nádrže Orlík...

Najít ubytování

Podřipsko je oblastí pod českou horou Říp, který je symbolem české státnosti. Až na samotný vrchol, který je zdaleka viditelnou dominantou kraje se ..

Najít ubytování

Slapy jsou turistickým regionem situovaným podél toku řeky Vltavy a vodní nádrže Slapy. Jedná se lesnatou krajinu jejíž pátež tvoří údolí Vltavy a j..

Najít ubytování


Rychlebské hory je turistický region na severovýchodě České republiky, při hranici s Polskem. Jen několik klometrů daleko najdete Otmuchovské a Nysk..

Najít ubytování

Slepičí hory se říká části území Soběnovské vrchoviny. Poměrně malé území je protkáno hustou sítí značených turistických cest a cyklotras. U zříceni..

Najít ubytování

Jihočeské rybníky je oblast na území jižních Čech. Jedná se o příjemnou rovinatou krajinu, charakteristickou sítí cyklotras a značených turistických..

Najít ubytování


Česká Sibiř je turistický region na vrchovině mezi Miličínem a Voticemi, necelých 30 km od hlavního města Prahy. Jméno dostala oblast kvůli chladněj..

Najít ubytování


Pálava je turistický region na území Jihomoravského kraje. V úrodné krajině je už z dálky viditelný hřbet bílých Pavlovských vrchů, které jsou spolu..

Najít ubytování