TIXIK.cz » Regiony » Bulharsko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 9

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Bulharské pobřeží Černého moře patří k nejvyhledávanějším evropským turistickým destinacím. Právě na černomořském pobřeží najdete letoviska jako jso..

Najít ubytování

Pirin je pohoří v jihozápadní části Bulharska. Patří k nejvyšším pohořím v Evropě. Nejvyšší horou pohoří Pirin je vrchol Vichren (2914). Velká část ..

Najít ubytování

Rila je pohoří, ve kterém se nachází přes 200 jezer ledovcového původu. Nejvyšším vrcholem je Musala (2925 m) . Leží v jihozápadním Bulharsku, v blí..

Najít ubytování


Dunajská nížina je území které se rozkládá podél dolním toku hraniční řeky Dunaje. Na bulharské straně hranice se jedná o úrodný, rovinatý region, k..

Najít ubytování

Vitoša je pohoří na jehož úpatí leží hlavní bulharské město Sofie. Vytváří Sofii nádhernou kulisu a vynikající podmínky pro příměstskou turistiku..

Najít ubytování

Pohoří Stara Planina se táhne přes celé Bulharsko, od hranice se Srbskem až k pobřeží Černého moře. V délce okolo 500 kilometrů dělí zemi na pomysln..

Najít ubytování


Rodopy jsou známé především díky svým krasovým útvarům a krásným soutěskám. Pohoří leží v jihozápadní části Bulharska, u hranic s Řeckem. Nejvyšší v..

Najít ubytování

Strandža je hornatou oblastí na jihovýchodě Bulharska, která přesahuje do sousedního Turecka. Svým okrajem se dotýká i černomořského pobřeží. Nacház..

Najít ubytování

Pohoří Sakar leží v jihovýchodní části Bulharska, při hranicích s Tureckem a Řeckem. Nejvyšším vrcholem je Višegrad s výškou 856 metrů. Pohoří je vy..

Najít ubytování