TIXIK.cz » Regiony » Rakousko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 86

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Kitzbühelské Alpy (Kitzbüheler Alpen) jsou regionem v jihozápadní části Rakouska. Tento region leží na území, které je přibližně ohraničené městy Wö..

Najít ubytování

Hochschwab je rozsáhlé území v Rakousku, které je známé především díky lezeckým terénům a turistickým trasám. Nejvyšší vrchol Hochschwab má 2.277 m..

Najít ubytování

Stubaiské Alpy (Stubaier Alpen) jsou pohoří a turistický region v Tyrolsku, na hranici Rakouska a Itálie. Nejvyšším vrcholem je Zuckerhütl s nadmořs..

Najít ubytování


Steinberge je turistická oblast a pohoří v Rakousku. Jedná se o strmé pohoří, kde najdete zajištěné trasy - ferraty. Pohoří je oblíbené především..

Najít ubytování

Podunají (Österreichischen Donau) je část rakouského území podél toku řeky Dunaj. Do oblasti patří města Linz, Enns, Ybbs an der Donau, Křemže i hla..

Najít ubytování

Tuxertal je administrativní a turistický region na jihozápadě Rakouska. Leží u hranic Rakouska a Itálie, jihovýchodně od hlavního města Vídeň. Centr..

Najít ubytování


Rakouské Alpy (Österreichische Alpen) pokrývají většinu území Rakouska. Je to druhý největší turistický region Evropy. Pokud rádi jezdíte na ryby, u..

Najít ubytování

Achensee je jezero a také lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Najdeme ji cca 30 km severovýchodně od města Innsbruck , nedaleko h..

Najít ubytování

Arlberg je horská oblast v západní části Rakouska, v oblasti horského průsmyku mezi Vorarlberskem a Tyrolskem. Lokalita je známa především jako zimn..

Najít ubytování


Ski Resort Obertauern je velice oblíbené lyžařské středisko v Rakousku . Najdeme ho ve spolkové zemi Salcbursko, cca 70 km jižně od města Salcburk ..

Najít ubytování

Traunsee je nejhlubší jezero Rakouska . Nachází se v oblasti Salzkammergut , mezi skalnatým masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge, v..

Najít ubytování

Lungau je lyžařská oblast v Rakousku nacházející se ve spolkové zemi Salcbursko. Najdeme ji asi 100 km jižně od města Salcburk v pohoří Nízké Taur..

Najít ubytování


Eggstraße 4, Riezlern, Österreich

Kleinwalsertal je údolí a zároveň lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Vorarlbersko. Tato oblast má jednu zvláštnost. Kleinwalsertal patří R..

Najít ubytování

Vysoké Taury je součástí pohoří Vysoké Taury, které jsou nejdelším a nejmohutnějším horským systémem rakouské části Východních Alp. Rozkládá se v ji..

Najít ubytování

Montafon údolí a lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Vorarlbersko. Rozprostírá se mezi pohořími Verwallgruppe, Rätikon a Silvrettagruppe a ..

Najít ubytování


Kaunertal je údolí a lyžařská oblast v Rakousku a najdeme ji ve spolkové zemi Tyrolsko, cca 50 km jihozápadně od města Innsbruck . Tato oblast nabí..

Najít ubytování

Dachstein West je lyžařská oblast v Rakousku a najdeme ji ve spolkové zemi Horní Rakousko v oblasti Solná Komora u městečka Gosau , cca 10 km zápa..

Najít ubytování

Wolfgangsee je údajně nejkrásnějším jezerem v Rakousku . Nachází se v oblasti Salzkammergut , v nadmořské výšce 538 m, cca 40 km od Salzburgu . Wolf..

Najít ubytování


Serfaus-Fiss-Ladis je lyžařská oblast v Rakousku nacházející se ve spolkové zemi Tyrolsko. Tvoří ji tři obce Serfaus, Fiss a Ladis. Tato oblast lež..

Najít ubytování

5330 Fuschlsee, Austria

Fuschlsee je známé jezero v Rakousku . Nachází se v oblasti Salzkammergut , která je součástí světového kulturního dědictví UNESCO . Jezero Fuschls..

Najít ubytování

Wipptal je údolí a lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Najdeme ji nad dálnicí vedoucí Brennerským průsmykem. Lyžařská oblast Wipp..

Najít ubytování


Ötztalské údolí najdeme v Rakousku podél řeky Ötztaler Ache. Sahá však svým jižním koncem až k italským hranicím. Blízko italských hranic se tyčí ..

Najít ubytování

Solná komora (Salzkammergut) je název, kterým se označuje oblast v Rakousku kolem jezer Hallstäter See a Traunsee a okolních měst Bad Ischl , Halls..

Najít ubytování

Ski Welt Wilder Kaiser - Brixental se nachází v Rakousku . Leží v Seefeld Tirol , v rakouských Alpách, v nadmořské výšce 620 – 1829 m, nedaleko od o..

Najít ubytování


Neziderské jezero, neboli jezero Fertö, je jediné velké stepní jezero v Evropě (mimo Balatonu ) . Rozkládá se na hranici Rakouska a Maďarska a as..

Najít ubytování

Zeller See je sladkovodní jezero v Alpách. Nachází se v Rakousku a na jeho břehu leží turistické středisko Zell am See . Zeller See je součástí vel..

Najít ubytování

Silvretta je horský masiv v Rakousku blízko rakousko-švýcarských hranic Rozprostítá se mezi údolími Montafon a Trisanna. Tyto dvě údolí spojuje sil..

Najít ubytování


Wörthersee je nejteplejší jezero v Rakousku . Leží ve spolkové zemi Korutany . Oblast kolem jezera Wörthersee je také nazývána Rakouskou riviérou. T..

Najít ubytování

Dachstein - vápencový horský masív ( 2995m) se nachází v Rakousku na hranici tří spolkových zemí ( Horního Rakouska, Štýrska, Salcburska) . Pokrývá ..

Najít ubytování

Berchtesgadenské Alpy jsou evropským turistickým vysokohorským regionem na pomezí Německa a Rakouska. Oblast se rozprostírán kolem městečka Berchtes..

Najít ubytování


Wachau je kulturní krajinná oblast v údolí Dunaje, která byla prohlášena roku 2000 za památku UNESCO. Rozprostírá se od města Ybbs an der Donau, pře..

Najít ubytování

Wetterstein (Wettersteingebirge) je rakousko - německé pohoří mezi Bavorskem a Tyrolskem. Známá turistická oblast kde najdete skvělá lyžařská středi..

Najít ubytování

Saalachtal je asi 70 km dlouhé údolí na pomezí Rakouska a Německa. Větší část leží v Rakousku. Z rakouské strany se do něj dostanete přes městečka S..

Najít ubytování


Ennstalské Alpy (Ennstaler Alpen) je hornatá oblast v centrální části Rakouska. Její střed tvoří národní park Gesäuse. Centrum oblasti leží asi 170 ..

Najít ubytování

Wienerwald je turistický region tvořící předhůří Alp v těsné blízkosti hlavního rakouského města Vídně. Jedná se o turisticky přitažlivou krajinu, z..

Najít ubytování

Bregenzerwald je turistický region na západě Rakouska, u města Bregenz. Nachází se nedaleko Bodamského jezera a hranic mezi Rakouskem a Švýcarskem k..

Najít ubytování


Industrieviertel je jednou z oblastí na východě Rakouska. Tento region najdete v lokalitě a okolí Vídeňského lesa a měst Wiener Neustadt, Baden, Glo..

Najít ubytování

On Rettensee 1

Zugspitz Arena je vyhlášená lyžařská oblast v Rakousku. Leží na hranici Rakouska a Německa, na území Tyrolska. Na německé straně hranice navazuje re..

Najít ubytování

Stubaital je údolí na jihozápadě Rakouska, v centru Stubaiských Alp. Vstupní branou do údolí je město Innsbruck. Pro lyžaře je největším lákadlem St..

Najít ubytování


Mühlviertel je region na severu Rakouska. Leží na hranici Rakouska a ČR, a jeho hlavním centrem je město Linec. Typově jde o mírně zvlněnou krajinu,..

Najít ubytování

Lechtalské Alpy (Lechtaler Alpen) jsou rakouským pohořím ležícím severně od města Landeck. Na severním okraji tvoří jeho podlouhlou hranici údolí Le..

Najít ubytování

Mondsee je rozlehlé jezero v centrální části Rakouska. Leží asi 1,7 km od města Sankt Lorenz, v regionu Horní Rakousy. V turistické oblasti Rakou..

Najít ubytování


Villgratentalje menší na jihozápadě Rakouska v Tyrolsku. Nachází se u hranic Rakouska a Itálie. Centrem jsou vesničky Innervillgraten a Auße..

Najít ubytování

Rax je menší turistická oblast v Rakousku, asi 50 km jihozápadně od hlavního města Vídně. Od sousední oblasti Schneeberg ji odděluje údolí Höllental..

Najít ubytování

Tak jsem si zkusil otestovat auto na této silnici. Pokud nemáte auto opravdu v pořádku a nemáte aspoň trochu koní v motoru k dobru, snad tam ani nej..

Najít ubytování


Weinviertel je turistický region na severovýchodu Rakouska, rozprostírající se od hlavního města Vídně až k české a slovenské hranici. Jedná se o úr..

Najít ubytování

Kreuzeckgruppe je pohoří a turistická oblast v jižní části Rakouska, vhodná především pro vysokohorskou turistiku. Lyžařské areály nabízejí středisk..

Najít ubytování

Chiemgauské Alpy (Chiemgauer Alpen) jsou rozsáhlým vysokohorským územím na pomezí rakouských a německých Alp, mezi Tyrolskem a Bavorskem. Centrum ob..

Najít ubytování


Lechtal je údolí a turistická destinace v Rakousku. Leží blízko hranic Rakouska a Německa, mezi městy Reutte a Zürs. Najdete zde řadu lyžařských stř..

Najít ubytování

Höllental je dlouhé alpské údolí v Rakousku, mezi městy Gegend a Gloggnitz. Nachází se v okolí města Eisenstadt, který je hlavní metropolí. Okraj úd..

Najít ubytování

Karwendel je oblast v Rakousku. Nachází se u hranic Rakouska a Německa, na území Tyrolska. Na jižní straně oblasti vymezuje její území město Innsbru..

Najít ubytování


Jezero Ossiach (Ossiacher See) je turistická oblast na jihu Rakouska. Leží mezi městy Villach a Feldkirchen in Kärnten. Rozlohou je to menší turisti..

Najít ubytování

Tennengebirge je vápencové pohoří v Rakousku. Leží blízko hranice Rakouska a Německa. Vápencové podloží vytvořilo podmínky pro vznik jeskynních syst..

Najít ubytování

Waldviertel je oblast na severovýchodě Rakouska, podél hranice Rakouska s Českou republikou. Tento historický region leží na území, které je přibliž..

Najít ubytování


Glemmtal je údolí a turistická oblast v Rakousku. Jejím hlavním centrem je město Saalbach. Turisticky atraktivní je nedaleký lyžařský areál Saalbach..

Najít ubytování

Hausruck je turistické území na severu Rakouska. Nejvyšším bodem v oblasti je 801 metrů vysoký vrch Göblberg u města Frankenburg am Hausruck, které ..

Najít ubytování

Ötztalské Alpy (Ötztaler Alpen) jsou rozsáhlé rakousko-italské pohoří charakteristické především značným zaledněním. Většina pohoří leží na rakouské..

Najít ubytování


Salzburg (Salzburg) je rozsáhlé území a také další ze spolkových zemí Rakouska, se stejnojmenným hlavním, krajským městem. Leží u hranic severníh..

Najít ubytování

Zillertal je turistická oblast a pohoří v Rakousku. Lákadlem pro lyžaře je především zimní středisko Hintertux. Mezi největší města a střediska regi..

Najít ubytování

Jezero Faaker (Faaker See) je menší rekreační oblast v jižní části Rakouska. Leží u hranic Rakouska a Slovinska, asi 6 km od města Villach. Nachází ..

Najít ubytování


Saalbach Hinterglemm je turistický region v Rakousku, rozprostírající se okolo města Saalbach a turistického střediska Hinterglemm. Obě známá lyžařs..

Najít ubytování

Hochpustertal je údolí a rakouský turistický region mezi městy Lenz a Sillian, končící u hranice s Itálií. Údolím vede přeshraniční železniční trať...

Najít ubytování

Rofan je vápencové pohoří podél hranice Rakouska s Německem. Jeho hlavní turistickou atrakcí je jezero Achensee (Achenské jezero) . V pohoří je řada..

Najít ubytování


Alpbachtal je rakouské údolí a turistický region nedaleko města Innsbruck, přibližně 350 km od hlavního města Vídně. Největším turistickým lákadlem ..

Najít ubytování

Zillertalské Alpy (Zillertaler Alpen) je pohoří na jihozápadě Rakouska, na území Rakouska a Itálie. Oblíbenější je z pohledu turistů rakouská severn..

Najít ubytování

Karnské Alpy (Karnische Alpen) je rozsáhlé pohoří a turistické území v Rakousku. Leží na hranici Rakouska a Itálie. Na úpatí pohoří se nachází řada ..

Najít ubytování


Rätikon je turistický region charakteristický značným počtem zajištěných turistických tras nazývaných ferraty. Nachází se na území tří států, Lichte..

Najít ubytování

Nockberge je turistická oblast ležící přibližně na území mezi městy Millstatt, Predlitz, St. Michael im Lungau a Weitensfeld im Gurktal. Pohoří je t..

Najít ubytování

Nízké Taury (Niedere Tauern) je vysokohorská oblast v Rakousku. Pohoří které se člení na několik menších celků je uznávanou turistickou destinací. M..

Najít ubytování


Schneeberg je pohoří na východě Rakouska. nejvyšším vrcholem pohoří je hora Schneeberg (2076 m n. m.) Centrum regionu se nachází asi 70 km jihozápad..

Najít ubytování

Sausal je území a turistická oblast v Rakousku. Nachází se v jižním Rakousku, v předhůří rakouských Alp, mezi řekami Sulm a Lassnitz. Na západním ok..

Najít ubytování

Kaisertal je údolí a turistický region v Rakousku, v oblasti Kaisergebirge. Nachází se v Tyrolsku, u hranice Rakouska a Německa. Vstupní branou do ú..

Najít ubytování


Sauwald je region na severu Rakouska, který leží ve výběžku který vytváří u německého města Pasova řeka Dunaj. Spadá pod území Horních Rakous. Z vel..

Najít ubytování

Verwall je pohoří a turistický region na západě Rakouska, na území Vorarlbergu a částečně i Tyrolska. Charakteristickým rysem oblasti je dobrá síť z..

Najít ubytování

Mostviertel je historické rakouské území ležící přibližně mezi Vídní a Linzem. Úrodný region, kde se daří ovocným stromům. Sám název oblasti je odvo..

Najít ubytování


Jezero Millstätter (Millstätter See) je rakouská turistická oblast v blízkosti historického města Spittal an der Drau. Hlavní rekreační letoviska le..

Najít ubytování

Tuxské Alpy (Tuxer Alpen) je oblast na jihozápadě Rakouska. Tento region najdete na území, které je přibližně ohraničené městy Schwaz, Wattens a Vol..

Najít ubytování

Pillerseetal je menší rakouský turistický region. Údolí leží severně od města Fieberbrunn, které je jeho vstupní branou. Asi v polovině délky údolí ..

Najít ubytování


Kaprun Zell am See je turistický region na jihu Rakouska. Jedná se o velmi oblíbenou turistickou a lyžařskou oblast v okolí jezera Zeller see a její..

Najít ubytování

Totes Gebirge (Mrtvé hory) jsou jedním z rakouských turistických regionů. Nacházejí se východně od města Salzburg, na pomezí Horních Rakous a Štýrsk..

Najít ubytování

Oblast kolem jezera Attersee (Attersee) je turistické území východně od rakouského Salzburku. Jedná se o turistickou destinaci, kterou oceníte přede..

Najít ubytování


Paznaun je rakouské údolí na rozhraní mezi oblastmi Silvretta a Verwall. Vede od města Pians k jezeru Silvretta-Stausee.

Najít ubytování

Maltatal je turistický region v Rakousku. Údolí je známé především díky řadě krásných vodopádů. Vstupní branou do regionu je město Gmünd...

Najít ubytování

Kaisergebirge je turistický region v západní části Rakouska. Leží na hranici Rakouska a Německa, mezi městy Kiefersfelden a Sankt Johann in Tirol...

Najít ubytování