TIXIK.cz » Regiony » Slovensko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 47

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Vihorlat je sopečná oblast na Slovensku . Nachází se v Prešovském a Košickém kraji , ve Východních Karpatech. Oblast je ohraničena městy Remetsk..

Najít ubytování

Javorníky jsou česko-slovenským pohořím s možnostmi běžeckého lyžování, zejména na hřebenové trase odkud jsou krásné výhledy. Příznivci sjezdovéh..

Najít ubytování

Malá Fatra je nádherné pohoří a velmi cenná přírodní lokalita na území mezi městy Dolný kubín, Martin, Žilina, Terchová a atraktivní vesničkou Zá..

Najít ubytování


Roháče jsou součástí Vysokých Tater, konkrétně jejich západní část. Jde o vysokohorský terén s horskými jezery a turistickými trasami, kde jsou n..

Najít ubytování

Turisticky nejfrekventovanější je lokalita u hotelu Poľana (pod Vrcholem Poľana 1458) , kde je velké rozcestí značených tras a lyžařský areál. Dr..

Najít ubytování

Horehroní (Horehronie) je kopcovitá krajina jižně od hřebenů Nízkých Tater, jehož páteří je údolí řeky Hronu. V zimě je možné navštívit lyžařská ..

Najít ubytování


Chočské vrchy nabízejí kopcovitou podtatranskou krajinu. Zajímavými místy je hrad Likava, Oravský hrad a ski areál Skipark Kubínska hoľa. Ne..

Najít ubytování

Čistá příroda s bukovými a částečně i dubovými lesy, kde žijí medvědi, vlci i rysi. Na oblaze můžete uvidět i orla skalního. Čergov je území leží..

Najít ubytování

Nízké Tatry (Nízke Tatry) jsou mohutným pohořím, jehož nejvyšší vrchol Ďumbier dosahuje výšky 2046 metrů. Jde o atraktivní slovenský turistický r..

Najít ubytování


Víte kde najdete Strážovské Vrchy? Nacházejí se na pomezí Trenčianského kraje a Žilinského kraje. Najdete tu hrad Lietava, hrad Vršatec, aquapark..

Najít ubytování

Vysoké Tatry jsou nejvyšší hory na Slovensku . Leží v severní části země u hranic s Polskem . Je to nejvyšší část tzv. karpatského oblouku. Táhno..

Najít ubytování

Zemplínská Šírava je přehrada a turistický region, nacházející se na východním Slovensku , u města Michalovce . Je to druhá největší vodní plocha na..

Najít ubytování


Muráňska planina je krajinná oblast, která se nachází na Slovensku . Leží v centrální části země, v Banskobystrickém kraji, ve Slovenském rudohoř..

Najít ubytování

V oblasti je malé stádo Zubrů, žijí zde medvědi, vlci a rysi. Poloniny jsou územím čisté přírody, kde je omezený volný pohyb na značené cesty. Úz..

Najít ubytování

Pieniny je název pro turisticky velmi atraktivní oblast a pohoří na hranicích Slovenska a Polska . Slovenská část pohoří Pieniny, tzv. Zamaguří, le..

Najít ubytování


Slovenský kras je geomorfologické území nacházející se na Slovensku . Leží v jihovýchodní části země, v Košickém kraji , u hranic s Maďarskem . Slov..

Najít ubytování

Spiš leží na úpatí Tater v oblasti bývalé Spišské župy. Na první pohled vás zaujme lidová architektura a místní folklór. Z pohledu památek je to zře..

Najít ubytování

Krajina jižního Slovenska je proslulá termálními prameny, úrodnou zemí, unikátním historickým dědictvím, teplým počasím a kilometry pohodlných cyklo..

Najít ubytování


Velká Fatra je slovenské pohoří, jehož větší část byla roku 1973 prohlášena chráněnou krajinnou oblastí a v roce 2002 překlasifikována na Národní pa..

Najít ubytování

Oblast leží v povodí řeky Kysuca a na severu sousedí s Polskem. Charakteristickým rysem oblasti je roztroušené osídlení regionu, které má kořeny už ..

Najít ubytování

Liptov je rovinatá nížina sevřená mezi svahy Chočských vrchů, Tater, Velké Fatry a Nízkých Tater. Atraktivním centrem regionu je velká vodní nádrž L..

Najít ubytování


Od Bratislava až k Bradlu se táhne hřeben pohoří Malé Karpaty. Tento turistický region těží zejména z blízkosti hlavního slovenského města a jeho ob..

Najít ubytování

Slovenský ráj je turčitě jednou z nejhezčích slovenských lokalit. S velkou pravděpodobností vás nezklamou nádherné přírodní scenérie a místa jako Ve..

Najít ubytování

Orava je turistický region na severu Slovenska. Největším lákadlem této přitažlivé mírně kopcovité krajiny je rekreační vodní nádrž Orava. Na jihu j..

Najít ubytování


Spišská Magura je turistický region na severu Slovenska, na území Prešovského kraje. Z turisticky zajímavých míst zde najdete Holumnický hrad, Podol..

Najít ubytování

Kremnické vrchy jsou příjemnou vrchovinou v okolí starobylého města Kremnica. Zahrnují region na jehož okrajích najdete i města Žiar nad Hronom, Zvo..

Najít ubytování

Belianské Tatry jsou rozsáhlým územím na severu Slovenska. Je to jedna z nejmenších turistických oblastí Slovenska, která pokrývá celý severovýchod ..

Najít ubytování


Ondavská vrchovina je turistický region na východním Slovensku, rozkládající se u státní hranice s Polskem. V regionu najdete města Humenné, Stropko..

Najít ubytování

Největší slovenské pohoří se táhne od Košic až k Banské Bystricia a na jeho území najdete celou řadu zajímavých lokalit. Například turisticky atrakt..

Najít ubytování

Štiavnické vrchy jsou kopcovitým pohoří v okolí historického města Banská Štiavnica. Nachází se na pomezí Banskobystrického kraje a Nitrianského kra..

Najít ubytování


Lesnaté pohoří Považský Inovec se táhne od severu (Trenčín) k jihu (Hlohovec) podél řeky Váh a Vážského kanálu. Pohoří se táhne v délce asi 50 km, a..

Najít ubytování

Nížinatá oblast s borovými lesy a písečným podkladem v nejzápadnějším cípu Slovenska. Nachází se při hranicích s Českou republikou a Rakouskem, a od..

Najít ubytování

Oravská Magura je zalesněné pohoří na severním Slovensku, v půvabné krajině u vodní nádrže Orava. Jedná se o turisticky atraktivní region, který nab..

Najít ubytování


Rozsáhlá plošina jejíž rovintý charakter narušují pouze nízké vrcholy Krupinské Výšiny. Nejvyšším vrcholem je Kopaný závoz s výškou 775 metrů. Oblas..

Najít ubytování

Volovské vrchy mají dlouhou báňskou tradici. V této části Slovenského rudohoří se těžily vzácné kovy jako zlato, stříbro nebo měď. jsou turistickým ..

Najít ubytování

Slanské vrchy jsou turistickým regionem na východním Slovensku, východně od krajského města Košice. Pohoří vhodné spíše pro pěší turisty. Nejvyšší v..

Najít ubytování


Unikátní oblast ve zvláštním režimu ochrany přírody. V roce 1989 zde byla vyhlášena chráněná krajinná oblast. Jedná se o nižší pohoří u hranice Slov..

Najít ubytování

Tribeč je pohoří převážně bukových lesů, a představuje jedno z pohoří rozmístěných kolem úrodné Podunajské nížiny. Tento turistický region leží na p..

Najít ubytování

Levočské vrchy leží západně od Prešova v oblasti mezi městy Staré Ľubovňa, Kežmarok, Levoča a Spišské Podhradie. Nejvyšším vrcholem je Čierna hora s..

Najít ubytování


Oblast leží přibližně mezi městy Prievidza, Partizánske, Žarnovica a Žiar nad Hronom. Jedná se o pohoří, kde můžete narazit i na medvěda, muflona ne..

Najít ubytování

Zamagurie to je nádherná příroda Pienin spojená s folklórem a tradicemi Goralů, s lidovou architekturou a historickými památkami. Nachází se v horna..

Najít ubytování

Bukovské vrchy jsou cenným přírodním územím, které bylo prohlášeno biosférickou rezervací UNESCO. Větší část pohoří se nachází na území Národního pa..

Najít ubytování


Busov je jednou z oblastí na severovýchodě Slovenska. Nachází se na území Prešovského kraje severně od města Bardějov. Při hranici s Polskem. Jen ně..

Najít ubytování

Region získal název podle hradu Šariš a jeho faktickým centrem je město Prešov. V zimě jsou k dispozici běžkařské tratě a zimní střediska Drienica-L..

Najít ubytování

Domaša je vyhledávaná rekreační vodní nádrž, na jejímž pobřeží najdete rekreačních zařízení, hotely a několik přístavů. Západní pobřeží je strmější ..

Najít ubytování


Stolické vrchy jsou součástí Slovenského rudohoří. Oblastí prochází několik turistických tras, které se potkávají především ve dvou lokalitách. U vr..

Najít ubytování

Území je vhodné především pro cykloturistiku, pěší turisté musejí počítat s horším stavem turistického značení. OBlastí prochází známá Rudná magistr..

Najít ubytování