TIXIK.cz » Regiony » Rumunsko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 11

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Banát je rumunský region podél hranice se Srbskem a částečně s Maďarskem. Přibližně polovina území leží v úrodné rovině Panonské nížiny, a polovina ..

Najít ubytování

Transylvánské Alpy jsou rumunským horským masivem v jižní části Karpat. O tom že se jedná o vyšší pohoří svědčí výška nejvyššího vrcholu Moldoveanu,..

Najít ubytování

Transylvánie (Sedmihradsko) je historické a turisticky atraktivní území v centrální části Rumunska. Jedná se o krásnou kopcovitou krajinu kterou ze ..

Najít ubytování


Dobrudža je historicky jedinečné území mezi řekou Dunaj a pobřežím Černého moře. Úrodná země, kde končí svou pouť řeka Dunaj a vytváří zde obrovskou..

Najít ubytování

Bukovina je historická a turistická oblast na severu Rumunska, při hranici s Moldávií a Ukrajinou. V průběhu dějin byla rozdělena mezi Rumunsko a Uk..

Najít ubytování

Valašsko je historické území jižního Rumunska. Dělí se na západní Oltenii a východní Muntenii. Rozprostírá se v oblasti mezi řekou Dunaj a svahy hor..

Najít ubytování


Delta Dunaje je oprávněně považována za jeden z největších pokladů rumunského cestovního ruchu. Nachází se v blízkosti okresního města Tulcea . Zde..

Najít ubytování

Oltenie je západní části Valašska. Historický a turistický region, ležící na jihu Rumunska, jehož centry jsou města Craiova, Targu Jiu, Drobeta-Turn..

Najít ubytování

Moldávie je hornatý region podél hranice Rumunska s Moldavskem a Ukrajinou. Rozprostírá se z části na hřebenech rumunských Karpat a z části v jejich..

Najít ubytování


Muntenie je východní a větší část Valašska. Jedná se o historický region podél hranice s Bulharskem, kde je hranicí řeka Dunaj. Stejně jako západní ..

Najít ubytování

Crisana je historický a turistický region podél maďarsko-rumunské hranice. Jeho centry jsou rumunská města Arad a Oradea. Leží v půvabné krajině kde..

Najít ubytování