TIXIK.cz » Regiony » Portugalsko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 23

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Arrábida Natural Park, N10-4, 2900 Setubal, Portugal

Península de Tróia, česky Tróiský poloostrov. Nejlépe se tam dostanete trajektem z města Setúbal. Špičce tohoto poloostrova dominují vysoké hotely, ..

Najít ubytování

Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantickém oceánu. Je často přezdíván jako “ostrov květin“ či “zelený ráj“. Madeira je menší ostrov, který m..

Najít ubytování

Rua Conego Albano Falcao, Bairro Rubacar, Portugal

Přírodní park Montesinho (Parque Natural de Montesinho) se táhne od města Bragança ke španělské hranici. Říká se, že jde o civilizací nejméně dotčen..

Najít ubytování


Mata Nacional do Buçaco je národní park v Portugalsku . Nachází se ve střední části země, v regionu Braga, cca 25 km od historického města Coimbra ...

Najít ubytování

Azory jsou sopečné ostrovy, které patří Portugalsku . Nacházejí se v Atlantském oceánu po obou stranách Středoatlantského hřbetu, asi 1500 kilometrů..

Najít ubytování

Serra da Estrela, v překladu Pohoří hvězdy je nejvyšším horským masivem pevninského Portugalska. Nejvyšší hora Torre dosahuje výšky 1993 m a nachází..

Najít ubytování


Pro většinou návštěvníků je Lisabon, hlavní město Portugalska, vstupní branou do celé země. Lisabon leží na severním břehu ústí řeky Teja do Atlanti..

Najít ubytování

Alentejo je turistický region, který zaujímá prostor jižně od Lisabonu. Jeho nejvýznamnějším střediskem je historické město Évora, které se pro svoj..

Najít ubytování

Berlengas je skupina ostrovů, které se vypínají z Atlantského oceánu asi 12 km od portugalské pevniny. Na největší ostrov Berlenga Grande se lze dos..

Najít ubytování


V okolí města Évora se nachází unikátní oblast obrovského výskytu megalitů, tzv. pedras talhas, opracovaných kamenů. Odhaduje se, že pocházejí z dob..

Najít ubytování

Národní park Peneda-Gerês (Parque Nacional da Peneda-Gerês) se táhne od Serra do Gerês na jihu k Serra da Peneda a dále ke španělské hranici. Jde o ..

Najít ubytování

Serra de Sintra je pohoří, které se táhne severně od Lisabonu k Atlantiku, je nejlépe přístupné ze stejnojmenného města. Je porostlé hustým lesem, o..

Najít ubytování


Trás-os-Montes, v překladu znamená název kraje doslova "Za horami". Patří k nejméně rozvinutým částem Portugalska. Správním střediskem je historické..

Najít ubytování

Estremadura a Ribatejo. Estremadura znamená doslova kraj za řekou Douro a Ribatejo je kraj v povodí řeky Tejo. Je to historický kraj protkaný sítí ..

Najít ubytování

Serra do Barroso je pohoří táhnoucí se v severozápadním Portugalsku. Pohoří rozděluje na dvě části obrovská vodní nádrž Barragem do Alto Rabagão, př..

Najít ubytování


Kraj portského vína Povodí řeky Douro je také nazýváno krajem portského vína. Celý okruh měří asi 125 km. Po cestě budete míjet vinice s vinnými sk..

Najít ubytování

Serra de São Mamede je pohoří mezi Atlantským oceánem a Středozemím. Je bohaté na unikátní floru i faunu, a tak zde vzniklo několik přírodních rezer..

Najít ubytování

Minho je oblast rozkládající se mezi řekou Douro na jihu a řekou Minho na severu, která tvoří hranici se španělskou Galicií. Milovníkům keltské kult..

Najít ubytování


Beira je region, který se táhne středním Portugalskem od španělských hranic až k Atlantskému oceánu. Z této krajiny pocházejí některá z lepších červ..

Najít ubytování

Algarve je kraj na jihu Portugalska přitahuje nejvíce milovníky pláží, teplého moře a sluníčka. Přesto ani ta největší turistická střediska na pobře..

Najít ubytování


Serra da Arrábida je přírodní park vápencového původu, táhnoucí se k východu od atlantského pobřeží mezi městy Sesimbra a Setúbal, odkud je také tot..

Najít ubytování