TIXIK.cz » Regiony » Itálie » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 39

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Ostrov Ischia je oblíbené středomořské letovisko, které mimo pláží nabízí i léčivé prameny. Nachází se v Neapolském zálivu, asi 30 km vzdušnou čarou..

Najít ubytování

Via Filietto, 17, Anacapri - Isola di Capri Napoli, Italia

Capri je ostrov v Itálii , na jižním okraji Neapolského zálivu zhruba 5 km na západ od Sorrentského poloostrova . Capri je velmi atraktivní pro turi..

Najít ubytování

Sorrentský poloostrov (Península Sorrentina) patří mezi oblíbené turistické destinace v Itálii . Nachází se v jižní části země, zhruba 50 km na jih ..

Najít ubytování


Tauferer Ahrntal je údolí a také lyžařská oblast v Itálii a nachází se v Jižním Tyrolsku. Tato oblast ležící na jižní straně Zillertalských Alp je ..

Najít ubytování

Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) je jedno z nejkrásnějších pobřeží na Sardinii . Nachází se na severovýchodě ostrova, asi 15 km severně od města ..

Najít ubytování

Schnalstal je údolí a také lyžařská oblast v Itálii a najdeme ji v Jižním Tyrolsku nedaleko od hranic Rakouska. Lyžařské terény leží nad vesničkou ..

Najít ubytování


Jezero Trasimeno je pozůstatek velkého jezera. Nachází se v nadmořské výšce 259 m, v regionu Umbrie, severozápadně od města Perugia , v Itálii . Se ..

Najít ubytování

Jezero Garda (Lago di Garda) je největší italské jezero. Nachází se v nížině na úpatí horského masivu Alpy v severní části Itálie . Jezero Garda je ..

Najít ubytování

Liparské ostrovy neboli také Eolské ostrovy se nacházejí v Tyrhenském moři, nedaleko severního pobřeží Sicílie. Liparské ostrovy jsou sopečného půvo..

Najít ubytování


Toskánské ostrovy jsou skupinkou 7 ostrovů a ostrůvků na rozhraní Tyrhénského a Ligurského moře, při pobřeží Toskánska. Do souostroví patří také ..

Najít ubytování

Italské Alpy jsou součástí největšího evropského pohoří, ve které se nachází i vrchol Mont Blanc (4810 m) považovaný za nejvyšší evropský vrchol. Po..

Najít ubytování

Jezero Maggiore se rozkládá v sousedství města Locarno , z větší části na území Itálie a částečně ve Švýcarsku . Zaujímá rozlohu 212 km² a maximáln..

Najít ubytování


Gargano je rekreační oblast v jihovýchodní Itálii . Tento pevninský výběžek zasahuje do Jaderského moře a je známý díky velkému množství malých záto..

Najít ubytování

Neapolský záliv na pobřeží Tyrhénského moře patří k nejkrásnějším lokalitám Kampánie, zvláště pokud se jedná o panoramatické záběry. Největší zásluh..

Najít ubytování

Etrusské pobřeží vína je území vinic a olivových hájů v okolí města Cecina. Kopcovitá krajina se starými toskánskými vesničkami produkuje vysoce kva..

Najít ubytování


Pontinské ostrovy jsou italským souostrovím 6 ostrovů, v Gaetském zálivu, v Tyrhénském moři. Ostrovy jsou dostupné námořní dopravou z destinací A..

Najít ubytování

Elba je největším ostrovem ze všech Toskánských ostrovů. Má turisticky atraktivní pobřeží s plážemi a lokalitami pro potápění, v horách jsou značené..

Najít ubytování

Salento je území jednoho ze dvou nejjižnějších italských poloostrovů. Je vyhlášené nejčistějšími a nejkrásnějšími plážemi v celé Itálii. Poloostrov ..

Najít ubytování


Jezero Como je rozlehlá vodní plocha v italských Alpách v Lombardii, asi 30 km severně od Milána. Na jižních březích se otevírá do nížiny, směrem na..

Najít ubytování

Palmová riviéra je pobřeží italského regionu Marche u Jaderského moře. Název získala od palmových alejí, které lemují promenády. Spolu s písečnými p..

Najít ubytování

Strada del vino Franciacorta je vinařská oblast na jižním pobřeží jezera Iseo, nedaleko historické Brescie. Nádherná oblast pokrytá vinicemi, se stř..

Najít ubytování


Orta je jedním z italských vysokohorských jezer a vyhlášenou turistickou destinací. Nachází se v Piemontu a je známé nádhernými obrázky horských pan..

Najít ubytování

Benátská riviéra, je obecné označení pro severní pobřeží Jadranu v oblasti mezi Benátkami a Terstem. Mírně svažité pobřeží je vhodné pro rodinnou re..

Najít ubytování

Adriatická riviéra je písčité pobřeží Jaderského moře, podél italského regionu Emilia-Romagna. Oblíbené prázdninová destinace s letovisky zvučných j..

Najít ubytování


Ligurská riviéra je území od letoviska La Spezzia až k hranicím s Francií, které je charakteristické nádhernými plážemi. Součástí riviery je velmi o..

Najít ubytování

Dolomity jsou rozsáhlým horským územím v Itálii. Jedná se o region kolem měst Bolzano, Feltre a Bressanone. Hlavním správním střediskem je město ..

Najít ubytování

Flegrejská pole jsou systémem 24 kráterů sopečného původu nedaleko města Neapol, v Kampánii. Dodnes zde probíhá mírná sopečná činnost projevující se..

Najít ubytování


Le Murge je náhorní plošina v Apúlii. Charakteristickým rysem regionu jsou domy Trulli, krasové jeskyně a propasti. Dominantou oblasti je hrad Caste..

Najít ubytování

Ostrov Procida je vyhlášená turistická destinace v Neapolském zálivu. Přes poměrně menší rozlohu 3,7 km2 má asi 16 km pobřeží. Navíc je spojen moste..

Najít ubytování

Costa Verde je nádherný úsek pobřeží na západní straně italského ostrova Sardinie. Oblast je oceňována především pro nádherné přírodní scenérie a kl..

Najít ubytování


Laguna Grado je součástí severního pobřeží Jaderského moře. V oblasti se vyskytuje řada ostrovů, které ještě v pátém století byly součástí pevniny. ..

Najít ubytování

Laguna Marano leží v oblasti severního Jadranu, a je součástí Benátské riviéry. Hlavními letovisky jsou Lignano Sabbiadoro a Marano Lagunare. Unikát..

Najít ubytování

Benátská laguna leží na pobřeží Jaderského moře u světově proslulého města Benátky. Území je je velmi cenné a od roku 1987 je zapsáno na Seznam kult..

Najít ubytování


Amalfská riviéra (Costa de Amalfi nebo také Costiera Amalfitana) je přímořská oblast v Kampánii, na Sorentském poloostrově. Jde o velice oblíbenou i..

Najít ubytování

Cilento je hornaté území v Kampánii, ležící na pobřeží Tyrhénského moře. Jedná se o turisticky atraktivní oblast zapsanou na Seznamu kulturního dědi..

Najít ubytování


Bolsena je páté největší italské jezero a velmi přitažlivá vnitrozemská turistická oblast. Tvar zatopeného kráteru svědčí o jeho vulkanickém původu...

Najít ubytování

Egadské ostrovy jsou souostroví na rozmezí Středozemního a Tyrhénského moře, u západního pobřeží Sicílie. Hlavními ostrovy jsou Favignana, Marettimo..

Najít ubytování

Jezero Ledro je turistickou destinací v italských Alpách, v regionu Trentino-Alto Adige. Leží v údolí Valle di Ledro, sousedícím s jezerem Lago di G..

Najít ubytování