TIXIK.cz » Regiony » Maďarsko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 25

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Piliš (Pilišské vrchy) se rozprostírá mezi řekou Dunaj a hlavním městem Budapešť. V pohoří se nachází významné zimní středisko Dobogó-kő, s lyžař..

Najít ubytování

Pohoří Mátra je nejvyšší pohoří Maďarska . Oblast je dlouhá 40 km a široká 13 km. Mátra je chráněnou krajinnou oblastí. Nejvyššími vrcholky jsou Kék..

Najít ubytování

Pohoří Bükk je rozlehlé hornaté území na maďarsko-slovenské hranici. Jeho centrální část je chráněna jako Národní park Bükk. Hlavními centry regi..

Najít ubytování


Cserehát je maďarská vrchovina mezi hranicí se Slovenskem, maďarským pohořím Bükk a Zemplínskými vrchy. Nejvyšší vrchol Szár-hegy najdete ve výšc..

Najít ubytování

Mecsek je rozsálhé pohoří v Jižním Zadunají v Maďarsku. Leží na území historické Panonie a jeho hlavním centrem je starobylé město Pécs. Turistic..

Najít ubytování

Vértes je malé maďarské pohoří, navazující na větší pohoří Bakony u Balatonského jezera. Jeho hlavním střediskem je městečko Oroszlány, kde se na..

Najít ubytování


Bakony je horský masiv nacházející se podél severozápadního břehu Balatonského jezera. Na úpatí pohoří, na pobřeží jezera, se nacházejí oblíbená ..

Najít ubytování

Börzsöny je hornaté území severně od Dunaje, podél maďarsko-slovenské hranice. Jedinečné území, které bylo zahrnuto do Národního parku Dunaj-Ipeľ..

Najít ubytování

Cerecse je maďarské pohoří, s krasovým podložím. Nachází se asi 30 km severozápadně od Budapešti, na hranici se Slovenskem. Mezi městy Tatabánya ..

Najít ubytování


Buda je menší hornatá oblast u Budapešti, zasahující až do jeho centra k řece Dunaji. Oblíbený výletní cíl nejen pro obyvatele hlavního maďarskéh..

Najít ubytování

Balaton neboli Blatenské jezero je největší sladkovodní jezero v Evropě . Jezero je dlouhé 77 km, široké 14 km a zaujímá rozlohu 600 km2. Průměrná h..

Najít ubytování

Jezero Tisza je přehradní nádrž na stejnojmenné řece a druhé největší jezero Maďarska . Je součástí národního parku Hortobágy . Základní fakta Jez..

Najít ubytování


Národní park Kiskunsági je chráněná oblast v Maďarsku . Nachází se v regionu Bács Kiskun, v oblasti Velké maďarské planiny. Národní park Kiskunsági ..

Najít ubytování

Národní park Hortobágy se rozkládá kolem stejnojmenné obce v Maďarsku a má rozlohu 70 000 ha. V roce 1999 byl Národní park Hortobágy zapsán do Sez..

Najít ubytování

Jezero Velence je třetí největší jezero Maďarska , které se rozkládá nedaleko města Székesfehérvár . V letním období je teplota vody v jezeře 26 až ..

Najít ubytování


Severní Maďarsko je kraj vína, termálů, starých hradů, romantických zřícenin a nádherné přírody. Ve světě se tato oblast proslavila především vín..

Najít ubytování

Jižní Zadunají je území jihozápadního Maďarska, s centrálním pohořím Mecsek. Oblast původní Panonie, ležící mezi Dunaje, jezerem Balaton a hranic..

Najít ubytování

Severní část Velké maďarské nížiny je rozsáhlým rovinatým území mezi hranicí Maďarska s Rumunskem, Ukrajinou a Slovenskem a hormatou oblastí Seve..

Najít ubytování


Západní Zadunají (též Západní Panonie) je území na západě Maďarska, které bylo historicky součástí římské provincie Panonia. Je ohraničené ze sev..

Najít ubytování

Střední Maďarsko je území předvším kolem hlavního města Budapešti. Na severu jde o hornatou oblast, kde jsou Pilišské vrchy a pohoří Buda, směrem..

Najít ubytování

Szigetköz je zajímavý ostrov u Dunaje. Jedno z ramen řeky obtéká celý Szigetköz a vytváří zde řadu zátočin. Nejen že se jedná o největší maďarský..

Najít ubytování


Centrální Zadunají je maďarský turistický region ležící západně od hlavního města Budapešti. Oblast z velké části hornatá, což v Maďarsku jistě n..

Najít ubytování

Jižní část Velké maďarské nížiny leží převážně na území regionů Bács-Kiskun, Csongrád a Békés, a je charakteristické nedohlednou rovinou, vínem, ..

Najít ubytování

Tokajský vinařský region je slavná úrodná oblast v severním Maďarsku. Natolik unikátní, že jí to vyneslo zápis na Seznam kulturního děditví UNESC..

Najít ubytování


Őrség, je oblastí v západním Maďarsku při hranici se Slovinskem a Rakouskem. V této nejzápadnější maďarské výspě se nachází 18 původních maďarský..

Najít ubytování