TIXIK.cz » Regiony » Chorvatsko » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 30

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Poloostrov Pelješac je po Istrii druhým největším chorvatským poloostrovem. Nachází se v Jižní Dalmácii obklopený ostrovy Hvar, Korčula a Mljet . P..

Najít ubytování

Medvednica je menší chorvatské pohoří, které dosahuje až na okraj hlavního města Zábřehu. Pro obyvatele i návštěvníky Záhřebu je oblíbenou výletn..

Najít ubytování

Svilaja je chorvatské pohoří zdvihající se asi 15 km od Splitu a pobřeží Jaderského moře. Vytváří nádherné panorama jezeru Peručko, které leží dá..

Najít ubytování


Papuk je pohoří a od roku 1999 také přírodní park v Chorvatsku, ve střední Slavonii. Nejvyšší horou je vrchol Papuk (953 m) , a nejlepším výchozí..

Najít ubytování

Velebit je vápencové pohoří a národní park v Chorvatsku. Nachází se v západní části země, v regionu Licko-Senjska. Jedná se o nejmladší park. Národn..

Najít ubytování

Ostrov Cres je chorvatský ostrov v Kvarnerském souostroví. Tento ostrov je menší než sousední ostrov Krk. Nachází se na severu Jaderského moře, ji..

Najít ubytování


Ostrov Hvar patří do pásu středodalmatských ostrovů. Nachází se na jihovýchodě Chorvatska. Už svojí velikostí je Ostrov Hvar jedinečný; s délkou, 68..

Najít ubytování

Plitvická jezera jsou nejznámější národní park nacházející se v Chorvatsku . Leží v Licko – senjské župě na horním toku řeky Korana , mezi vápencov..

Najít ubytování

Brač je třetím největším ostrovem jadranského pobřeží a největším ostrovem mezi Středodalmatskými ostrovy. Jeho rozloha je zhruba 395 km2. Brač je v..

Najít ubytování


Ostrov Krk je největší ostrov Chorvatska a celého Jaderského moře. Je součástí Kvarnerského souostroví, které se nachází na východ od Istrie. Od rok..

Najít ubytování

Ostrov Lošinj patří mezi nejkrásnější turistická letoviska v Chorvatsku. Nachází se na severu Jaderského moře v Kvarnerském souostroví. Ostrov Lošin..

Najít ubytování

Ostrov Vis je nejzápadnějším ostrovem skupiny středodalmatských ostrovů, kam dále patří ostrovy Brač , Hvar a Šolta . Nachází se asi 40 km jihozápa..

Najít ubytování


Ostrov Korčula leží v jižní části Chorvatska. Patří do skupiny Jihodalmatských ostrovů. Korčula se vyznačuje množstvím zátok a zálivů, její pobřeží ..

Najít ubytování

Ostrov Mljet je ostrov v Jihodalmátském souostroví, v Jaderském moři. Ostrov zaujímá rozlohu 100,4 km2 a žije na něm 1240 obyvatel. Ostrov Mljet je ..

Najít ubytování

Dugi Otok je protáhlý, cca 40 km dlouhý ostrov v Jaderském moři. Nachází se u pobřeží Chorvatska, v oblasti severní Dalmácie, respektive Severoda..

Najít ubytování


Ostrov Murter patří ke skupině ostrovů při pobřeží Severní Dalmácie. S pevninou je spojen mostem u turistického městečka Tisno. Vyhlášené jsou př..

Najít ubytování

Ostrov Pag z Kvarnerského souostroví patří k nejdelším chorvatským ostrovům. S pevninou je spojen mostem mezi pevninskou vesničkou Miletici a ost..

Najít ubytování

Kvarnerské ostrovy jsou skupinou ostrovů v Kvarnerském zálivu, podél pobřeží chorvatského Kvarneru. Jedná se o tradiční a vyhlášené turistické de..

Najít ubytování


Ostrov Rab je jedním z Kvarnerských ostrovů. Nachází se v blízkosti chorvatské pevniny, a patří k nejvyhledávanějším ostrovům a turistickým desti..

Najít ubytování

Istrie je největším chorvatským poloostrovem a oblíbenou turistickou oblastí. Východní pobřeží je více hornaté, a na větší části pobřeží se od Opati..

Najít ubytování

Jižní Dalmácie, je nejjižnější část chorvatského přímořského území a ostrovů v Jaderském moři. Skládá se z několika rozdílných lokalit a prostředí. ..

Najít ubytování


Biokovo je chorvatské pohoří, táhnoucí se něco málo přes 30 km podél pobřeží Makarské riviéry. Nejvyšším vrcholem je Sv. Jure (1762 m) . V případě h..

Najít ubytování

Střední Dalmácie je území u pobřeží Jaderského moře a na přilehlých ostrovech. Jedná se zřejmě o nejoblíbenější turistickou oblast v Chorvatsku. Hla..

Najít ubytování

Ostrovy Jižní Dalmácie jsou nejjižnější skupinou ostrovů v Jaderském moři. Patří sem prázdninové destinace zvučných jmen jako Brač, Korčula, Hvar, L..

Najít ubytování


Severní Dalmácie je turistická oblast rozprostírající se kolem chorvatského Zadaru a na přilehlých ostrovech. Mezi hlavní letoviska patří dále Sveti..

Najít ubytování

Kvarner je část pevninského území Chorvatska mezi severní Dalmácií a poloostorvem Istria, a skupina ostrovů v Kvarnerském zálivu, kam patří i ostorv..

Najít ubytování

Severodalmatské ostrovy jsou vyhledávány jachtaři, surfaři, potápěči a milovníky osamělých ostrůvků. Pokud se vydáte na moře a budete proplouvat mez..

Najít ubytování


Makarská riviéra je pobřeží Jadranu, podél chorvatského pohoří Biokovo, v oblasti jejímž přirozeným centrem je letovisko Makarska. Je vyhlášená díky..

Najít ubytování

Kvarnerská riviéra je část východního pobřeží na chorvatském poloostrově Istria. Rozprostírá se od letovisko Duga Uvala až k Opatiji, a nabízí krásn..

Najít ubytování

Brijuni je menší souostroví na západním pobřeží chorvatského poloostrova Istrie. Celkem 15 ostrovů a ostrůvků v Jaderském moři bylo v roce 1983 v..

Najít ubytování