TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Slepičí hory se říká části území Soběnovské vrchoviny. Poměrně malé území je protkáno hustou sítí značených turistických cest a cyklotras. U zříceni..

Najít ubytování

Rychlebské hory je turistický region na severovýchodě České republiky, při hranici s Polskem. Jen několik klometrů daleko najdete Otmuchovské a Nysk..

Najít ubytování

Česká Sibiř je turistický region na vrchovině mezi Miličínem a Voticemi, necelých 30 km od hlavního města Prahy. Jméno dostala oblast kvůli chladněj..

Najít ubytování


Území je vhodné především pro cykloturistiku, pěší turisté musejí počítat s horším stavem turistického značení. OBlastí prochází známá Rudná magistr..

Najít ubytování

V okolí města Évora se nachází unikátní oblast obrovského výskytu megalitů, tzv. pedras talhas, opracovaných kamenů. Odhaduje se, že pocházejí z dob..

Najít ubytování


Národní park Peneda-Gerês (Parque Nacional da Peneda-Gerês) se táhne od Serra do Gerês na jihu k Serra da Peneda a dále ke španělské hranici. Jde o ..

Najít ubytováníBeira je region, který se táhne středním Portugalskem od španělských hranic až k Atlantskému oceánu. Z této krajiny pocházejí některá z lepších červ..

Najít ubytováníTrás-os-Montes, v překladu znamená název kraje doslova "Za horami". Patří k nejméně rozvinutým částem Portugalska. Správním střediskem je historické..

Najít ubytování

Serra da Arrábida je přírodní park vápencového původu, táhnoucí se k východu od atlantského pobřeží mezi městy Sesimbra a Setúbal, odkud je také tot..

Najít ubytováníSerra de São Mamede je pohoří mezi Atlantským oceánem a Středozemím. Je bohaté na unikátní floru i faunu, a tak zde vzniklo několik přírodních rezer..

Najít ubytování


Serra do Barroso je pohoří táhnoucí se v severozápadním Portugalsku. Pohoří rozděluje na dvě části obrovská vodní nádrž Barragem do Alto Rabagão, př..

Najít ubytováníSerra de Sintra je pohoří, které se táhne severně od Lisabonu k Atlantiku, je nejlépe přístupné ze stejnojmenného města. Je porostlé hustým lesem, o..

Najít ubytování

Kraj portského vína Povodí řeky Douro je také nazýváno krajem portského vína. Celý okruh měří asi 125 km. Po cestě budete míjet vinice s vinnými sk..

Najít ubytování

Estremadura a Ribatejo. Estremadura znamená doslova kraj za řekou Douro a Ribatejo je kraj v povodí řeky Tejo. Je to historický kraj protkaný sítí ..

Najít ubytování

Minho je oblast rozkládající se mezi řekou Douro na jihu a řekou Minho na severu, která tvoří hranici se španělskou Galicií. Milovníkům keltské kult..

Najít ubytování                8