TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějšíchNížinatá oblast s borovými lesy a písečným podkladem v nejzápadnějším cípu Slovenska. Nachází se při hranicích s Českou republikou a Rakouskem, a od..

Najít ubytování

Bolsena je páté největší italské jezero a velmi přitažlivá vnitrozemská turistická oblast. Tvar zatopeného kráteru svědčí o jeho vulkanickém původu...

Najít ubytování


Kalymnos je ostrov citrusů v Egejském moři. Má vlastní letiště, a vedle potápění a pláží je destinace zajímavá i pro lezení po skalách...

Najít ubytování


Lipno je turistický region na úpatí pohoří Šumava, který se může pochlubit největší rekrační vodní plochou v ČR. Zamilovali si ji především rybáři, ..

Najít ubytování

Rozsáhlá plošina jejíž rovintý charakter narušují pouze nízké vrcholy Krupinské Výšiny. Nejvyšším vrcholem je Kopaný závoz s výškou 775 metrů. Oblas..

Najít ubytování

Někteří obyvatelé Andalusie se ze strachu z banditů a pirátů neusadili v dávných dobách na pobřeží, ale vybudovali své vesnice raději v kopcích a..

Najít ubytování


Brdy jsou turistickým regionem jehož centrum se nachází asi 40 km jihozápadně od hlavního města Prahy. Část pohoří je nepřístupným územím vojenského..

Najít ubytování


Ibiza je ideálním příkladem vzájemného působení mezi mořským a pobřežním ekosystémem. Najdeme zde například endemitský druh mořské trávy. Podle arch..

Najít ubytování


Smrčiny jsou pohoří a turistický region v nejzápadnější části České republiky. Z pohledu aktivit je území zajímavé především pro pěší turisty, cykli..

Najít ubytováníTento ostrov mohu jen doporučit, byla jsem tam již 2x. Poprvé jsem tam byla v roce 1991, podruhé v roce 2009. Mohu tedy srovnávat. Podruhé jsem se b..

Najít ubytování
Kantaberské pobřeží je velmi členité a dlouhé pláže zde nenajdete. Útesy se střídají se zátokami s malými písčitými plážemi a menší letoviska jso..

Najít ubytování


Sierra de Tramontana je pohoří tyčící se na severozápadě baleárského ostrova Mallorca. Katalánsky se mu říká Serra de Tramuntana. Kdo chce s..

Najít ubytování

Pohoří se táhne od západu na východ v délce 435 km a tvoří přirozenou hranici mezi Francií a Španělskem. Nejvyšším vrcholem s výškou 3 404 metrů ..

Najít ubytování


Pobřeží plné světla, jak praví název, se táhne mezi městy Tarifa a Cádiz. Tarifa je nejjižnějším cípem Španělska, jehož molo tvoří předěl mezi St..

Najít ubytování


Strandža je hornatou oblastí na jihovýchodě Bulharska, která přesahuje do sousedního Turecka. Svým okrajem se dotýká i černomořského pobřeží. Nacház..

Najít ubytování


Údolí řeky Alcudia se v délce 75 km táhne v provincii Ciudad Real v autonomní oblasti Castilla La Mancha. Na jihu hraničí s horami Sierra Morena. Jd..

Najít ubytováníPohoří Sakar leží v jihovýchodní části Bulharska, při hranicích s Tureckem a Řeckem. Nejvyšším vrcholem je Višegrad s výškou 856 metrů. Pohoří je vy..

Najít ubytování


Sierra de Queixa je galicijským pohořím vhodným pro pěší turistiku nebo agroturistiku. Ubytování lze hledat v tzv. casas rurales, venkovských use..

Najít ubytováníBerlengas je skupina ostrovů, které se vypínají z Atlantského oceánu asi 12 km od portugalské pevniny. Na největší ostrov Berlenga Grande se lze dos..

Najít ubytování

Údolí Ordesa, zalesněné vápencové svahy aragonských Pyrenejí protíná řeka Arazas, která tu vytvořila malebné údolí ledovcového původu Ordesa. Obl..

Najít ubytování

Oblast leží přibližně mezi městy Prievidza, Partizánske, Žarnovica a Žiar nad Hronom. Jedná se o pohoří, kde můžete narazit i na medvěda, muflona ne..

Najít ubytování

Nejoblíbenější střediska murcijského "Žhavého pobřeží", poměrně klidná a tichá, se nacházejí podél tzv. Mar Menor. Jde o mořskou lagunu, odděleno..

Najít ubytování


Tribeč je pohoří převážně bukových lesů, a představuje jedno z pohoří rozmístěných kolem úrodné Podunajské nížiny. Tento turistický region leží na p..

Najít ubytování

Orlík nebo možná lépe řečeno Orlicko je turistický region v České republice, rozprostírající se kolem údolí řeky Vltavy, v úseku vodní nádrže Orlík...

Najít ubytování

Zamagurie to je nádherná příroda Pienin spojená s folklórem a tradicemi Goralů, s lidovou architekturou a historickými památkami. Nachází se v horna..

Najít ubytování


Doupovské hory jsou pohoří jehož velkou část zabírá veřejně nepřístupný vojenský prostor. Značené trasy vedou pouze po okraji pohoří. Přestože se př..

Najít ubytování

Slanské vrchy jsou turistickým regionem na východním Slovensku, východně od krajského města Košice. Pohoří vhodné spíše pro pěší turisty. Nejvyšší v..

Najít ubytování

Unikátní oblast ve zvláštním režimu ochrany přírody. V roce 1989 zde byla vyhlášena chráněná krajinná oblast. Jedná se o nižší pohoří u hranice Slov..

Najít ubytování


Slavkovský les je rozsáhlé lesnaté území se sítí cyklotras a turistických značených stezek, na území mezi městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Cheb ..

Najít ubytování

Český les je rozsáhlé pohraniční pohoří mezi Českem a Německem, které se na německé straně hranice nazývá Hornofalcký les (Oberpfälzer Wald) . Leží ..

Najít ubytování

Romantická cesta (německy Romantische Strasse) je turistická trasa a oblast v Německu. Jedná se o vyhlídkovou trasu a cestu kopírující část původní ..

Najít ubytování


Levočské vrchy leží západně od Prešova v oblasti mezi městy Staré Ľubovňa, Kežmarok, Levoča a Spišské Podhradie. Nejvyšším vrcholem je Čierna hora s..

Najít ubytování

Bukovské vrchy jsou cenným přírodním územím, které bylo prohlášeno biosférickou rezervací UNESCO. Větší část pohoří se nachází na území Národního pa..

Najít ubytování

Galicijsky Rías Baixas. Jde o západní pobřeží Galicie, kde se dlouhé písečné pláže střídají se zátokami a mysy. Z turistických letovisek je oblíb..

Najít ubytování


Egadské ostrovy jsou souostroví na rozmezí Středozemního a Tyrhénského moře, u západního pobřeží Sicílie. Hlavními ostrovy jsou Favignana, Marettimo..

Najít ubytování

Volovské vrchy mají dlouhou báňskou tradici. V této části Slovenského rudohoří se těžily vzácné kovy jako zlato, stříbro nebo měď. jsou turistickým ..

Najít ubytování

Busov je jednou z oblastí na severovýchodě Slovenska. Nachází se na území Prešovského kraje severně od města Bardějov. Při hranici s Polskem. Jen ně..

Najít ubytování


Jde o širokou zátoku v blízkost města Almería. Známým letoviskem s plážemi je Almuñécar. Z přírodních krás stojí za návštěvu oblast s mandlovníko..

Najít ubytování

Slapy jsou turistickým regionem situovaným podél toku řeky Vltavy a vodní nádrže Slapy. Jedná se lesnatou krajinu jejíž pátež tvoří údolí Vltavy a j..

Najít ubytování

Region získal název podle hradu Šariš a jeho faktickým centrem je město Prešov. V zimě jsou k dispozici běžkařské tratě a zimní střediska Drienica-L..

Najít ubytování


Stolické vrchy jsou součástí Slovenského rudohoří. Oblastí prochází několik turistických tras, které se potkávají především ve dvou lokalitách. U vr..

Najít ubytování

Podřipsko je oblastí pod českou horou Říp, který je symbolem české státnosti. Až na samotný vrchol, který je zdaleka viditelnou dominantou kraje se ..

Najít ubytování

Domaša je vyhledávaná rekreační vodní nádrž, na jejímž pobřeží najdete rekreačních zařízení, hotely a několik přístavů. Západní pobřeží je strmější ..

Najít ubytování


Dlouhé písečné pobřeží táhnoucí se od ústí řeky Guadalquivir u historického města Sanlúcar de Barrameda na východě až k ústí řeky Odiel u města H..

Najít ubytování

Autopůjčovna v Staffordu ve Velké Británii. Online rezervace automobilu od všech světových dodavatelů. Dopravní informace, důležitá telefonní čísla,..

Najít ubytování

Jihočeské rybníky je oblast na území jižních Čech. Jedná se o příjemnou rovinatou krajinu, charakteristickou sítí cyklotras a značených turistických..

Najít ubytování


Plynule navazuje na členité pobřeží Costa Brava. Táhne se až k Barceloně a je charakteristická dlouhými písečnými plážemi s výbornou infrastruktu..

Najít ubytování

              7