TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Totes Gebirge (Mrtvé hory) jsou jedním z rakouských turistických regionů. Nacházejí se východně od města Salzburg, na pomezí Horních Rakous a Štýrsk..

Najít ubytování

Samothraki je ostrov který nabízí především soukromé ubytování, nebo se můžete ubytovat v jednom ze dvou místních kempů. Do přístavu Alexandropolis ..

Najít ubytování

Hochpustertal je údolí a rakouský turistický region mezi městy Lenz a Sillian, končící u hranice s Itálií. Údolím vede přeshraniční železniční trať...

Najít ubytování


Benátská laguna leží na pobřeží Jaderského moře u světově proslulého města Benátky. Území je je velmi cenné a od roku 1987 je zapsáno na Seznam kult..

Najít ubytování

Haardt je hornaté území na pomezí Falckého lesa a Hornorýnské nížiny. Turistický region na jihozápadě Německa, který se z části dotýká francouzské h..

Najít ubytování

Rätikon je turistický region charakteristický značným počtem zajištěných turistických tras nazývaných ferraty. Nachází se na území tří států, Lichte..

Najít ubytování


Saalbach Hinterglemm je turistický region v Rakousku, rozprostírající se okolo města Saalbach a turistického střediska Hinterglemm. Obě známá lyžařs..

Najít ubytování

Ios je destinací vhodnou především pro návštěvníky hledající zábavu a rušnou atmosféru. Přes den krásné pláže, a na sklonku dne noční podniky a vese..

Najít ubytování

Grandes Rousses je rozlehlá lyžařská oblast na území francouzských Alp, zahrnující střediska Alpe d'Huez, Auris-en-Oisans, Vaujany a další. K dispoz..

Najít ubytování


Ithaka je bájným domovem starověkého krále Odyssea. Malé rybářské vesnice a příběhy, které sepsal Homér dodnes ovlivňují atmosféru ostrova. Ostrov I..

Najít ubytování

Vogtland je příhraniční turistický region v Německu, u hranice s Českou republikou, v oblasti Ašského výběžku. Jedná se o kopcovitou krajinu v podhů..

Najít ubytování

Karpathos je turisticky dobře vybavený ostrov, kam se dostanete trajektem nebo i letadlem. Jeho nejsilnějším lákadlem nejsou výjimečně pláže, ale vn..

Najít ubytování


Makarská riviéra je pobřeží Jadranu, podél chorvatského pohoří Biokovo, v oblasti jejímž přirozeným centrem je letovisko Makarska. Je vyhlášená díky..

Najít ubytování

Kaisertal je údolí a turistický region v Rakousku, v oblasti Kaisergebirge. Nachází se v Tyrolsku, u hranice Rakouska a Německa. Vstupní branou do ú..

Najít ubytování

Ostrov Korfu je vyhlášenou řeckou destinací, což se projevuje i poměrně velkou návštěvností a čilým cestovním ruchem. Pobřeží lemují nádherné pís..

Najít ubytování


Steigerwald je turistický region v jižní části Německa, proslulý především díky svému vínu. Jedná se o vrchovinu, jejíž nejvyšší vrchol Scheinberg ..

Najít ubytování

Espace San Bernardo je alpská lyžařská oblast na pomezí Francie a Itálie, mezi středisky Thuile (Itálie) a La Rosiere (Francie). V tomto regionu je ..

Najít ubytování


Rofan je vápencové pohoří podél hranice Rakouska s Německem. Jeho hlavní turistickou atrakcí je jezero Achensee (Achenské jezero) . V pohoří je řada..

Najít ubytování

Paros se vyznačuje příjemným klimatem a vhodnými podmínkami pro surfaře. Patří do skupiny Kykladských ostrovů a v historii se proslavil svým bílým m..

Najít ubytování

Sausal je území a turistická oblast v Rakousku. Nachází se v jižním Rakousku, v předhůří rakouských Alp, mezi řekami Sulm a Lassnitz. Na západním ok..

Najít ubytování


Verwall je pohoří a turistický region na západě Rakouska, na území Vorarlbergu a částečně i Tyrolska. Charakteristickým rysem oblasti je dobrá síť z..

Najít ubytování

Díky ročnímu průměru až 300 dní slunečního svitu dostala tato část Středomořského pobřeží mezi Málagou a Gibraltarem svůj název: Sluneční pobřeží..

Najít ubytování

Chios patří k větším ostrovům, s dlouhými plážemi a vynikající kuchyní. Ostrov obývá více jak 50 tisíc stálých obyvatel. Cestovní ruch nemá na ostro..

Najít ubytování


Zillertalské Alpy (Zillertaler Alpen) je pohoří na jihozápadě Rakouska, na území Rakouska a Itálie. Oblíbenější je z pohledu turistů rakouská severn..

Najít ubytování

Nízké Taury (Niedere Tauern) je vysokohorská oblast v Rakousku. Pohoří které se člení na několik menších celků je uznávanou turistickou destinací. M..

Najít ubytování


Pillerseetal je menší rakouský turistický region. Údolí leží severně od města Fieberbrunn, které je jeho vstupní branou. Asi v polovině délky údolí ..

Najít ubytování

Thassos bývá přezdíván jako Zelený smaragd Egejského moře. Tento přívlastek ostrov získal především díky bujné vegetaci.

Najít ubytování

Paní Tkáčová, tentokrát s Vámi musím naprosto souhlasit. Měla jsem s Vámi na tomto fóru takovou menší polemiku ohledně "genia loci" Paříže, ale Gome..

Najít ubytování


Alpbachtal je rakouské údolí a turistický region nedaleko města Innsbruck, přibližně 350 km od hlavního města Vídně. Největším turistickým lákadlem ..

Najít ubytování

Zanzibar, Tanzania

Najít ubytování

Mostviertel je historické rakouské území ležící přibližně mezi Vídní a Linzem. Úrodný region, kde se daří ovocným stromům. Sám název oblasti je odvo..

Najít ubytování


Kaprun Zell am See je turistický region na jihu Rakouska. Jedná se o velmi oblíbenou turistickou a lyžařskou oblast v okolí jezera Zeller see a její..

Najít ubytování

Paxi je charakteristický především čistou vodou, zátokami a vesničkami ve vnitrozemí. Patří mezi Jónské ostrovy a blízce sousedí s menším ostrovem A..

Najít ubytování

Tuxské Alpy (Tuxer Alpen) je oblast na jihozápadě Rakouska. Tento region najdete na území, které je přibližně ohraničené městy Schwaz, Wattens a Vol..

Najít ubytování


Souostroví Sarónské ostrovy tvoří Aigina, Hydra, Poros a Spetses. Jsou častým cílem výletů a výletních plaveb, především díky své výhodné pozici v S..

Najít ubytování

Jezero Millstätter (Millstätter See) je rakouská turistická oblast v blízkosti historického města Spittal an der Drau. Hlavní rekreační letoviska le..

Najít ubytování


Kos je známý množství kvalitních pláží, a proto je o ubytování v sezoně poměrně velký zájem. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Kos, kde ž..

Najít ubytování

Kvarnerská riviéra je část východního pobřeží na chorvatském poloostrově Istria. Rozprostírá se od letovisko Duga Uvala až k Opatiji, a nabízí krásn..

Najít ubytování

Andros patří ke Kykladským ostrovům a jeho nejatraktivnějším místem je stejnojmenné město Andros. Město zaslíbené námořníkům. Vedle námořního muzea ..

Najít ubytování


Kissonerga, Cyprus

Najít ubytování

Sauwald je region na severu Rakouska, který leží ve výběžku který vytváří u německého města Pasova řeka Dunaj. Spadá pod území Horních Rakous. Z vel..

Najít ubytování

Peloponés je hornatý poloostrov v jižním Řecku, který je z velké části zalesněn. Ve vnitrozemí najdete bujnou vegetaci, pobřeží nabízí krásné pláže..

Najít ubytování


Sierra de Francia je pohoří tvořící součást centrálního iberského systému, které se rozprostírá v provincii Salamanca, v autonomii Kastilie a León. ..

Najít ubytování

Telendos je malý romantický ostrov v Egejském moři, s oblázkovými plážemi, jeskyněmi a skalami. Je to destinace vhodná pro klidnější dovolenou...

Najít ubytování


Jde o pobřeží s dlouhými plážemi mezi městy Valencie a Alicante. Nejoblíbenějším střediskem je bezesporu Benidorm, přezdívaný pro vysoké hotely "..

Najít ubytování

Beskid Sadecki je pohoří a turistický region v Polsku. Tento region se nachází na území v okolí měst Krynica, Stary Sacz, Nowy Sacz, Piwniczna-Zr..

Najít ubytování


Sierra de Grazalema je horský masiv v Andalusii na jihu Španělska, který byl prohlášen Národním parkem. Částečně spadá do provincie Málaga a částečn..

Najít ubytování


Kaisergebirge je turistický region v západní části Rakouska. Leží na hranici Rakouska a Německa, mezi městy Kiefersfelden a Sankt Johann in Tirol...

Najít ubytování


Oravská Magura je zalesněné pohoří na severním Slovensku, v půvabné krajině u vodní nádrže Orava. Jedná se o turisticky atraktivní region, který nab..

Najít ubytování


Penedés je nízké pohoří v Katalánsku, spadající do provincií Barcelona a Tarragona. Tato převážně vinařská oblast se vyznačuje zejména produkcí o..

Najít ubytování


Paznaun je rakouské údolí na rozhraní mezi oblastmi Silvretta a Verwall. Vede od města Pians k jezeru Silvretta-Stausee.

Najít ubytování


Táhne se od francouzských hranic téměř až k Barceloně, hlavnímu městu Katalánska. Název znamená doslova Divoké pobřeží. Měří 220 km. Je tvořeno v..

Najít ubytováníCilento je hornaté území v Kampánii, ležící na pobřeží Tyrhénského moře. Jedná se o turisticky atraktivní oblast zapsanou na Seznamu kulturního dědi..

Najít ubytováníOblast kolem jezera Attersee (Attersee) je turistické území východně od rakouského Salzburku. Jedná se o turistickou destinaci, kterou oceníte přede..

Najít ubytování


Amalfská riviéra (Costa de Amalfi nebo také Costiera Amalfitana) je přímořská oblast v Kampánii, na Sorentském poloostrově. Jde o velice oblíbenou i..

Najít ubytování

Takto je nazýváno jižní pobřeží kanárského ostrova Tenerife. Největším turistickým letoviskem oblasti je Playa de las Américas. Nejoblíbenějšími ..

Najít ubytování


Území na jihu Španělska, v blízkosti masivu Sierra Nevada, tvořené horskými údolími se svéráznými vesničkami a městečky. Největší z nich je Orgiva, ..

Najít ubytování


Milos je řecký ostrov s velmi bohatou historií. Návštěvníky zde čeká přibližně 70 pláží a pozůstatky historických staveb.

Najít ubytování

Maltatal je turistický region v Rakousku. Údolí je známé především díky řadě krásných vodopádů. Vstupní branou do regionu je město Gmünd...

Najít ubytování
Na pobřeží od letoviska Ribadeo na hranicích mezi Asturií a Galicií až k městu La Coruña (A Coruña) se střídají malé pláže s mysy. Řeka Ribadeo t..

Najít ubytování


            6