TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Espace Killy je lyžařská oblast v Savojských Alpách ve Francii. Pokrývá území Tignes a Val d´Isére a navazuje na lyžařské oblasti Les Trois Vallées,..

Najít ubytování

Ondavská vrchovina je turistický region na východním Slovensku, rozkládající se u státní hranice s Polskem. V regionu najdete města Humenné, Stropko..

Najít ubytování

Největší slovenské pohoří se táhne od Košic až k Banské Bystricia a na jeho území najdete celou řadu zajímavých lokalit. Například turisticky atrakt..

Najít ubytování


Bernská vysočina (Berner Oberland) je turistický region na jihu Švýcarska, zahrnující částečně i území Bernských Alp. Tento region najdete na území ..

Najít ubytování

Santorini v souostroví Kyklady je pozůstatek původního ostrova Théra. Je zajímavý svým tvarem, který svědčí o dávném sopečném výbuchu, po kterém zby..

Najít ubytování

Hostýnské vrchy jsou pohořím na střední Moravě, rozprostírající se mezi městy Slušovice, Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Valašské Meziříčí, Vsetín a..

Najít ubytování


Ennstalské Alpy (Ennstaler Alpen) je hornatá oblast v centrální části Rakouska. Její střed tvoří národní park Gesäuse. Centrum oblasti leží asi 170 ..

Najít ubytování

Industrieviertel je jednou z oblastí na východě Rakouska. Tento region najdete v lokalitě a okolí Vídeňského lesa a měst Wiener Neustadt, Baden, Glo..

Najít ubytování

Drahanská vrchovina je menší vrchovina na pomezí Jihomoravského kraje a Olomouckého kraje, nedaleko vojenského města Vyškova. Severní část oblasti j..

Najít ubytování


Žďárské vrchy je příjemný turistický region v České republice. Najdete zde lokality jako je rekreační rybník Velké Dářko, soustava Devět skal, rekre..

Najít ubytování

Ligurská riviéra je území od letoviska La Spezzia až k hranicím s Francií, které je charakteristické nádhernými plážemi. Součástí riviery je velmi o..

Najít ubytování

Slovácko je jednou z oblastí proslavených lidovými tradicemi a folklórem. Nachází se na jihovýchodě České republiky, na území Jihomoravského kraje. ..

Najít ubytování


Moldávie je hornatý region podél hranice Rumunska s Moldavskem a Ukrajinou. Rozprostírá se z části na hřebenech rumunských Karpat a z části v jejich..

Najít ubytování

Allgäu je turistický region v jižní části Německa. Pohledy se vám většinou nabídnou z nejvýše položených vrcholů. Tady je to Zugspitze. Historie po ..

Najít ubytování

Králický Sněžník je oblastí zachovalé přírody na pomezí České republiky a Polska. Část území je v režimu ochrany přírody jako Přírodní park Kralický..

Najít ubytování


Švábská Alba (Schwäbische Alb) je vrchovina na horním toku Rýna. Turistická oblast se může pochlubit především vápencovým jeskynním systémem. Nejvyš..

Najít ubytování

Flegrejská pole jsou systémem 24 kráterů sopečného původu nedaleko města Neapol, v Kampánii. Dodnes zde probíhá mírná sopečná činnost projevující se..

Najít ubytování

Lechtalské Alpy (Lechtaler Alpen) jsou rakouským pohořím ležícím severně od města Landeck. Na severním okraji tvoří jeho podlouhlou hranici údolí Le..

Najít ubytování


Falcká vysočina je turistický region ležící jihozápadně od Frankfurtu nad Mohanem. Největší města v regionu jsou Bad Kreuznach, Alzey a Grünstadt. C..

Najít ubytování

Estergebirge je pohoří a turistický region v okrajové části německých Alp. Jedná se současně o jednu z nejdůležitějších krasových oblastí. Pohoří je..

Najít ubytování

Altmühltal je turisticky atraktivní území zahrnující jezero Altmühlsee, oblast národního parku Altmühltal, povodí řeky Altmühl až k dunajskému kanál..

Najít ubytování


Teutoburský les (Teutoburger Wald) je turistický region v severozápadní části Německa. Historicky je znám především jako oblast, kde byly spojenými ..

Najít ubytování

Ostrov Lesbos se může vedle krásných pláží pochlubit i unikátním zkamenělým pralesem, který je asi 20 milionů let starý, dále starým římským akvaduk..

Najít ubytování

Severní Dalmácie je turistická oblast rozprostírající se kolem chorvatského Zadaru a na přilehlých ostrovech. Mezi hlavní letoviska patří dále Sveti..

Najít ubytování


Severní Fríské ostrovy (Nordfriesische Inseln) jsou důležitou turistickou destinací při pobřeží Dánska a Německa. Na všech ostrovech najdete písečné..

Najít ubytování

Glemmtal je údolí a turistická oblast v Rakousku. Jejím hlavním centrem je město Saalbach. Turisticky atraktivní je nedaleký lyžařský areál Saalbach..

Najít ubytování

Jezero Ossiach (Ossiacher See) je turistická oblast na jihu Rakouska. Leží mezi městy Villach a Feldkirchen in Kärnten. Rozlohou je to menší turisti..

Najít ubytování


Gran Canaria je jedním z ostrovů Kanárského souostroví. Ročně jej navštíví více než tři miliony turistů. Hlavním městem ostrova a zároveň největš..

Najít ubytování

Rax je menší turistická oblast v Rakousku, asi 50 km jihozápadně od hlavního města Vídně. Od sousední oblasti Schneeberg ji odděluje údolí Höllental..

Najít ubytování

Bernská nížina (Bernská nížina) je turistický region v severozápadní části Švýcarska. Největším městem regionu, a zároveň hlavním městem Švýcarska j..

Najít ubytování


Francká Alba (německy Frankische Alb) je území skal a pozoruhodných skalních útvarů, ležící jižně od Norinberku v Německu. Je oblíbena jak turisty, ..

Najít ubytování

Costa Verde je nádherný úsek pobřeží na západní straně italského ostrova Sardinie. Oblast je oceňována především pro nádherné přírodní scenérie a kl..

Najít ubytování

Tennengebirge je vápencové pohoří v Rakousku. Leží blízko hranice Rakouska a Německa. Vápencové podloží vytvořilo podmínky pro vznik jeskynních syst..

Najít ubytování


Kreuzeckgruppe je pohoří a turistická oblast v jižní části Rakouska, vhodná především pro vysokohorskou turistiku. Lyžařské areály nabízejí středisk..

Najít ubytování

Egejské ostrovy, nebo také Thrácké ostrovy, jsou skupinou atraktivních prázdninových destinací, mezi které se počítají například ostrovy Chios, Samo..

Najít ubytování


Mondsee je rozlehlé jezero v centrální části Rakouska. Leží asi 1,7 km od města Sankt Lorenz, v regionu Horní Rakousy. V turistické oblasti Rakou..

Najít ubytování

Ostrov Procida je vyhlášená turistická destinace v Neapolském zálivu. Přes poměrně menší rozlohu 3,7 km2 má asi 16 km pobřeží. Navíc je spojen moste..

Najít ubytování

Severodalmatské ostrovy jsou vyhledávány jachtaři, surfaři, potápěči a milovníky osamělých ostrůvků. Pokud se vydáte na moře a budete proplouvat mez..

Najít ubytování


Stubaital je údolí na jihozápadě Rakouska, v centru Stubaiských Alp. Vstupní branou do údolí je město Innsbruck. Pro lyžaře je největším lákadlem St..

Najít ubytování

Naxos je největší ostrov souostroví Kyklady. Turisty velmi oblíbený pro krásné pláže, ale také pro četné přístupné památky. Reliéf ostrova je poměrn..

Najít ubytování

Emsland je převážně cyklistická destinace v povodí řeky Ems. Rostoucí zájem turistů o tuto destinaci má své kořeny právě v podpoře cykloturistiky. P..

Najít ubytování


Českomoravská vrchovina je rozsáhlý turistický region v České republice, který patří k největším lesním oblastem v rámci celé republiky. Regionem pr..

Najít ubytování

Waldviertel je oblast na severovýchodě Rakouska, podél hranice Rakouska s Českou republikou. Tento historický region leží na území, které je přibliž..

Najít ubytování

Bernské Alpy jsou horským masivem, který na sevru vymezují jezera Thunersee, Brienzersee a lyžařské centrum Interlaken, na jihu údolí Rhony. Velkou ..

Najít ubytování


Le Murge je náhorní plošina v Apúlii. Charakteristickým rysem regionu jsou domy Trulli, krasové jeskyně a propasti. Dominantou oblasti je hrad Caste..

Najít ubytování

Německé Alpy, nebo dalo by se říci i Bavorské Alpy, jsou jedním z klíčových turistických regionů Německa. Nacházejí se zde nejdůležitější zimní stře..

Najít ubytování

Ötztalské Alpy (Ötztaler Alpen) jsou rozsáhlé rakousko-italské pohoří charakteristické především značným zaledněním. Většina pohoří leží na rakouské..

Najít ubytování


Kythira je ostrov s vlastním letištěm a s přístavem. Turistická sezona zde probíhá přibližně od konce května do poloviny září. Velkým lákadlem jsou ..

Najít ubytování

Ostrovy Jižní Dalmácie jsou nejjižnější skupinou ostrovů v Jaderském moři. Patří sem prázdninové destinace zvučných jmen jako Brač, Korčula, Hvar, L..

Najít ubytování

Weinviertel je turistický region na severovýchodu Rakouska, rozprostírající se od hlavního města Vídně až k české a slovenské hranici. Jedná se o úr..

Najít ubytování


Espace Lumiere je lyžařská oblast ve francouzských Alpách. Je rozestřena v okolí středisek Allos a Pra-Loup, asi 35 km od hraničního přechodu do Itá..

Najít ubytování

Chausey je souostroví v zálivu St. Malo, nedaleko západního pobřeží Francie. Rozlohou nevelké souostroví zahrnuje 52 ostrůvků z nich je obydlený pou..

Najít ubytování

Villgratentalje menší na jihozápadě Rakouska v Tyrolsku. Nachází se u hranic Rakouska a Itálie. Centrem jsou vesničky Innervillgraten a Auße..

Najít ubytování


Sporady jsou souostrovím více než 300 ostrovů v Egejském moři. Dělí se na Jižní Sporady (z části obydlené ostrovy) a Severní Sporady (většinou neoby..

Najít ubytování

Höllental je dlouhé alpské údolí v Rakousku, mezi městy Gegend a Gloggnitz. Nachází se v okolí města Eisenstadt, který je hlavní metropolí. Okraj úd..

Najít ubytování

Chiemgauské Alpy (Chiemgauer Alpen) jsou rozsáhlým vysokohorským územím na pomezí rakouských a německých Alp, mezi Tyrolskem a Bavorskem. Centrum ob..

Najít ubytování


Waldecker Land je turistický region na západě Německa. Je situován v širším okolí kolem města Dab Wildungen a vodní nádrže Edersee, která je v Němec..

Najít ubytování

Playa Dorada 538, Puerto Plata, Dominican Republic

Najít ubytování

Olympská riviéra získala své jméno díky pohoří Olymp, na jehož úpatí se nachází. Jedná se o pobřeží velmi zhruba vymezené mezi řeckými městy Messaga..

Najít ubytování


Schwarzwald (Černý les) přitahuje pozornost díky různým možnostem aktivního vyžití. Oblíbili si jej turisté, horolezci, ale i jachtaři. Leží na jiho..

Najít ubytování

Ammerské jezero (Ammersee) je velké německé jezero a turistická oblast v Bavorsku. Oblíbená především jachtaři a příznivci koupání a vodních sportů...

Najít ubytování

Když se řekne Mykonos, mnoha lidem se vybaví zachovalé tradiční větrné mlýny a bujarý noční život. Je považován jednu z nejlepších zábavních destina..

Najít ubytování


Lesnaté pohoří Považský Inovec se táhne od severu (Trenčín) k jihu (Hlohovec) podél řeky Váh a Vážského kanálu. Pohoří se táhne v délce asi 50 km, a..

Najít ubytování

Skiathos nabízí mírněji svažité pláže především v jižní části ostrova. Pobřeží je poměrně členité a najdete na něm více jak šest desítek písečných p..

Najít ubytování

Frankenwald je menší turistický region s velkou nabídkou turistických atraktivit. Můžete si zde zajezdit na in-line bruslích, zkusit rafting, navští..

Najít ubytování


Kouzelných 68 km od Darmstadtu až k Wieslochu, podél pohoří Odenwald. Bergstrasse je oblíbená turistická cesta v údolí řeky Rýn. Je známá svým slune..

Najít ubytování

Karwendel je oblast v Rakousku. Nachází se u hranic Rakouska a Německa, na území Tyrolska. Na jižní straně oblasti vymezuje její území město Innsbru..

Najít ubytování

Las Hurdes je oblast v Extremaduře, v provincii Cáceres, vklíněná mezi pohoří Sierra de Gata a Sierra de Francia. Kdo hledá klid, krásnou př..

Najít ubytování


Hausruck je turistické území na severu Rakouska. Nejvyšším bodem v oblasti je 801 metrů vysoký vrch Göblberg u města Frankenburg am Hausruck, které ..

Najít ubytování

Nejkrásnější pláže Baskického pobřeží, dlouhého 176 km, se nacházejí v okolí hraničního města Hondarribia (Fuenterrabía) , ve městě San Sebastian..

Najít ubytování

Zakynthos patří k Jónským ostrovům a je rozhodně jednou z nejlepších řeckých destinací. Turistické služby zde plně funguje v období od dubna až do z..

Najít ubytování


Crisana je historický a turistický region podél maďarsko-rumunské hranice. Jeho centry jsou rumunská města Arad a Oradea. Leží v půvabné krajině kde..

Najít ubytování

Západočeské lázně to je především proslulý lázeňský trojúhelník mezi Karlovými Vary, Mariánskými lázněmi a Františkovými lázněmi. Jedná se o nejvyhl..

Najít ubytování

Původ slova Darss pochází zřejmě ze staroslovanského slova Dračí. Jedná se o území, které je součástí poloostrova Fischland-Zingst a je proslavené p..

Najít ubytování


Laguna Grado je součástí severního pobřeží Jaderského moře. V oblasti se vyskytuje řada ostrovů, které ještě v pátém století byly součástí pevniny. ..

Najít ubytování

Tak jsem si zkusil otestovat auto na této silnici. Pokud nemáte auto opravdu v pořádku a nemáte aspoň trochu koní v motoru k dobru, snad tam ani nej..

Najít ubytování

Žitavské hory (Zittauer Gebirge) je příhraniční turistický region nedaleko německého města Žitava (Zittau) . Je charakteristický především pískovcov..

Najít ubytování


Mühlviertel je region na severu Rakouska. Leží na hranici Rakouska a ČR, a jeho hlavním centrem je město Linec. Typově jde o mírně zvlněnou krajinu,..

Najít ubytování

Lechtal je údolí a turistická destinace v Rakousku. Leží blízko hranic Rakouska a Německa, mezi městy Reutte a Zürs. Najdete zde řadu lyžařských stř..

Najít ubytování

Tato jezernatá krajina se nachází na hranicích Makedonie a Albánie.Turisté zde mohou obdivovat místa nejstaršího osídlení člověka. Větší stavby, zej..

Najít ubytování


Kvarner je část pevninského území Chorvatska mezi severní Dalmácií a poloostorvem Istria, a skupina ostrovů v Kvarnerském zálivu, kam patří i ostorv..

Najít ubytování

Skopelos je ostrov v Egejském moři, který má sice 67 kilometrů pobřeží, ale velká část je špatně přístupná. Přesto zde najdete řadu nádherných pláží..

Najít ubytování

Karnské Alpy (Karnische Alpen) je rozsáhlé pohoří a turistické území v Rakousku. Leží na hranici Rakouska a Itálie. Na úpatí pohoří se nachází řada ..

Najít ubytování


Kefalonia je ostrov s bujnou vegetací, jeskyněmi a nádhernými plážemi. Patří k Jónským ostrovům a v jeho hornatém vnitrozemí je hora Ainos vysoká ro..

Najít ubytování


Rhodos patří mezi nejvýznamnější a nejoblíbenější řecké destinace. Začleňuje se do skupiny Dodekanských ostrovů a leží necelých 20 km od tureckého p..

Najít ubytování

La Forêt Blanche je lyžařské oblast ve francouzských Alpách. Rozprostírá se v na území lyžařských středisek Risoul a Vars. Celkem má 110 sjezdovek, ..

Najít ubytování

Laguna Marano leží v oblasti severního Jadranu, a je součástí Benátské riviéry. Hlavními letovisky jsou Lignano Sabbiadoro a Marano Lagunare. Unikát..

Najít ubytování


Oblíbená turistická a rybářská destinace, při pobřeží Německa. Od pevniny ji odděluje moře s množstvím písečných naplavenin a dun. Východní Fríské o..

Najít ubytování

Zillertal je turistická oblast a pohoří v Rakousku. Lákadlem pro lyžaře je především zimní středisko Hintertux. Mezi největší města a střediska regi..

Najít ubytování

Allgäuské Alpy (německy Allgäuer Alpen) jsou turistickým regionem na pomezí Rakosuka a Německa, situovaný kolem horského střediska Oberstdorf. Jedná..

Najít ubytování


Schneeberg je pohoří na východě Rakouska. nejvyšším vrcholem pohoří je hora Schneeberg (2076 m n. m.) Centrum regionu se nachází asi 70 km jihozápad..

Najít ubytování

Costa Verde je asturské pobřeží, za nímž se do výšky tyčí zelené stráně hor s vyčnívajícími třítisícovými vrcholky Národního parku Picos de Europ..

Najít ubytování

Meganisi je řeckým ostrovem, jehož břehy omývají vody Jónského moře. Je charakteristický velmi členitým pobřežím. Pokud si zde půjčíte člun, můžete ..

Najít ubytování


Jezero Faaker (Faaker See) je menší rekreační oblast v jižní části Rakouska. Leží u hranic Rakouska a Slovinska, asi 6 km od města Villach. Nachází ..

Najít ubytování

Salzburg (Salzburg) je rozsáhlé území a také další ze spolkových zemí Rakouska, se stejnojmenným hlavním, krajským městem. Leží u hranic severníh..

Najít ubytování

Jónské ostrovy jsou skupinou západních řeckých ostrovů. Patří mezi ně prvotřídní turistické destinace jako jsou Korfu, Zakynthos, Lefkada, Ithaka, P..

Najít ubytování


Nockberge je turistická oblast ležící přibližně na území mezi městy Millstatt, Predlitz, St. Michael im Lungau a Weitensfeld im Gurktal. Pohoří je t..

Najít ubytování

          5