TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Severovýchodní Anglie, region zhruba ohraničený městy  Newcastle upon Tyne, Darlington a Hartlepool, nabízí nádherná místa pro piknik, projí..

Najít ubytování

Podyjí je turistiká oblast na území Jihomoravského kraje. Je situována podél toku řeky Dyje a zahrnuje Vranovskou přehradu, Národní park Podyjí a ko..

Najít ubytování

Oblast Pembrokeshire ve Walesu, to je nejkrásnější úsek waleského pobřeží, s pravěkými lokalitami ve Vale of Glamorgan, s pozůstatky římské kultu..

Najít ubytování


Lužické hory jsou pohraničním pohořím na severu České republiky, při hranici s Německem. Jedná se o příjemnou kopcovitou krajinu s mnoha místy odkud..

Najít ubytování

Orta je jedním z italských vysokohorských jezer a vyhlášenou turistickou destinací. Nachází se v Piemontu a je známé nádhernými obrázky horských pan..

Najít ubytování

Pohoří Moncayo se zdvihá mezi městy Zaragoza (Aragonie) a Soria (Kastilie a Leon) . Nejvyšší vrchol pohoří dosahuje výšky 2 314 metrů. Stojí na n..

Najít ubytování


Benátská riviéra, je obecné označení pro severní pobřeží Jadranu v oblasti mezi Benátkami a Terstem. Mírně svažité pobřeží je vhodné pro rodinnou re..

Najít ubytování

Valašsko je oblast spojená s lidovými tradicemi a zachovalou lidovou architekturou. Tento turistický region leží v jihovýchodní části České republik..

Najít ubytování

Pobřeží Gdaňského zálivu je vyhledávanou polskou rekreační destinací na východním pobřeží Baltského moře. Téměř celé pobřeží je písčité a dobře p..

Najít ubytování


Katalánsky Costa Daurada. Pobřeží spadá pod provincii Tarragona a táhne se na jihu až k ústí řeky Ebro do Středozemního moře. V překladu doslova ..

Najít ubytování

Kremnické vrchy jsou příjemnou vrchovinou v okolí starobylého města Kremnica. Zahrnují region na jehož okrajích najdete i města Žiar nad Hronom, Zvo..

Najít ubytování

Dunajská nížina je území které se rozkládá podél dolním toku hraniční řeky Dunaje. Na bulharské straně hranice se jedná o úrodný, rovinatý region, k..

Najít ubytování


Západní Nizozemsko je region který leží u rozvětvené delty řeky Rýn. Nacházejí se zde velká města Masterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag, anebo Den..

Najít ubytování

Podhale je polským podhůřím Vysokých Tater. Jedná se o atraktivní turistický region, sousedící s oblastí Spišské Magury na Slovensku, Pieninami, ..

Najít ubytování

Třeboňsko je oblastí rybníků a jezer v jižních Čechách. Oblastí protékají řeky Nežárka a Lužnice, což přispívá k oblibě regionu mezi vodáky. Pro cyk..

Najít ubytování


Belianské Tatry jsou rozsáhlým územím na severu Slovenska. Je to jedna z nejmenších turistických oblastí Slovenska, která pokrývá celý severovýchod ..

Najít ubytování

Wachau je kulturní krajinná oblast v údolí Dunaje, která byla prohlášena roku 2000 za památku UNESCO. Rozprostírá se od města Ybbs an der Donau, pře..

Najít ubytování

Praha a její okolí je významný evropský turistický region. Hlavní město České republiky má vynikající polohu v srdci Evropy, spoustu zachovalých his..

Najít ubytování


Vitoša je pohoří na jehož úpatí leží hlavní bulharské město Sofie. Vytváří Sofii nádhernou kulisu a vynikající podmínky pro příměstskou turistiku..

Najít ubytování

Roztocze jsou turistickou oblastí a vrchovinou v jihovýchodním Polsku, při hranicích s Ukrajinou. Část území je chráněná jako Národní park Roztoc..

Najít ubytování

Odenwald je evropský turistický region na jihozápadu Německa, rozprostírající se poblíž města Heidelberg. Nachází se na území regionu Hesensko. Dávn..

Najít ubytování


Zeelandské pobřeží, je nejjižnějším pobřežím Nizozemska. Je také nejslunečnějším, nejčlenitějším a nachází se zde například nejdelší nizozemský most..

Najít ubytování

Máchův kraj je turistický region rozprostírající se v lesnaté oblasti kolem hradu Bezděz, rekreačního městečka Doksy a Máchova jezera. na severozápa..

Najít ubytování

Ulcinjská riviéra je dlouhý úsek černohorského pobřeží Jaderského moře u města Ulcinj. Skládá se ze tří hlavních částí. Menší pláže najdet přímo ..

Najít ubytování


Spišská Magura je turistický region na severu Slovenska, na území Prešovského kraje. Z turisticky zajímavých míst zde najdete Holumnický hrad, Podol..

Najít ubytování

Weserbergland nabízí především přírodní zajímavosti a více než 500 kilometrů značených cyklotras, z nichž velká část vede podél řeky Weser. Pokud ce..

Najít ubytování

Haná je úrodný region na střední Moravě. Je vyhlášený především pro zachovalé lidové zvyky a tradice, pro své hanácké kroje a místní folklór. Jde o ..

Najít ubytování


Harz je německé pohoří mezi městy Goslar, Bad Lauteberg im Harz, Halberstadt a Sangerhausen. turistický region uprostřed Německa. Velká část území j..

Najít ubytování

Chalkidiki je jeden z nejznámějších poloostrovů v Řecké Makedonii. Skládá se z celkem 3 ,,prstů" - spodní z nich, Kassandra, je velmi silně osídl..

Najít ubytování

Wetterstein (Wettersteingebirge) je rakousko - německé pohoří mezi Bavorskem a Tyrolskem. Známá turistická oblast kde najdete skvělá lyžařská středi..

Najít ubytování


Delta Dunaje je oprávněně považována za jeden z největších pokladů rumunského cestovního ruchu. Nachází se v blízkosti okresního města Tulcea . Zde..

Najít ubytování

Vogelsberg je unikátní přírodní oblast a turistický region v Německu. Nachází se zde lyžařská oblast s 55 kilometry sjezdovek, ale i kvalitní cyklos..

Najít ubytování

Holandské pobřeží je charakteristické dlouhými písčitými plážemi, dunami a sítí cyklotras vedoucí souběžně s podél moře. Rozprostírá se na území pro..

Najít ubytování


Makowské Beskydy jsou menším pohořím a turistickou oblastí na polsko-slovenské hranici. Sousedí se slovenským turistickým regionem Orava. Nejvzác..

Najít ubytování

Őrség, je oblastí v západním Maďarsku při hranici se Slovinskem a Rakouskem. V této nejzápadnější maďarské výspě se nachází 18 původních maďarský..

Najít ubytování

V Alpské části Provence najdete především vynikající střediska pro lyžování, vysokohorskou turistiku a Národní park Mercantour. Na Azurovém pobřeží ..

Najít ubytování


Pálava je turistický region na území Jihomoravského kraje. V úrodné krajině je už z dálky viditelný hřbet bílých Pavlovských vrchů, které jsou spolu..

Najít ubytování

Jižní Dalmácie, je nejjižnější část chorvatského přímořského území a ostrovů v Jaderském moři. Skládá se z několika rozdílných lokalit a prostředí. ..

Najít ubytování

Hornorýnská nížina je jedním z regionů na jihozápadě Německa. Leží v údolí řeky Rýn, na území regionu Bádensko-Württembersko a dotýká se německo-fra..

Najít ubytování


Fichtelgebirge je příhraniční turistický region a pohoří u hranice s Českou republikou. Jeho protějškem na české straně hranice je oblast Smrčiny. R..

Najít ubytování

Posázaví je turistický region na západu České republiky, rozprostírající se v povodí řeky Sázavy. Jedná se o vyhlášenou turistickou oblast především..

Najít ubytování

Berchtesgadenské Alpy jsou evropským turistickým vysokohorským regionem na pomezí Německa a Rakouska. Oblast se rozprostírán kolem městečka Berchtes..

Najít ubytování


Pohoří Jura nebo také Neuchatelské hory, jsou turistickým regionem na severozápadě Švýcarska. Tento region leží na území kolem měst La Chaux-de-Fond..

Najít ubytování

Oltenie je západní části Valašska. Historický a turistický region, ležící na jihu Rumunska, jehož centry jsou města Craiova, Targu Jiu, Drobeta-Turn..

Najít ubytování

Frýdlantsko je oblast tzv. Frýdlantském výběžku. Nachází se na území Libereckého kraje, ukrytá za hradbou Jizerských hor, jakoby odtržená od zbytku ..

Najít ubytování


Strada del vino Franciacorta je vinařská oblast na jižním pobřeží jezera Iseo, nedaleko historické Brescie. Nádherná oblast pokrytá vinicemi, se stř..

Najít ubytování

Křivoklátsko je region zahrnující velké lesní porosty v okolí hradu Křivoklátu. Jde o řídce osídlenou krajinu, která je vhodná především pro turisti..

Najít ubytování

Chřiby jsou jedním z menších pohoří a turistický region na jihovýchodě Česka. Jsou přitažlivé díky rozsáhlému značení turistických tras a cyklotras..

Najít ubytování


Malé Beskydy (Beskid Mały) je atraktivní polský turistický region a pohoří. Na jeho úpatí leží větší města Andrychów, Wadowice, Bielsko-Biala, Žy..

Najít ubytování

Rodopy jsou známé především díky svým krasovým útvarům a krásným soutěskám. Pohoří leží v jihozápadní části Bulharska, u hranic s Řeckem. Nejvyšší v..

Najít ubytování

Rhön je větší německé pohoří na území Hesenska, Bavorska a Durynska. Celková rozloha teritoria je okolo 1500 km². Nejvyšší horou pohoří je Wasserkup..

Najít ubytování


Luneburské vřesoviště (Lüneburger Heide) je unikátní krajina v severní části Německa, mezi městy Wolfsburgem a Hamburkem. Převážně rovinaté území s ..

Najít ubytování

Oblast pevninského Řecka nabízí vedle nádherných pláží i několik nádherných pohoří (Olymp, Pindos, Ellás) . Zajímavými lokalitami jsou například pol..

Najít ubytování

Pays de Maurienne je údolí a turistická lyžařská oblast ve francouzských Alpách. Táhne se v délce přibližně 80 km od střediska Bonneval-sur-Arc přes..

Najít ubytování


Wienerwald je turistický region tvořící předhůří Alp v těsné blízkosti hlavního rakouského města Vídně. Jedná se o turisticky přitažlivou krajinu, z..

Najít ubytování

Ammergauské Alpy (Ammergauer Alpen) je především zimní turistický region v pohraničí na jihu Německa u hranice s Rakouskem. V zimním období se tady ..

Najít ubytování

Muntenie je východní a větší část Valašska. Jedná se o historický region podél hranice s Bulharskem, kde je hranicí řeka Dunaj. Stejně jako západní ..

Najít ubytování


Stříbrné pobřeží je turistický region v jihozápadní části Francie, na území podél pobřeží Atlantiku. Táhne se od španělských hranic až ke špičce po..

Najít ubytování

Syros je známá turistické destinace, které se také přezdívalo Papežův ostrov, protože zde bylo v dobách Benátčanů založeno biskupství. Dnes patří do..

Najít ubytování

Pohoří Stara Planina se táhne přes celé Bulharsko, od hranice se Srbskem až k pobřeží Černého moře. V délce okolo 500 kilometrů dělí zemi na pomysln..

Najít ubytování


Tento kanárský ostrov má tvar listu a leží přesně 100 km od pobřeží Maroka. Po Tenerife je druhým největším z Kanárských ostrovů, ale má nejmenší hu..

Najít ubytování

Beskid Żywiecki je turistický region na hranici Polska a Slovenska. Hlavním centrem oblasti je město Žywiec, dalšími centry jsou obce Rajcza, Rad..

Najít ubytování

Štiavnické vrchy jsou kopcovitým pohoří v okolí historického města Banská Štiavnica. Nachází se na pomezí Banskobystrického kraje a Nitrianského kra..

Najít ubytování


On Rettensee 1

Zugspitz Arena je vyhlášená lyžařská oblast v Rakousku. Leží na hranici Rakouska a Německa, na území Tyrolska. Na německé straně hranice navazuje re..

Najít ubytování

Campo de Montiel je kraj v autonomii Kastilie-La Mancha, který proslavil don Quijote. Tvoří jej zvlněná krajina ohraničená na jihu pohořím Sierra..

Najít ubytování

Saalachtal je asi 70 km dlouhé údolí na pomezí Rakouska a Německa. Větší část leží v Rakousku. Z rakouské strany se do něj dostanete přes městečka S..

Najít ubytování


Východní Švýcarsko, je fakticky severovýchodní území země, které má přístup k Bodamskému, Curyšskému a Walenskému jezeru. Od severu k jihu se z mírn..

Najít ubytování

Údolí řeky Mosely patří k nejvýznamnějším evropským vodním cestám. Meandrující řeka teče údolím, ve kterém najdete na strmých svazích vinice, které ..

Najít ubytování

Centrální Švýcarsko (Zentralschweiz) je turistický region rozprostírající se v okolí v okolí města Lucernu a Lucernského jezera (Vierwaldstättersee)..

Najít ubytování


Falcký les (Pfälzer Wald) s nejvyšším vrcholem Kalmit (673 metrů) je turistický region na jihozápadě Německa. Jedná se o turisticky zajímavou oblast..

Najít ubytování

Paradiski (Paradiski) je jednou z nejoblíbenějších lyžařských oblastí ve Francii, konkrétně v Savojských Alpách. Nachází se nedaleko hranice s Itáli..

Najít ubytování

Dolomity jsou rozsáhlým horským územím v Itálii. Jedná se o region kolem měst Bolzano, Feltre a Bressanone. Hlavním správním střediskem je město ..

Najít ubytování


Údolí Loiry je turistický region v centrální části Francie, rozprostírající se podél řeky Loiry. Oblast vinic, hradů, zámků a historických měst a ve..

Najít ubytování

Ještědský hřbet je horský masiv nad městem Liberec, které je samo o sobě důležitým turistickým centrem s bohatou nabídkou aktivit a zábavy. V zimě j..

Najít ubytování

Střední Dalmácie je území u pobřeží Jaderského moře a na přilehlých ostrovech. Jedná se zřejmě o nejoblíbenější turistickou oblast v Chorvatsku. Hla..

Najít ubytování


Pohoří, které na jihovýchodě zaujímá část provincie Madrid a na severozápadě zasahuje do provincií Segovia a Ávila. Z jejich stejnojmenných hlavn..

Najít ubytování

Altmark je turistický region zahrnující okolí Magdeburgu a oblast severně od něj. Na území Altmarku se nachází řada chráněných území přírody, a prot..

Najít ubytování

Bregenzerwald je turistický region na západě Rakouska, u města Bregenz. Nachází se nedaleko Bodamského jezera a hranic mezi Rakouskem a Švýcarskem k..

Najít ubytování


Spessart je lesnaté pohoří na pomezí Hesenska a Bavorska, v polovině cesty mezi Frankfurtem nad Mohanem a Würzburgem. Jedná se o nižší pohoří vodné ..

Najít ubytování

Švýcarské Alpy jsou vysokohorskou oblastí, která je charakterstická největším výskytem ledovců v Evropě. Přibližně 200 km dlouhé horské pásmo na hra..

Najít ubytování

Pohoří s korkovými duby směřuje od města Huelva v Andalusii směrem na sever. Oblast je známá chovem iberských prasat. Obrovské haly, na které nar..

Najít ubytování


Polabí je úrodní pás české krajiny v rovinatém povodí řeky Labe v České republice. Oblasti se přezdívá též Zlatý pás země České. Táhne se od Jaroměř..

Najít ubytování

Vizovické vrchy jsou rekreační oblastí na jihovýchodní Moravě, v sousedství Beskyd a Bílých Karpat u města Vizovice. Region je vhodný především pro ..

Najít ubytování

Chodsko je turistický region na jihozápadě ČR. Historické území obývané Chody, strážci hranic Českého království s řadou privilegií. Území Chodska j..

Najít ubytování


Střední Čechy je jednou z oblastí na západě Česka. Největším městem celého regionu Střední Čechy, a zároveň i hlavním městem České republiky je měst..

Najít ubytování

Vaud je švýcarský kanton v západní části země, podél Ženevského jezera. Hlavním centrem regionu je město Lausanne. Najdete zde lyžařská střediska (n..

Najít ubytování

Durynský les (Thüringer Wald) patří k hlavním turistickým destinacím Německa. Jedná se o zalesněné pohoří v srdci Německa, rozkládající se mezi měst..

Najít ubytování


Baden je historické území a turistický region na jihozápadě Německa. Jedná se o část území spolkové země Badensko-Württembersko. Nabídka zajímavostí..

Najít ubytování

Dodekany jsou nejzápadnější turistický region v Řecku, rozprostírající se kolem ostrovů Rhodos, Kalymnos, Kos  a Tureckého pobřeží. Celá pob..

Najít ubytování

Lehmkuhle 6, Grebin, Deutschland

Holštýnské Švýcarsko (Holsteinische Schweiz) je oblast jezer a mírné pahorkatiny na severu Německa. Celá přímořská oblast má opravdu zajímavou histo..

Najít ubytování


Oderské vrchy jsou jednou z oblastí, které ovlivňuje existence vojenského prostoru, v tomto případě vojenský újezd Libavá. Severně od Libavé ovšem n..

Najít ubytování

Adriatická riviéra je písčité pobřeží Jaderského moře, podél italského regionu Emilia-Romagna. Oblíbené prázdninová destinace s letovisky zvučných j..

Najít ubytování

Pošumaví je rozsáhlým územím na jihozápadě ČR, v podhůří horského masivu Šumavy. Jedná se o oblast s charakterem pahorkatiny, vhodnou pro aktivní do..

Najít ubytování


Severní Nizozemsko je atraktivní turistická oblast především díky Západním Fríským ostrovům, které jsou proslulé nádhernými plážemi s písečnými duna..

Najít ubytování

Polská část Krkonoš (Karkonosze) je turisticky atraktivní území na česko-polské hranici. Jedná se o menší část Krkonoš, kde se nacházejí horská l..

Najít ubytování

Normandie je turistický, historický a administrativní region na západní pobřeží Francie. Do historie se zapsalo vylodění spojeneckých vojsk v Evropě..

Najít ubytování


Sauerland je lesnatá a hornatá oblast s několika jezery. Nachází se na západě Německa, v širším okolí měst Arnsberg a Eslohe (Sauerland) . Nejvyšší ..

Najít ubytování

Hoch-Ybrig je lyžařské středisko ve Švýcarsku. Disponuje 15 vleky a sedačkami, kabinovou lanovkou a 50km udržovaných sjezdových tratí. Několik km ji..

Najít ubytování

Biokovo je chorvatské pohoří, táhnoucí se něco málo přes 30 km podél pobřeží Makarské riviéry. Nejvyšším vrcholem je Sv. Jure (1762 m) . V případě h..

Najít ubytování


Francouzské Pyreneje jsou částí pohoří oddělujícího Iberský poloostrov od zbytku kontinentální Evropy. Francie zde sousedí s Andorrou a Španělskem. ..

Najít ubytování

        4