TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Comino je druhý nejmenší ze čtyř ostrovů, které tvoří ostrovní stát Malta. Zde žije tak málo obyvatel, že by se pomalu dali spočítat na prstech jedn..

Najít ubytování

Oblast Scottish Borders (Crìochan na h-Alba) v jihovýchodní části Skotska je vlastně bývalá hranice mezi Skotskem a Anglií, region okolo měst Pee..

Najít ubytování

Mid Wales a Brecon Beacons, oblíbený turistický region na pomezi Walesu a Anglie, z větší části pokrývá národní park, který zahrnuje čtyři pohoří..

Najít ubytování


Neapolský záliv na pobřeží Tyrhénského moře patří k nejkrásnějším lokalitám Kampánie, zvláště pokud se jedná o panoramatické záběry. Největší zásluh..

Najít ubytování

Ostrov Pag z Kvarnerského souostroví patří k nejdelším chorvatským ostrovům. S pevninou je spojen mostem mezi pevninskou vesničkou Miletici a ost..

Najít ubytování

Gargano je rekreační oblast v jihovýchodní Itálii . Tento pevninský výběžek zasahuje do Jaderského moře a je známý díky velkému množství malých záto..

Najít ubytování


Je nejmenším a nejzápadnějším z Kanárských ostrovů. V roce 2000 byl vyhlášen biosférickou rezervací pod patronací UNESCO. Kdo hledá dlouhé a píse..

Najít ubytování

Jezero Maggiore se rozkládá v sousedství města Locarno , z větší části na území Itálie a částečně ve Švýcarsku . Zaujímá rozlohu 212 km² a maximáln..

Najít ubytování

Jihozápadní Skotsko, vyhledávaný turistický region, se nachází zhruba mezi městy  Ayr, Kilmarnock a Dumfries.  Z oblasti Borders zamiřt..

Najít ubytování


Západní Zadunají (též Západní Panonie) je území na západě Maďarska, které bylo historicky součástí římské provincie Panonia. Je ohraničené ze sev..

Najít ubytování

Serra da Estrela, v překladu Pohoří hvězdy je nejvyšším horským masivem pevninského Portugalska. Nejvyšší hora Torre dosahuje výšky 1993 m a nachází..

Najít ubytování

Ostrov Murter patří ke skupině ostrovů při pobřeží Severní Dalmácie. S pevninou je spojen mostem u turistického městečka Tisno. Vyhlášené jsou př..

Najít ubytování


Severokyperská turecká republika je území v severní části ostrova Kypr, které bylo roku 1974 obsazeno tureckou armádou. Pokrývá asi třetinu ostro..

Najít ubytování

Shetlandy nebo Shetlandské ostrovy, to je nějakých sto ostrovů a ostrůvků asi 200 km na sever od Skotska. Tyto ostrovy jsou unikátní díky velmi z..

Najít ubytování

Cotswolds je kopcovitý region v jihozápadní až středozápadní Anglii, a je to největší území se statusem oblasti výjimečných přírodních krás v Ang..

Najít ubytování


Snowdonia (Eryn), hornatý, často navštěvovaný region v severní části Walesu, poblíž města Conwy,  je z větší části národní park s velmi pest..

Najít ubytování

Le Grand Massif je světoznámá lyžařská oblast v Horním Savojsku, ve Francii . Lyžařská oblast Le Grand Massif zahrnuje čtyři střediska - Les Cardou,..

Najít ubytování

Silvretta je horský masiv v Rakousku blízko rakousko-švýcarských hranic Rozprostítá se mezi údolími Montafon a Trisanna. Tyto dvě údolí spojuje sil..

Najít ubytování


Spiš leží na úpatí Tater v oblasti bývalé Spišské župy. Na první pohled vás zaujme lidová architektura a místní folklór. Z pohledu památek je to zře..

Najít ubytování

Střední Maďarsko je území předvším kolem hlavního města Budapešti. Na severu jde o hornatou oblast, kde jsou Pilišské vrchy a pohoří Buda, směrem..

Najít ubytování

Jižní část Velké maďarské nížiny leží převážně na území regionů Bács-Kiskun, Csongrád a Békés, a je charakteristické nedohlednou rovinou, vínem, ..

Najít ubytování


Španělské pohoří Picos de Europa znamená v překladu Vrcholky Evropy. Pojmenovali je tak námořníci vracející se v dobách zámořských objevů z Ameri..

Najít ubytování

Ostrov Rab je jedním z Kvarnerských ostrovů. Nachází se v blízkosti chorvatské pevniny, a patří k nejvyhledávanějším ostrovům a turistickým desti..

Najít ubytování

Elba je největším ostrovem ze všech Toskánských ostrovů. Má turisticky atraktivní pobřeží s plážemi a lokalitami pro potápění, v horách jsou značené..

Najít ubytování


Transylvánské Alpy jsou rumunským horským masivem v jižní části Karpat. O tom že se jedná o vyšší pohoří svědčí výška nejvyššího vrcholu Moldoveanu,..

Najít ubytování

Německé pohoří Bavorský les tvoří spolu s českou Šumavou pohraniční pohoří a unikátní přírodní území, které je z velké části pod zpřísněným režimem ..

Najít ubytování

Oblast Devon v jihozápadní Anglii nabízí nezapomenutelné zážitky a velký výběr aktivit po celý rok. Můžete se toulat tradičními rybářskými vesnič..

Najít ubytování


Salento je území jednoho ze dvou nejjižnějších italských poloostrovů. Je vyhlášené nejčistějšími a nejkrásnějšími plážemi v celé Itálii. Poloostrov ..

Najít ubytování

Ostrov Sylt se může pochlubit (v přepočtu na plochu území) největší koncentrací kvalitních restaurací v celém Německu. Je tradičním přímořským, klim..

Najít ubytování

Beskid Wyspowy je jednou z oblastí na jihovýchodě Polska. Tento region se nachází na území kolem měst Nový Sadec, Rabka-Zdrój, Tymbark, Dabrowa a..

Najít ubytování


Pobřeží Glamorgan (Glamorgan Heritage Coast), známý turistický region ve Walesu, leží na území, které je přibližně ohraničené městy Porthcawl, Ll..

Najít ubytování

Jižní Anglie (South of England) je oblíbený turistický region Velké Británie. Většinou rovná, přehledná nížinná krajina s minimem kopečků a průmě..

Najít ubytování

Etrusské pobřeží vína je území vinic a olivových hájů v okolí města Cecina. Kopcovitá krajina se starými toskánskými vesničkami produkuje vysoce kva..

Najít ubytování


Kvarnerské ostrovy jsou skupinou ostrovů v Kvarnerském zálivu, podél pobřeží chorvatského Kvarneru. Jedná se o tradiční a vyhlášené turistické de..

Najít ubytování

Říká se, že překrásná oblast údolí  Wye Valley a Vale of Usk v jižním Walesu, Spojené království, má nejvíce hradů na čtvereční míli v Britá..

Najít ubytování

Pontinské ostrovy jsou italským souostrovím 6 ostrovů, v Gaetském zálivu, v Tyrhénském moři. Ostrovy jsou dostupné námořní dopravou z destinací A..

Najít ubytování


Velká Fatra je slovenské pohoří, jehož větší část byla roku 1973 prohlášena chráněnou krajinnou oblastí a v roce 2002 překlasifikována na Národní pa..

Najít ubytování

Bulharské pobřeží Černého moře patří k nejvyhledávanějším evropským turistickým destinacím. Právě na černomořském pobřeží najdete letoviska jako jso..

Najít ubytování

Karavanky jsou pohořím na hranici mezi Rakouskem a Slovinskem . Jedná se o nejdelší slovinské pohoří, na které plynule navazují Kamniško-Svinjské A..

Najít ubytování


Banát je rumunský region podél hranice se Srbskem a částečně s Maďarskem. Přibližně polovina území leží v úrodné rovině Panonské nížiny, a polovina ..

Najít ubytování

Scilly (Isles of Scilly, Enesek Syllan), souostroví ležící asi 45 km jihozápadně od anglického hrabství Cornwall, má rozlohu jen asi 16 km² a žij..

Najít ubytování

Szigetköz je zajímavý ostrov u Dunaje. Jedno z ramen řeky obtéká celý Szigetköz a vytváří zde řadu zátočin. Nejen že se jedná o největší maďarský..

Najít ubytování


Ribeira Sacra je turistická a vinařská oblast v Galicii, převážně v oblasti podél řek Miño a Sil. V překladu název znamená Svatý břeh. Prudké str..

Najít ubytování

Záliv Swansea Bay, oblíbený cíl turistů ve Walesu ve Spojeném království, je území zhruba ohraničené městy Neath,  Talbot a Porthcawl. Návšt..

Najít ubytování

Bodamské jezero se nachází na horním toku řeky Rýn a na hranicích mezi Německem, Švýcarskem a Rakouskem. Rozkládá se v nadmořské výšce 395 m.n.m. Je..

Najít ubytování


Zelené Španělsko, tímto pojmem jsou souhrnně označovány čtyři španělské autonomie: Baskicko, Kantábrie, Asturias a Galicie. Jsou to autonomie lež..

Najít ubytování

Krajina jižního Slovenska je proslulá termálními prameny, úrodnou zemí, unikátním historickým dědictvím, teplým počasím a kilometry pohodlných cyklo..

Najít ubytování

Východní Nizozemsko leží na území provincií Gelderland a Overijssel. Páteří regionu je řeka IJssel, podél které se nachází řada krásných starobylých..

Najít ubytování


Centrální Zadunají je maďarský turistický region ležící západně od hlavního města Budapešti. Oblast z velké části hornatá, což v Maďarsku jistě n..

Najít ubytování

Údolí jižního Walesu, známá turistická oblast ve Walesu ve Spojeném království, se nachází v oblasti ohraničené městem  Pontypridd, Ebbw Val..

Najít ubytování

Sierra de Gata je pohoří v autonomní oblasti Extremadury, které si zachovalo svoji rázovitost až do dneška. Nejdostupnější je z historického města C..

Najít ubytování


Jezero Como je rozlehlá vodní plocha v italských Alpách v Lombardii, asi 30 km severně od Milána. Na jižních březích se otevírá do nížiny, směrem na..

Najít ubytování

Skotská vysočina (Scottish Highlands) je region severně a západně od Stirlingu, což je historická brána do oblasti Highlands, s nádhernými horami..

Najít ubytování

Francouzské Alpy jsou částí horského masivu Alp. Táhnou se v délce přibližně 300 km od Ženevského jezera k Azurovému pobřeží u Středozemního moře. Z..

Najít ubytování


Rila je pohoří, ve kterém se nachází přes 200 jezer ledovcového původu. Nejvyšším vrcholem je Musala (2925 m) . Leží v jihozápadním Bulharsku, v blí..

Najít ubytování

Asi největším magnetem na turisty v Severním Irsku (Northern Ireland) jsou bizarní čedičové útvary Obrův chodník (Giant's Causeway). Na jih od Be..

Najít ubytování

Poloostrov Gower a oblast kolem Swansea patří k oblíbeným cílům ve Walesu. Swansea, druhé největší welšské město, je známé hlavně tradičními trhy..

Najít ubytování


Severní Wales, to je region s historií obrany a dobývání, takže tam narazíte na hrad téměř na každém kroku. Hrady a pevnosti, například Harlech a..

Najít ubytování

Jeseníky jsou pohořím a hornatým územím na pomezí Olomouckého kraje a Moravskoslezského kraje. Na jejich území se podle rozlohy regionu nachází nejv..

Najít ubytování

Železné hory je turistický region v srdci ČR, rozkládající se kolem měst Hlinsko, Skuteč, Slatiňany, Týnec nad Labem a Ždírec nad Železné hory jsou ..

Najít ubytování


Kajmanské ostrovy se nacházejí v Karibském moři. Souostroví leží jižně od Floridy. Jsou tvořeny třemi ostrovy Grand Cayman, Cayman Brac a Little Cay..

Najít ubytování

Budvanská riviéra patří k předním rekreačním destinacím v Černé Hoře. Letoviska Budva, Bečiči, Sveti Stefan a Petrovac mají už své jméno a dobré ..

Najít ubytování

Ceredigion, turistická oblast v severní části Spojeného království, se nachází v okolí měst  Aberystwyth, Lampeter a Aberaeron. Je charakter..

Najít ubytování


Mecklenburgská jezera (Mecklenburger Seenplatte) je vyhledávané turistické území v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Turistický region má rovinatý ch..

Najít ubytování

Westerwald, 57648 Bölsberg, Germany

Westerwald (Westerwald) je jedním z regionů v západním Německu, který se může pochlubit silným zájmem o návštěvu. Z části je to způsobeno polohou me..

Najít ubytování

Savojské Alpy jsou turistickým, lyžařským a vysokohorským regionem ve Francii, v oblasti trojmezí Francie, Itálie a Švýcarska. Na severu hraničí Sav..

Najít ubytování


České Švýcarsko je turistický region a chráněné území přírody na pomezí České republiky a Německa. Oblast je charakteristická především nádhernými p..

Najít ubytování

Kantony Basilej a Aargau to je kopcovitá, částečně lesnatá krajina, na severu Švýcarska, u hranic s Německem a Francií. Působivá je především zdejší..

Najít ubytování

Pohoří Gredos se táhne západně od Madridu a tvoří součást centrálního horského španělského masivu. Zaujímá polohu mezi městy Ávila, Madrid, Toled..

Najít ubytování


Jižní Nizozemsko je nížinná oblast na území tři nejjižnějších provincií, Limburgu, Severního Brabantska a Zeelandu. Region svádí už po staletí boj s..

Najít ubytování

Beskid Niski je hornatou oblastí v jihovýchodní části Polska, podél hranice se Slovenskem. Panenská příroda v oblasti přitahuje především pěší tu..

Najít ubytování

Istrie je největším chorvatským poloostrovem a oblíbenou turistickou oblastí. Východní pobřeží je více hornaté, a na větší části pobřeží se od Opati..

Najít ubytování


Orava je turistický region na severu Slovenska. Největším lákadlem této přitažlivé mírně kopcovité krajiny je rekreační vodní nádrž Orava. Na jihu j..

Najít ubytování

Bukovina je historická a turistická oblast na severu Rumunska, při hranici s Moldávií a Ukrajinou. V průběhu dějin byla rozdělena mezi Rumunsko a Uk..

Najít ubytování

Oblast leží v povodí řeky Kysuca a na severu sousedí s Polskem. Charakteristickým rysem oblasti je roztroušené osídlení regionu, které má kořeny už ..

Najít ubytování


Saské Švýcarsko (německy (Sächsische Schweiz) je evropský turistický region který charaketerizují pískovcové skalní útvary, skalní města a vzácně za..

Najít ubytování

Orkneje (Orkney Islands) jsou úrodné ostrovy ve Skotsku, se spoustou historických památek. Například v Kirkwallu najdete unikátní katedrálu St. M..

Najít ubytování

Pirin je pohoří v jihozápadní části Bulharska. Patří k nejvyšším pohořím v Evropě. Nejvyšší horou pohoří Pirin je vrchol Vichren (2914). Velká část ..

Najít ubytování


Od Bratislava až k Bradlu se táhne hřeben pohoří Malé Karpaty. Tento turistický region těží zejména z blízkosti hlavního slovenského města a jeho ob..

Najít ubytování

Údolí Boi v katalánské provincii Lérida (Lleida) najdete též pod názvem Valle de Bohí nebo v katalánské podobě Vall de Boi. Dobrým situačním bodem p..

Najít ubytování

Střední pás (Central Belt) je oblast s nejvyšší hustotou obyvatelstva ve Skotsku, na mapě v místě, kde si představíte "pas" Skotska, mezi městy G..

Najít ubytování


Květinová pole jsou spolu s tulipánem symbolem Nizozemska. Soustředěna jsou ve více lokalitách, ale zřejmě nejpůsobivější oblastí je území mezi měst..

Najít ubytování

Dobrudža je historicky jedinečné území mezi řekou Dunaj a pobřežím Černého moře. Úrodná země, kde končí svou pouť řeka Dunaj a vytváří zde obrovskou..

Najít ubytování

Polské Jizerské hory (Góry Izerskie) jsou pokračování pohoří a turisticky atraktivní oblasti na české straně společné hranice. Hlavním střediskem..

Najít ubytování


Slovenský ráj je turčitě jednou z nejhezčích slovenských lokalit. S velkou pravděpodobností vás nezklamou nádherné přírodní scenérie a místa jako Ve..

Najít ubytování

Valašsko je historické území jižního Rumunska. Dělí se na západní Oltenii a východní Muntenii. Rozprostírá se v oblasti mezi řekou Dunaj a svahy hor..

Najít ubytování

Barská riviéra patří k nejkrásnějším plážovým oblastem na Jadranu, a ke čtyřem hlavním pobřežním turistickým oblastem Černé Hory. Je odtud trajek..

Najít ubytování


Vnitrozemské  hrabství Tyrone se rozprostírá od břehů jezera Lough Neagh na východě až k hranicím Irské republiky a hrabství Donegal na zápa..

Najít ubytování

Západní Beskydy jsou rozsáhlou horskou soustavou podél hranic se Slovenskem. Zahrnují Slezské Beskydy, Beskid Żywiecki, Makovské Beskydy, Beskid ..

Najít ubytování

Palmová riviéra je pobřeží italského regionu Marche u Jaderského moře. Název získala od palmových alejí, které lemují promenády. Spolu s písečnými p..

Najít ubytování


Severovýchodní Skotsko je domovem extrémně mnoha hradů, a také velmi mnoha palíren whisky... Regionální centrum je tzv. 'žulové město' Aberdeen. ..

Najít ubytování

Tokajský vinařský region je slavná úrodná oblast v severním Maďarsku. Natolik unikátní, že jí to vyneslo zápis na Seznam kulturního děditví UNESC..

Najít ubytování

Liptov je rovinatá nížina sevřená mezi svahy Chočských vrchů, Tater, Velké Fatry a Nízkých Tater. Atraktivním centrem regionu je velká vodní nádrž L..

Najít ubytování


Lví zátoka pro nás představuje především pobřežní oblast Středozemního moře v jižní Francii. Konkrétně pobřeží dvou franocuzských regionů, Azurového..

Najít ubytování

Slezsko je příhraniční turistický region na hranici České republiky a Polska. Přestože se jedná z velké části o průmyslovou aglomeraci, i zde se nac..

Najít ubytování

Dachstein - vápencový horský masív ( 2995m) se nachází v Rakousku na hranici tří spolkových zemí ( Horního Rakouska, Štýrska, Salcburska) . Pokrývá ..

Najít ubytování


Transylvánie (Sedmihradsko) je historické a turisticky atraktivní území v centrální části Rumunska. Jedná se o krásnou kopcovitou krajinu kterou ze ..

Najít ubytování

Jezero Tegern se nachází v bavorských Alpách v Německu . Patří mezi vyhledávaná rekreační střediska v létě i v zimě.Základní fakta Na blízký vrchol ..

Najít ubytování

Pohraničí severního Walesu, to jsou ohromné hrady a pevnosti jako Beaumaris, Caernarfon a Harlech, vysoko položený kraj, který si dodnes udržuje ..

Najít ubytování


Novohradské hory jsou turistickým regionem na území bývalé Železné opony. Leží v jižní části České republiky, na území Jihočeského kraje. Na severu ..

Najít ubytování

      3