TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Jezero Loch Lomond a národní park Trossachs jsou vyhledávaným cílem turistů, kteří přijíždějí do oblasti jižního Skotska. Tento národní park (od ..

Najít ubytování

Národní park Exmoor (Exmoor National Park) v jihozápadní Anglii rozhodně má co nabídnout. Majestátní útesy, které prudce spadají do Atlantického ..

Najít ubytování

Národní park Northumberland, který z větší části pokrývá region Northumbria v severovýchodní Anglii, to jsou vřesoviště, zříceniny, hrady, katedr..

Najít ubytování


Luganské jezero (Luganersee) se nachází v Alpách na jihovýchodě Švýcarska v nadmořské výšce 270 m. Leží na území Švýcarska a Itálie . Luganské jez..

Najít ubytování

Bornholm je dánský ostrov v Baltském moři. Leží asi 150 km jihovýchodně od hlavního města Kodaně , u jižního pobřeží Švédska. Díky překrásné příro..

Najít ubytování

V Beskydech se do současnosti zachovala typická lidová architektura - dřevěné kostely, kapličky, zvonice, původní zemědělské usedlosti a stavení. ..

Najít ubytování


Ostrov Lošinj patří mezi nejkrásnější turistická letoviska v Chorvatsku. Nachází se na severu Jaderského moře v Kvarnerském souostroví. Ostrov Lošin..

Najít ubytování

Nukunonu je prostřední ze tří ostrovů souostroví Tokelau . Jeho břehy omývá Pacifik pouhých 300 kilometrů nad Samoou v Oceánii, na půl cesty mezi..

Najít ubytování

Bledské jezero je jedno z největších jezer v oblasti Julských Alp. Rozkládá se v severozápadní části Slovinska , nedaleko města Bled. Bledské jezero..

Najít ubytování


Lungau je lyžařská oblast v Rakousku nacházející se ve spolkové zemi Salcbursko. Najdeme ji asi 100 km jižně od města Salcburk v pohoří Nízké Taur..

Najít ubytování


Bohinjské jezero je největším Slovinským jezerem a najdeme jej v oblasti Julských Alp. Jezero se rozkládá ve výšce 525 m.n.m. a je 4,35 km dlouhé a ..

Najít ubytování

Tahiti je největším ostrovem souostroví Společné ostrovy, které patří Francouzské Polynésii. Leží v Tichém oceánu, asi 7800 km od pobřeží Peru. Tahi..

Najít ubytování

Národní park Dartmoor a okolní region patří k největším atrakcím v jihozápadní Anglii. Je přitažlivý divokými, v mlze skrytými vřesovišti, která ..

Najít ubytování


Eggstraße 4, Riezlern, Österreich

Kleinwalsertal je údolí a zároveň lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Vorarlbersko. Tato oblast má jednu zvláštnost. Kleinwalsertal patří R..

Najít ubytování

Samos je nejzelenějším řeckým ostrovem v Egejském moři. Na ostrově se zvedají jedny z nejvyšších hor v oblasti Egejského moře. Jedná se o horu Kerk..

Najít ubytování

V oblasti je malé stádo Zubrů, žijí zde medvědi, vlci a rysi. Poloniny jsou územím čisté přírody, kde je omezený volný pohyb na značené cesty. Úz..

Najít ubytování


Kanárské ostrovy jsou souostroví ležící v Atlantském oceánu západně od Afrického Maroka a Západní Sahary . I přes svoji polohu u Afrického kontinen..

Najít ubytování

Pieniny je název pro turisticky velmi atraktivní oblast a pohoří na hranicích Slovenska a Polska . Slovenská část pohoří Pieniny, tzv. Zamaguří, le..

Najít ubytování

Carre Santa María del Cami, 1 Isla de Mallorca ES-07108, España

Mallorca je největší ostrov ve Španělsku . Nachází se ve Středozemním moři v oblasti Baleárských ostrovů. Kombinace mořských pláží a vysokých horDes..

Najít ubytování


Azory jsou sopečné ostrovy, které patří Portugalsku . Nacházejí se v Atlantském oceánu po obou stranách Středoatlantského hřbetu, asi 1500 kilometrů..

Najít ubytování

Národní park Lake District v severní Anglii a jižním Skotsku má všechno, čím mohou horské regiony oslnit - vysoké strmé štíty, nejhlubší údolí a ..

Najít ubytování

Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) je jedno z nejkrásnějších pobřeží na Sardinii . Nachází se na severovýchodě ostrova, asi 15 km severně od města ..

Najít ubytování


Tauferer Ahrntal je údolí a také lyžařská oblast v Itálii a nachází se v Jižním Tyrolsku. Tato oblast ležící na jižní straně Zillertalských Alp je ..

Najít ubytování

Sorrentský poloostrov (Península Sorrentina) patří mezi oblíbené turistické destinace v Itálii . Nachází se v jižní části země, zhruba 50 km na jih ..

Najít ubytování

Slovenský kras je geomorfologické území nacházející se na Slovensku . Leží v jihovýchodní části země, v Košickém kraji , u hranic s Maďarskem . Slov..

Najít ubytování


Ostrov Vis je nejzápadnějším ostrovem skupiny středodalmatských ostrovů, kam dále patří ostrovy Brač , Hvar a Šolta . Nachází se asi 40 km jihozápa..

Najít ubytování

Vysoké Taury je součástí pohoří Vysoké Taury, které jsou nejdelším a nejmohutnějším horským systémem rakouské části Východních Alp. Rozkládá se v ji..

Najít ubytování

Via Filietto, 17, Anacapri - Isola di Capri Napoli, Italia

Capri je ostrov v Itálii , na jižním okraji Neapolského zálivu zhruba 5 km na západ od Sorrentského poloostrova . Capri je velmi atraktivní pro turi..

Najít ubytování


Ostrov Ischia je oblíbené středomořské letovisko, které mimo pláží nabízí i léčivé prameny. Nachází se v Neapolském zálivu, asi 30 km vzdušnou čarou..

Najít ubytování

Eifel je pohoří v západní části Německa . Nachází se na území spolkových států Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc. Pohoří Eifel Pohoří Eifel..

Najít ubytování

Montafon údolí a lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Vorarlbersko. Rozprostírá se mezi pohořími Verwallgruppe, Rätikon a Silvrettagruppe a ..

Najít ubytování


Severní Maďarsko je kraj vína, termálů, starých hradů, romantických zřícenin a nádherné přírody. Ve světě se tato oblast proslavila především vín..

Najít ubytování

Kaunertal je údolí a lyžařská oblast v Rakousku a najdeme ji ve spolkové zemi Tyrolsko, cca 50 km jihozápadně od města Innsbruck . Tato oblast nabí..

Najít ubytování

Ostrov Wolin je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Polsku . Nachází se v Baltském moři na severozápadě země, na ploše 265 km2. Centr..

Najít ubytování


Ostrov Korčula leží v jižní části Chorvatska. Patří do skupiny Jihodalmatských ostrovů. Korčula se vyznačuje množstvím zátok a zálivů, její pobřeží ..

Najít ubytování

Flores je ostrov v jihovýchodní Asii, který patří k souostroví Malé Sundy. Administrativně spadá pod indonéskou provincii Nusa Tenggara Timur. Ost..

Najít ubytování

Skadarské jezero je krasové jezero nacházející se na hranicích Albánie a Černé Hory. Je to největší jezero na Balkáně. Skadarské jezero má průměrnou..

Najít ubytování


Schnalstal je údolí a také lyžařská oblast v Itálii a najdeme ji v Jižním Tyrolsku nedaleko od hranic Rakouska. Lyžařské terény leží nad vesničkou ..

Najít ubytování

Dachstein West je lyžařská oblast v Rakousku a najdeme ji ve spolkové zemi Horní Rakousko v oblasti Solná Komora u městečka Gosau , cca 10 km zápa..

Najít ubytování

Ostrov Mljet je ostrov v Jihodalmátském souostroví, v Jaderském moři. Ostrov zaujímá rozlohu 100,4 km2 a žije na něm 1240 obyvatel. Ostrov Mljet je ..

Najít ubytování


Djerba je největší ostrov Tuniska a zároveň i severní Afriky. Leží ve Středozemním moři, v zálivu Gabes u tuniského porbřeží. Djerba zaujímá rozlohu..

Najít ubytování

Lanzarote je nejvýchodnějším a čtvrtým největším Kanárským ostrovem. Kromě nejzelenější části ostrova v okolí obce Haría s palmovým hájem jde o o..

Najít ubytování


Jezero Trasimeno je pozůstatek velkého jezera. Nachází se v nadmořské výšce 259 m, v regionu Umbrie, severozápadně od města Perugia , v Itálii . Se ..

Najít ubytování

Wolfgangsee je údajně nejkrásnějším jezerem v Rakousku . Nachází se v oblasti Salzkammergut , v nadmořské výšce 538 m, cca 40 km od Salzburgu . Wolf..

Najít ubytování


Bieszczady jsou pohoří a turistická oblast v jihovýchodním cípu Polska . Nacházejí se na území Podkarpatského vojvodství a územně patří do takzvanýc..

Najít ubytování

Serfaus-Fiss-Ladis je lyžařská oblast v Rakousku nacházející se ve spolkové zemi Tyrolsko. Tvoří ji tři obce Serfaus, Fiss a Ladis. Tato oblast lež..

Najít ubytování


Chare Ends, Berwick-upon-Tweed, Northumberland TD15, UK

Holy Island, keltským jménem Lindisfarne, je ostrov, který je přístupný za odlivu, dvakrát denně, po tři míle dlouhé pevninské šíji a kamenné ste..

Najít ubytování

Bělověžský prales (Puszcza Białowieska) je přísně chráněné území v Polsku, které je od roku 1979 zapsáno na Seznamu přírodního dědictví UNES..

Najít ubytování

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů. V domorodém jazyce Guančů znamená Sněhová hora, protože v jeho centru se vypíná nejvyšší hora Španělska a..

Najít ubytování


Jihozápadní Anglie (South West England) je vlastně dlouhý poloostrov, omývaný vodami Atlantiku ze severu a Lamanšského průlivu z jihu, který konč..

Najít ubytování

Liparské ostrovy neboli také Eolské ostrovy se nacházejí v Tyrhenském moři, nedaleko severního pobřeží Sicílie. Liparské ostrovy jsou sopečného půvo..

Najít ubytování


5330 Fuschlsee, Austria

Fuschlsee je známé jezero v Rakousku . Nachází se v oblasti Salzkammergut , která je součástí světového kulturního dědictví UNESCO . Jezero Fuschls..

Najít ubytování

Jezero Garda (Lago di Garda) je největší italské jezero. Nachází se v nížině na úpatí horského masivu Alpy v severní části Itálie . Jezero Garda je ..

Najít ubytování

Region West Midlands, mezi městy Birmingham, Coventry a Dudley, ve Spojeném království, je známý také jako "Srdce Anglie". Birmingham leží asi 20..

Najít ubytování


Wipptal je údolí a lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Najdeme ji nad dálnicí vedoucí Brennerským průsmykem. Lyžařská oblast Wipp..

Najít ubytování

Jihovýchodní Anglie (Southeast England) je turistický region na severovýchodě Velké Británie, obklopující Londýn. Tento region leží na území kole..

Najít ubytování


Ostrov Malta je největším ostrovem Maltského souostroví. Spolu s ostrovy Gozo, Comino a několika menšími ostrůvky tvoří ostrovní republiku. Hlavn..

Najít ubytování

Solná komora (Salzkammergut) je název, kterým se označuje oblast v Rakousku kolem jezer Hallstäter See a Traunsee a okolních měst Bad Ischl , Halls..

Najít ubytování

Ötztalské údolí najdeme v Rakousku podél řeky Ötztaler Ache. Sahá však svým jižním koncem až k italským hranicím. Blízko italských hranic se tyčí ..

Najít ubytování


Baltský ostrov je rozdělen na německou (373 km²) a polskou (72 km²) část a jeho hlavní atrakcí jsou příjemné písečné pláže na pobřeží Baltského m..

Najít ubytování

Rujána je největším ostrovem v Německu. Nachází se v severovýchodním části spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko v Baltském moři. Východní po..

Najít ubytování

Kyklady znamená v řečtině kruh. Tyto řecké ostrovy jsou seskupeny v pomyslném kruhu. Leží v centrální oblasti Egejského moře. Souostroví Kyklady tv..

Najít ubytování


Cornwall, nejzápadnější  region v Anglii, má nejdelší souvislé pobřeží v celé Británii. Stojí za návštěvu, a to z mnoha důvodů. Můžete objev..

Najít ubytování

Ostrov Anglesey, součást severního Walesu, býval v pravěkých dobách útočištěm druidů, keltských kněží. Společně s ostrovem Llyn, tato relativně o..

Najít ubytování

Ski Welt Wilder Kaiser - Brixental se nachází v Rakousku . Leží v Seefeld Tirol , v rakouských Alpách, v nadmořské výšce 620 – 1829 m, nedaleko od o..

Najít ubytování


Toskánské ostrovy jsou skupinkou 7 ostrovů a ostrůvků na rozhraní Tyrhénského a Ligurského moře, při pobřeží Toskánska. Do souostroví patří také ..

Najít ubytování

Neziderské jezero, neboli jezero Fertö, je jediné velké stepní jezero v Evropě (mimo Balatonu ) . Rozkládá se na hranici Rakouska a Maďarska a as..

Najít ubytování

To, co nejvíce láká k návštěvě Hebrid, ostrovů, které patří ke Skotsku, jsou překrásné přírodní scenérie a divoká fauna. Vnější Hebridy nebo také..

Najít ubytování


East Midlands je známý turistický region ve Velké Británii v okolí měst Leicester, Nottingham a Derby. Hlavním správním střediskem je město Notti..

Najít ubytování

Limnos je osmý největší řecký ostrov. Nachází se přibližně 50 km východně od pobřeží poloostrova Chalkidiki v Egejském moři. Limnos jako prázdnin..

Najít ubytování

Ostrov Gozo je součástí Maltského souostroví ve Středozemním moři. Patří k nejlepším lokalitám pro potápění ve Středozemním moři. Najdete zde meg..

Najít ubytování


Je jedním z Kanárských ostrovů. Říká se, že je ze všech ostrovů nejzelenější. Je také ostrovem s nejprudším sklonem terénu, protože na ploše 706 km2..

Najít ubytování

Severozápadní Anglie, tj. přibližně oblast hrabství Lancaster a Lake Districtu, má "nejkrásnější scenérii, jaká kdy existovala", jak kdysi řekl k..

Najít ubytování

Italské Alpy jsou součástí největšího evropského pohoří, ve které se nachází i vrchol Mont Blanc (4810 m) považovaný za nejvyšší evropský vrchol. Po..

Najít ubytování


Yorkshire, severoanglický region, v jehož středu leží slavné historické město York, charakterizují přírodní krásy, vřesoviště, zelená údolí a úhl..

Najít ubytování

Sierra Nevada je pohoří v Andalusii. V překladu Sněžné pohoří. Z jeho masivu se vypíná 14 hor, které přesahují výšku 3000 m. Nejvyšší je Mulhacén..

Najít ubytování

Cumbria, region severozápadní Anglie, je třetí největší hrabství v Anglii. Na západě ho obklopuje Irské moře, na jihu Lancashire, na jihovýchodě ..

Najít ubytování


Pobřeží v hrabství Londonderry (podle místních jen Derry) je typicky irské, takže velmi atraktivní, a proto tento region, na rozdíl od některých ..

Najít ubytování

Dugi Otok je protáhlý, cca 40 km dlouhý ostrov v Jaderském moři. Nachází se u pobřeží Chorvatska, v oblasti severní Dalmácie, respektive Severoda..

Najít ubytování

Severní část Velké maďarské nížiny je rozsáhlým rovinatým území mezi hranicí Maďarska s Rumunskem, Ukrajinou a Slovenskem a hormatou oblastí Seve..

Najít ubytování


Severní Anglie (Northern England), to je členité pobřeží, možnosti dlouhých procházek zajímavou krajinou, historická městečka, majestátní stavby,..

Najít ubytování

East Anglia, tedy oblast východní Anglie, je turisty velmi oblíbený region v okolí měst Norwich, Ipswitch a Cambridge, které je jeho centrem. Do ..

Najít ubytování

Národní park se rozkládá na poloostrově Karpas. Na poloostrově najdeme krásné pláže, rozlehlé lesy a nedotčenou přírodu. Hlavním důvodem vyhlášení N..

Najít ubytování


Jižní Zadunají je území jihozápadního Maďarska, s centrálním pohořím Mecsek. Oblast původní Panonie, ležící mezi Dunaje, jezerem Balaton a hranic..

Najít ubytování

Zeller See je sladkovodní jezero v Alpách. Nachází se v Rakousku a na jeho břehu leží turistické středisko Zell am See . Zeller See je součástí vel..

Najít ubytování

Kyrenia je vápencové pohoří podél severního pobřeží ostrova Kypr. Nachází se na území tzv. Severokyperské turecké republiky. Nejvyšší horou je Kypar..

Najít ubytování


Regionu Midlands, v okolí měst Birmingham a Sheffield se často říká "srdce Anglie". Je to oblast s nádhernou krajinou i s velkými průmyslovými mě..

Najít ubytování

Když přijedete do oblasti jižního Walesu, nikdy nejste daleko od hor nebo od moře. Takže není divu, že tento region přitahuje pěší turisty, cykli..

Najít ubytování


Wörthersee je nejteplejší jezero v Rakousku . Leží ve spolkové zemi Korutany . Oblast kolem jezera Wörthersee je také nazývána Rakouskou riviérou. T..

Najít ubytování

Hrabství Fermanagh je jediné ze šesti hrabství Severního Irska, které nesousedí s jezerem  Lough Neagh. Oblast je proslulá krásou jezer, kte..

Najít ubytování

Carmarthenshire, turistický region v jihozápadní části Walesu, okupuje  území v okolí měst Llanelli, Carmarthen a Ammanford. Je známý předev..

Najít ubytování


Mid Wales a Brecon Beacons, oblíbený turistický region na pomezi Walesu a Anglie, z větší části pokrývá národní park, který zahrnuje čtyři pohoří..

Najít ubytování

    2