TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 752

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Poloostrov Pelješac je po Istrii druhým největším chorvatským poloostrovem. Nachází se v Jižní Dalmácii obklopený ostrovy Hvar, Korčula..

Najít ubytování

Piliš (Pilišské vrchy) se rozprostírá mezi řekou Dunaj a hlavním městem Budapešť. V pohoří se nachází významné zimní středisko ..

Najít ubytování

Moravský kras je významná krasová oblast České republiky. Nachází se asi 20km severně od krajského města Brna. Oblast nabízí jak archeo..

Najít ubytování


Pohoří Mátra je nejvyšší pohoří Maďarska . Oblast je dlouhá 40 km a široká 13 km. Mátra je chráněnou krajinnou oblastí. Nejvyšším..

Najít ubytování

Pohoří Mourne (Mourne Mountains) , oblíbený cíl návštěvníků hrabství Down v Severním Irsku, se rozkládá v přímořské oblasti, u ..

Najít ubytování

Julské Alpy se ze své větší části nacházejí na Slovinsku, menší část pohoří zasahuje do Itálie. Julské Alpy jsou nejvyšším poho..

Najít ubytování


Vihorlat je sopečná oblast na Slovensku . Nachází se v Prešovském a Košickém kraji , ve Východních Karpatech. Oblast je ohraničena m..

Najít ubytování

Javorníky jsou česko-slovenským pohořím s možnostmi běžeckého lyžování, zejména na hřebenové trase odkud jsou krásné výhledy. P..

Najít ubytování

Malá Fatra je nádherné pohoří a velmi cenná přírodní lokalita na území mezi městy Dolný kubín, Martin, Žilina, Terchová a atrakti..

Najít ubytování


Roháče jsou součástí Vysokých Tater, konkrétně jejich západní část. Jde o vysokohorský terén s horskými jezery a turistickými tra..

Najít ubytování

Pohoří Bükk je rozlehlé hornaté území na maďarsko-slovenské hranici. Jeho centrální část je chráněna jako Národní park Bükk. Hl..

Najít ubytování

Cserehát je maďarská vrchovina mezi hranicí se Slovenskem, maďarským pohořím Bükk a Zemplínskými vrchy. Nejvyšší vrchol Szár-hegy ..

Najít ubytování


Medvednica je menší chorvatské pohoří, které dosahuje až na okraj hlavního města Zábřehu. Pro obyvatele i návštěvníky Záhřebu je..

Najít ubytování

Boka Kotorská je velký černohorský záliv na pobřeží Jaderského moře. Poskytuje útočiště chráněné před nepřízní počasí hrad..

Najít ubytování

Morača je hornatá oblast ležící kolem kaňonu řeky Morača v Černé Hoře. Právě ve zdejších horách se ukrývá jedna z nejvzácněj..

Najít ubytování


Turisticky nejfrekventovanější je lokalita u hotelu Poľana (pod Vrcholem Poľana 1458) , kde je velké rozcestí značených tras a lyžařsk..

Najít ubytování

Chočské vrchy nabízejí kopcovitou podtatranskou krajinu. Zajímavými místy je hrad Likava, Oravský hrad a ski areál Skipark Kubínsk..

Najít ubytování

Východní Frísko je řídce osídlený dolnosaský region, kde polovina obyvatel mluví specifickým nářečím. Cyklotrasy vedou převážně..

Najít ubytování


Horehroní (Horehronie) je kopcovitá krajina jižně od hřebenů Nízkých Tater, jehož páteří je údolí řeky Hronu. V zimě je možné n..

Najít ubytování

Mecsek je rozsálhé pohoří v Jižním Zadunají v Maďarsku. Leží na území historické Panonie a jeho hlavním centrem je starobylé měst..

Najít ubytování

Svilaja je chorvatské pohoří zdvihající se asi 15 km od Splitu a pobřeží Jaderského moře. Vytváří nádherné panorama jezeru Peručk..

Najít ubytování


Bílé Karpaty jsou pohořím na pomezí České republiky a Slovenska. Převážná část území je ve zvláštním režimu ochrany jako CHKO ..

Najít ubytování

Bjelasica je vnitrozemské pohoří Černé Hory, ve kterém se ukrývá Národní park Biogradska Hora. Crna glava (2139 m) je nejvyšším bode..

Najít ubytování

Börzsöny je hornaté území severně od Dunaje, podél maďarsko-slovenské hranice. Jedinečné území, které bylo zahrnuto do Národního ..

Najít ubytování


Šumava je příhraniční region na pomezí Německa a České republiky. Jedná se o velké pohoří, ke kterému vás přitáhne kouzlo horsk..

Najít ubytování

Kitzbühelské Alpy (Kitzbüheler Alpen) jsou regionem v jihozápadní části Rakouska. Tento region leží na území, které je přibližně ohra..

Najít ubytování

Bakony je horský masiv nacházející se podél severozápadního břehu Balatonského jezera. Na úpatí pohoří, na pobřeží jezera, se nac..

Najít ubytování


Spreewald charakterizují rašeliniště, a rovinatá nížina s kanály a lesy. Část území je vyhlášena biosférickou rezervací, bohatou ..

Najít ubytování

Taunus je nízké pohoří ležící severozápadně od Wiesbadenu. Díky poloze mezi velkými městy Franfurt nad Mohanem, Wiesbaden, Koblenz, B..

Najít ubytování

Hornofalcký les je bavorský protějšek Českého lesa. Pohraniční pohoří mezi Českem a Německem, které je z obou stran hranice charakteris..

Najít ubytování


Hesenská vrchovina je lesnaté území v Německu, v okolí měst Marburg, Kassel a Fulda, v blízkosti Franfurtu nad Mohanem. Jedná se o kopco..

Najít ubytování

Hunsrück není z pohledu cestovního ruchu nijak zvláště rozvinutý region, přesto je zde síť značených tras a dostatečné možnosti ub..

Najít ubytování

Vértes je malé maďarské pohoří, navazující na větší pohoří Bakony u Balatonského jezera. Jeho hlavním střediskem je městečko Or..

Najít ubytování


Čistá příroda s bukovými a částečně i dubovými lesy, kde žijí medvědi, vlci i rysi. Na oblaze můžete uvidět i orla skalního. Če..

Najít ubytování

Broumovsko je turistický region v České republice, rozprostírající se okolo Broumova, Teplic nad Metují a Police nad Metují, na území K..

Najít ubytování

Víte kde najdete Strážovské Vrchy? Nacházejí se na pomezí Trenčianského kraje a Žilinského kraje. Najdete tu hrad Lietava, hrad Vršat..

Najít ubytování


Fríské ostrovy (Friesische Inseln zvané též Wadské ostrovy) jsou soustavou ostrovů při pobřeží Severního moře, v severozápadní část..

Najít ubytování

Nízké Tatry (Nízke Tatry) jsou mohutným pohořím, jehož nejvyšší vrchol Ďumbier dosahuje výšky 2046 metrů. Jde o atraktivní slovens..

Najít ubytování

Papuk je pohoří a od roku 1999 také přírodní park v Chorvatsku, ve střední Slavonii. Nejvyšší horou je vrchol Papuk (953 m) , a nejlep..

Najít ubytování


Fläming je historický německý region, jehož centrum leží asi 80 km jihozápadně od Berlína. Velká část území je vyhlášena příro..

Najít ubytování

Cerecse je maďarské pohoří, s krasovým podložím. Nachází se asi 30 km severozápadně od Budapešti, na hranici se Slovenskem. Mezi měs..

Najít ubytování

Stubaiské Alpy (Stubaier Alpen) jsou pohoří a turistický region v Tyrolsku, na hranici Rakouska a Itálie. Nejvyšším vrcholem je Zuckerhütl ..

Najít ubytování


Pohoří Rothaar (Rothaargebirge) je turistický region na západě Německa. Mezi nejzajímavější místa patří lázeňské město Bad ..

Najít ubytování

Alpské podhůří (Alpenvorland) je kopcovitá, turisticky atraktivní krajina na jihu Německa v okolí Mnichova a Augsburgu. Bezpečně nezklamou..

Najít ubytování

Hochschwab je rozsáhlé území v Rakousku, které je známé především díky lezeckým terénům a turistickým trasám. Nejvyšší vrchol Hoc..

Najít ubytování


Oblíbená nizozemská destinace, proslavená písečnými plážemi. Je součástí tzv. Fríských ostrovů, které se táhnout od Dánska, pod..

Najít ubytování

Francké Švýcarsko (Fränkische Schwaiz) je oblast vápencových skal, jeskyní a splavných úseků řek. Tento turistický region leží na j..

Najít ubytování

Buda je menší hornatá oblast u Budapešti, zasahující až do jeho centra k řece Dunaji. Oblíbený výletní cíl nejen pro obyvatele hlavn..

Najít ubytování


Podunají (Österreichischen Donau) je část rakouského území podél toku řeky Dunaj. Do oblasti patří města Linz, Enns, Ybbs an der Donau, ..

Najít ubytování

Tuxertal je administrativní a turistický region na jihozápadě Rakouska. Leží u hranic Rakouska a Itálie, jihovýchodně od hlavního města V..

Najít ubytování

Steinberge je turistická oblast a pohoří v Rakousku. Jedná se o strmé pohoří, kde najdete zajištěné trasy - ferraty. Pohoří je oblíb..

Najít ubytování


Velebit je vápencové pohoří a národní park v Chorvatsku. Nachází se v západní části země, v regionu Licko-Senjska. Jedná se o nejmlad..

Najít ubytování

Arrábida Natural Park, N10-4, 2900 Setubal, Portugal

Península de Tróia, česky Tróiský poloostrov. Nejlépe se tam dostanete trajektem z města Setúbal. Špičce tohoto poloostrova dominují vyso..

Najít ubytování

Rakouské Alpy (Österreichische Alpen) pokrývají většinu území Rakouska. Je to druhý největší turistický region Evropy. Pokud rádi jezd..

Najít ubytování


Kokořínsko je turistická oblast pro kterou jsou charakteristické pískovcové skály, údolí a jehličnaté lesy. Nachází se v České republ..

Najít ubytování

Hoge Veluwe je národní park v Nizozemsku. Rozkládá se na téměř 55 km2 v provincii Gelderland, kterou najdete v centrální části země. Nac..

Najít ubytování

Jizerské hory jsou pohořím v severní části České republiky . Nacházejí se severně od města Liberec . Pohoří zasahuje malou částí do..

Najít ubytování


Krkonoše jsou pohraničním pohořím mezi Českou republikou a Polskem . Na polském území se nazývají Karkonosze. Nejvyšším vrcholem Krko..

Najít ubytování

Ski Interlaken je známé lyžařské středisko v centrálním Švýcarsku . Jeho název ("mezi jezery") je odvozen z jeho polohy. Ski Interlaken s..

Najít ubytování

Pallars Jussá je kraj v Katalánsku, ve Španělsku . Vznikl rozdělením starobylého kraje Pallars. Kraj je pozoruhodný především mnoha star..

Najít ubytování


Světoznámá lyžařská a horolezecká oblast Švýcarských Alp. Mezinárodně uznávaná už od roku 1865. Z malé horské vesničky se stalo l..

Najít ubytování

Orlické hory jsou pohoří, které vyhledávají hlavně milovníci turistiky a aktivního odpočinku. Nacházejí se na hranici České republiky..

Najít ubytování

Texel je malý ostrov v Nizozemsku. Leží asi 3 km od pobřeží Severního Holandska a je jedním z ostrovů oddělujících unikátní příbře..

Najít ubytování


Vysoké Tatry jsou nejvyšší hory na Slovensku . Leží v severní části země u hranic s Polskem . Je to nejvyšší část tzv. karpatskéh..

Najít ubytování

Jedná se o světoznámé lyžařské středisko ve Švýcarsku. Přepravní kapacita tohoto střediska je přes 30 000 osob/za hodinu. Lanovky vyv..

Najít ubytování

Malbun, 9497, Liechtenstein

Ski Malbun je lyžařské středisko v Lichtenštejnsku . Nachází se v obci Triesenberg , v nadmořské výšce 1600 – 2000 m. Jedná se o jedin..

Najít ubytování


Zemplínská Šírava je přehrada a turistický region, nacházející se na východním Slovensku , u města Michalovce . Je to druhá největší..

Najít ubytování

Balaton neboli Blatenské jezero je největší sladkovodní jezero v Evropě . Jezero je dlouhé 77 km, široké 14 km a zaujímá rozlohu 600 km2...

Najít ubytování

Loch Ness je přírodní nádrž tektonicko-ledovcového původu, která je opředena pověstí o tajemné příšeře Nessie. Nachází se ve Sk..

Najít ubytování


Achensee je jezero a také lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Najdeme ji cca 30 km severovýchodně od města Innsbruck , ne..

Najít ubytování

Muráňska planina je krajinná oblast, která se nachází na Slovensku . Leží v centrální části země, v Banskobystrickém kraji, ve Slov..

Najít ubytování

Triglavský národní park je jediným národním parkem ve Slovinsku . Rozkládá se na severozápadě země, v Julských alpách, na ploše o rozl..

Najít ubytování


Ostrov Hvar patří do pásu středodalmatských ostrovů. Nachází se na jihovýchodě Chorvatska. Už svojí velikostí je Ostrov Hvar jedinečn..

Najít ubytování

Ostrov Cres je chorvatský ostrov v Kvarnerském souostroví. Tento ostrov je menší než sousední ostrov Krk. Nachází se na severu Jaderskéh..

Najít ubytování

Jezero Neuchâtel je největší jezero ležící celé ve Švýcarsku . Nachází se v západní části země, na území kantonů Neuchâtel, Fri..

Najít ubytování


Region Peak District, z větší části pokrytý prvním britským národním parkem Peak District, se nachází ve východní části Anglie, v..

Najít ubytování

Jezero Tisza je přehradní nádrž na stejnojmenné řece a druhé největší jezero Maďarska . Je součástí národního parku Hortobágy . Z..

Najít ubytování

Plitvická jezera jsou nejznámější národní park nacházející se v Chorvatsku . Leží v Licko – senjské župě na horním toku řeky Kor..

Najít ubytování


Národní park Kiskunsági je chráněná oblast v Maďarsku . Nachází se v regionu Bács Kiskun, v oblasti Velké maďarské planiny. Národní p..

Najít ubytování

Arlberg je horská oblast v západní části Rakouska, v oblasti horského průsmyku mezi Vorarlberskem a Tyrolskem. Lokalita je známa předevší..

Najít ubytování

Mata Nacional do Buçaco je národní park v Portugalsku . Nachází se ve střední části země, v regionu Braga, cca 25 km od historického měs..

Najít ubytování


Rua Conego Albano Falcao, Bairro Rubacar, Portugal

Přírodní park Montesinho (Parque Natural de Montesinho) se táhne od města Bragança ke španělské hranici. Říká se, že jde o civilizací ..

Najít ubytování

Národní park Hortobágy se rozkládá kolem stejnojmenné obce v Maďarsku a má rozlohu 70 000 ha. V roce 1999 byl Národní park Hortobágy za..

Najít ubytování

Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantickém oceánu. Je často přezdíván jako “ostrov květin“ či “zelený ráj“. Madeira je..

Najít ubytování


Curyšské jezero leží severně od Glarnských Alp v nadmořské výšce 406 m. Nachází se přibližně 15 km jihovýchodně od města Curych v..

Najít ubytování

Jezero Velence je třetí největší jezero Maďarska , které se rozkládá nedaleko města Székesfehérvár . V letním období je teplota vody ..

Najít ubytování

Vierwaldstättersee nebo také Jezero čtyř kantonů se nachází na úpatí Švýcarských Alp, v blízkosti hlavního města Luzern v Centráln..

Najít ubytování


Ski Resort Obertauern je velice oblíbené lyžařské středisko v Rakousku . Najdeme ho ve spolkové zemi Salcbursko, cca 70 km jižně od města ..

Najít ubytování

Brač je třetím největším ostrovem jadranského pobřeží a největším ostrovem mezi Středodalmatskými ostrovy. Jeho rozloha je zhruba 395..

Najít ubytování

Durmitor je chráněná oblast v Černé Hoře. Nachází se v severní části země, v regionu Žabljak. Durmitor je součástí Dinárských h..

Najít ubytování


Jezero Loch Lomond a národní park Trossachs jsou vyhledávaným cílem turistů, kteří přijíždějí do oblasti jižního Skotska. Tento n..

Najít ubytování

Ostrov Krk je největší ostrov Chorvatska a celého Jaderského moře. Je součástí Kvarnerského souostroví, které se nachází na východ od..

Najít ubytování

Brijuni je menší souostroví na západním pobřeží chorvatského poloostrova Istrie. Celkem 15 ostrovů a ostrůvků v Jaderském moři bylo..

Najít ubytování
  1