TIXIK.cz » Regiony » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Tip na výlet, počet výsledků: 741

(20)
(61)
(86)
(3)
(56)
Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Poloostrov Pelješac je po Istrii druhým největším chorvatským poloostrovem. Nachází se v Jižní Dalmácii obklopený ostrovy Hvar, Korčula a Mljet . P..

Najít ubytování

Piliš (Pilišské vrchy) se rozprostírá mezi řekou Dunaj a hlavním městem Budapešť. V pohoří se nachází významné zimní středisko Dobogó-kő, s lyžař..

Najít ubytování

Moravský kras je významná krasová oblast České republiky. Nachází se asi 20km severně od krajského města Brna. Oblast nabízí jak archeologické, pale..

Najít ubytování


Pohoří Mátra je nejvyšší pohoří Maďarska . Oblast je dlouhá 40 km a široká 13 km. Mátra je chráněnou krajinnou oblastí. Nejvyššími vrcholky jsou Kék..

Najít ubytování

Pohoří Mourne (Mourne Mountains) , oblíbený cíl návštěvníků hrabství Down v Severním Irsku, se rozkládá v přímořské oblasti, u pobřeží Irského mo..

Najít ubytování

Vihorlat je sopečná oblast na Slovensku . Nachází se v Prešovském a Košickém kraji , ve Východních Karpatech. Oblast je ohraničena městy Remetsk..

Najít ubytování


Julské Alpy se ze své větší části nacházejí na Slovinsku, menší část pohoří zasahuje do Itálie. Julské Alpy jsou nejvyšším pohořím Slovinska. Jsou t..

Najít ubytování

Roháče jsou součástí Vysokých Tater, konkrétně jejich západní část. Jde o vysokohorský terén s horskými jezery a turistickými trasami, kde jsou n..

Najít ubytování

Malá Fatra je nádherné pohoří a velmi cenná přírodní lokalita na území mezi městy Dolný kubín, Martin, Žilina, Terchová a atraktivní vesničkou Zá..

Najít ubytování


Javorníky jsou česko-slovenským pohořím s možnostmi běžeckého lyžování, zejména na hřebenové trase odkud jsou krásné výhledy. Příznivci sjezdovéh..

Najít ubytování

Cserehát je maďarská vrchovina mezi hranicí se Slovenskem, maďarským pohořím Bükk a Zemplínskými vrchy. Nejvyšší vrchol Szár-hegy najdete ve výšc..

Najít ubytování

Pohoří Bükk je rozlehlé hornaté území na maďarsko-slovenské hranici. Jeho centrální část je chráněna jako Národní park Bükk. Hlavními centry regi..

Najít ubytování


Horehroní (Horehronie) je kopcovitá krajina jižně od hřebenů Nízkých Tater, jehož páteří je údolí řeky Hronu. V zimě je možné navštívit lyžařská ..

Najít ubytování

Mecsek je rozsálhé pohoří v Jižním Zadunají v Maďarsku. Leží na území historické Panonie a jeho hlavním centrem je starobylé město Pécs. Turistic..

Najít ubytování

Boka Kotorská je velký černohorský záliv na pobřeží Jaderského moře. Poskytuje útočiště chráněné před nepřízní počasí hradbou hor. Součástí oblas..

Najít ubytování


Východní Frísko je řídce osídlený dolnosaský region, kde polovina obyvatel mluví specifickým nářečím. Cyklotrasy vedou převážně podél pobřeží. Ko..

Najít ubytování

Bílé Karpaty jsou pohořím na pomezí České republiky a Slovenska. Převážná část území je ve zvláštním režimu ochrany jako CHKO Karpaty, respektive..

Najít ubytování

Morača je hornatá oblast ležící kolem kaňonu řeky Morača v Černé Hoře. Právě ve zdejších horách se ukrývá jedna z nejvzácnějších černohorských pa..

Najít ubytování


Chočské vrchy nabízejí kopcovitou podtatranskou krajinu. Zajímavými místy je hrad Likava, Oravský hrad a ski areál Skipark Kubínska hoľa. Ne..

Najít ubytování

Medvednica je menší chorvatské pohoří, které dosahuje až na okraj hlavního města Zábřehu. Pro obyvatele i návštěvníky Záhřebu je oblíbenou výletn..

Najít ubytování

Turisticky nejfrekventovanější je lokalita u hotelu Poľana (pod Vrcholem Poľana 1458) , kde je velké rozcestí značených tras a lyžařský areál. Dr..

Najít ubytování


Bjelasica je vnitrozemské pohoří Černé Hory, ve kterém se ukrývá Národní park Biogradska Hora. Crna glava (2139 m) je nejvyšším bodem pohoří a zv..

Najít ubytování

Svilaja je chorvatské pohoří zdvihající se asi 15 km od Splitu a pobřeží Jaderského moře. Vytváří nádherné panorama jezeru Peručko, které leží dá..

Najít ubytování

Broumovsko je turistický region v České republice, rozprostírající se okolo Broumova, Teplic nad Metují a Police nad Metují, na území Královéhrad..

Najít ubytování


Börzsöny je hornaté území severně od Dunaje, podél maďarsko-slovenské hranice. Jedinečné území, které bylo zahrnuto do Národního parku Dunaj-Ipeľ..

Najít ubytování

Šumava je příhraniční region na pomezí Německa a České republiky. Jedná se o velké pohoří, ke kterému vás přitáhne kouzlo horských jezer a místy ..

Najít ubytování

Bakony je horský masiv nacházející se podél severozápadního břehu Balatonského jezera. Na úpatí pohoří, na pobřeží jezera, se nacházejí oblíbená ..

Najít ubytování


Hornofalcký les je bavorský protějšek Českého lesa. Pohraniční pohoří mezi Českem a Německem, které je z obou stran hranice charakteristické sítí tu..

Najít ubytování

Čistá příroda s bukovými a částečně i dubovými lesy, kde žijí medvědi, vlci i rysi. Na oblaze můžete uvidět i orla skalního. Čergov je území leží..

Najít ubytování

Kitzbühelské Alpy (Kitzbüheler Alpen) jsou regionem v jihozápadní části Rakouska. Tento region leží na území, které je přibližně ohraničené městy Wö..

Najít ubytování


Vértes je malé maďarské pohoří, navazující na větší pohoří Bakony u Balatonského jezera. Jeho hlavním střediskem je městečko Oroszlány, kde se na..

Najít ubytování

Spreewald charakterizují rašeliniště, a rovinatá nížina s kanály a lesy. Část území je vyhlášena biosférickou rezervací, bohatou flórou i faunou...

Najít ubytování

Taunus je nízké pohoří ležící severozápadně od Wiesbadenu. Díky poloze mezi velkými městy Franfurt nad Mohanem, Wiesbaden, Koblenz, Bad Kreuznach..

Najít ubytování


Hunsrück není z pohledu cestovního ruchu nijak zvláště rozvinutý region, přesto je zde síť značených tras a dostatečné možnosti ubytování. Nacház..

Najít ubytování

Hesenská vrchovina je lesnaté území v Německu, v okolí měst Marburg, Kassel a Fulda, v blízkosti Franfurtu nad Mohanem. Jedná se o kopcovitou kra..

Najít ubytování

Nízké Tatry (Nízke Tatry) jsou mohutným pohořím, jehož nejvyšší vrchol Ďumbier dosahuje výšky 2046 metrů. Jde o atraktivní slovenský turistický r..

Najít ubytování


Pohoří Rothaar (Rothaargebirge) je turistický region na západě Německa. Mezi nejzajímavější místa patří lázeňské město Bad Berleburg, největ..

Najít ubytování

Papuk je pohoří a od roku 1999 také přírodní park v Chorvatsku, ve střední Slavonii. Nejvyšší horou je vrchol Papuk (953 m) , a nejlepším výchozí..

Najít ubytování

Alpské podhůří (Alpenvorland) je kopcovitá, turisticky atraktivní krajina na jihu Německa v okolí Mnichova a Augsburgu. Bezpečně nezklamou nádherné ..

Najít ubytování


Cerecse je maďarské pohoří, s krasovým podložím. Nachází se asi 30 km severozápadně od Budapešti, na hranici se Slovenskem. Mezi městy Tatabánya ..

Najít ubytování

Francké Švýcarsko (Fränkische Schwaiz) je oblast vápencových skal, jeskyní a splavných úseků řek. Tento turistický region leží na jihovýchodě Něm..

Najít ubytování

Fríské ostrovy (Friesische Inseln zvané též Wadské ostrovy) jsou soustavou ostrovů při pobřeží Severního moře, v severozápadní části Německa. Většin..

Najít ubytování


Buda je menší hornatá oblast u Budapešti, zasahující až do jeho centra k řece Dunaji. Oblíbený výletní cíl nejen pro obyvatele hlavního maďarskéh..

Najít ubytování

Víte kde najdete Strážovské Vrchy? Nacházejí se na pomezí Trenčianského kraje a Žilinského kraje. Najdete tu hrad Lietava, hrad Vršatec, aquapark..

Najít ubytování

Fläming je historický německý region, jehož centrum leží asi 80 km jihozápadně od Berlína. Velká část území je vyhlášena přírodním parkem, což ov..

Najít ubytování


Stubaiské Alpy (Stubaier Alpen) jsou pohoří a turistický region v Tyrolsku, na hranici Rakouska a Itálie. Nejvyšším vrcholem je Zuckerhütl s nadmořs..

Najít ubytování

Oblíbená nizozemská destinace, proslavená písečnými plážemi. Je součástí tzv. Fríských ostrovů, které se táhnout od Dánska, podél německého pobře..

Najít ubytování

Hochschwab je rozsáhlé území v Rakousku, které je známé především díky lezeckým terénům a turistickým trasám. Nejvyšší vrchol Hochschwab má 2.277 m..

Najít ubytování


Tuxertal je administrativní a turistický region na jihozápadě Rakouska. Leží u hranic Rakouska a Itálie, jihovýchodně od hlavního města Vídeň. Centr..

Najít ubytování

Podunají (Österreichischen Donau) je část rakouského území podél toku řeky Dunaj. Do oblasti patří města Linz, Enns, Ybbs an der Donau, Křemže i hla..

Najít ubytování

Steinberge je turistická oblast a pohoří v Rakousku. Jedná se o strmé pohoří, kde najdete zajištěné trasy - ferraty. Pohoří je oblíbené především..

Najít ubytování


Velebit je vápencové pohoří a národní park v Chorvatsku. Nachází se v západní části země, v regionu Licko-Senjska. Jedná se o nejmladší park. Národn..

Najít ubytování

Arrábida Natural Park, N10-4, 2900 Setubal, Portugal

Península de Tróia, česky Tróiský poloostrov. Nejlépe se tam dostanete trajektem z města Setúbal. Špičce tohoto poloostrova dominují vysoké hotely, ..

Najít ubytování

Rakouské Alpy (Österreichische Alpen) pokrývají většinu území Rakouska. Je to druhý největší turistický region Evropy. Pokud rádi jezdíte na ryby, u..

Najít ubytování


Kokořínsko je turistická oblast pro kterou jsou charakteristické pískovcové skály, údolí a jehličnaté lesy. Nachází se v České republice , nedaleko ..

Najít ubytování

Hoge Veluwe je národní park v Nizozemsku. Rozkládá se na téměř 55 km2 v provincii Gelderland, kterou najdete v centrální části země. Nachází se mezi..

Najít ubytování

Jizerské hory jsou pohořím v severní části České republiky . Nacházejí se severně od města Liberec . Pohoří zasahuje malou částí do Polska , kde jso..

Najít ubytování


Krkonoše jsou pohraničním pohořím mezi Českou republikou a Polskem . Na polském území se nazývají Karkonosze. Nejvyšším vrcholem Krkonoš je Sněžka ..

Najít ubytování

Česká Kanada je turistická oblast na jihu České republiky . Nachází se u hranic s Rakouskem , jihovýchodně od města Jindřichův Hradec . Region získa..

Najít ubytování

Ski Interlaken je známé lyžařské středisko v centrálním Švýcarsku . Jeho název ("mezi jezery") je odvozen z jeho polohy. Ski Interlaken se nachází m..

Najít ubytování


Pallars Jussá je kraj v Katalánsku, ve Španělsku . Vznikl rozdělením starobylého kraje Pallars. Kraj je pozoruhodný především mnoha starými a zachov..

Najít ubytování

Světoznámá lyžařská a horolezecká oblast Švýcarských Alp. Mezinárodně uznávaná už od roku 1865. Z malé horské vesničky se stalo letní i zimní rekre..

Najít ubytování

Orlické hory jsou pohoří, které vyhledávají hlavně milovníci turistiky a aktivního odpočinku. Nacházejí se na hranici České republiky a Polska . A..

Najít ubytování


Texel je malý ostrov v Nizozemsku. Leží asi 3 km od pobřeží Severního Holandska a je jedním z ostrovů oddělujících unikátní příbřežní oblast nazývan..

Najít ubytování

Vysoké Tatry jsou nejvyšší hory na Slovensku . Leží v severní části země u hranic s Polskem . Je to nejvyšší část tzv. karpatského oblouku. Táhno..

Najít ubytování

Malbun, 9497, Liechtenstein

Ski Malbun je lyžařské středisko v Lichtenštejnsku . Nachází se v obci Triesenberg , v nadmořské výšce 1600 – 2000 m. Jedná se o jediné lyžařské stř..

Najít ubytování


Jedná se o světoznámé lyžařské středisko ve Švýcarsku. Přepravní kapacita tohoto střediska je přes 30 000 osob/za hodinu. Lanovky vyvážejí lyžaře na..

Najít ubytování

Zemplínská Šírava je přehrada a turistický region, nacházející se na východním Slovensku , u města Michalovce . Je to druhá největší vodní plocha na..

Najít ubytování

Balaton neboli Blatenské jezero je největší sladkovodní jezero v Evropě . Jezero je dlouhé 77 km, široké 14 km a zaujímá rozlohu 600 km2. Průměrná h..

Najít ubytování


Loch Ness je přírodní nádrž tektonicko-ledovcového původu, která je opředena pověstí o tajemné příšeře Nessie. Nachází se ve Skotsku ve sníženině..

Najít ubytování

Achensee je jezero a také lyžařská oblast v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Najdeme ji cca 30 km severovýchodně od města Innsbruck , nedaleko h..

Najít ubytování

Muráňska planina je krajinná oblast, která se nachází na Slovensku . Leží v centrální části země, v Banskobystrickém kraji, ve Slovenském rudohoř..

Najít ubytování


Triglavský národní park je jediným národním parkem ve Slovinsku . Rozkládá se na severozápadě země, v Julských alpách, na ploše o rozloze více než 8..

Najít ubytování

Ostrov Cres je chorvatský ostrov v Kvarnerském souostroví. Tento ostrov je menší než sousední ostrov Krk. Nachází se na severu Jaderského moře, ji..

Najít ubytování

Ostrov Hvar patří do pásu středodalmatských ostrovů. Nachází se na jihovýchodě Chorvatska. Už svojí velikostí je Ostrov Hvar jedinečný; s délkou, 68..

Najít ubytování


Plitvická jezera jsou nejznámější národní park nacházející se v Chorvatsku . Leží v Licko – senjské župě na horním toku řeky Korana , mezi vápencov..

Najít ubytování

Region Peak District, z větší části pokrytý prvním britským národním parkem Peak District, se nachází ve východní části Anglie, v oblasti East Mi..

Najít ubytování

Jezero Tisza je přehradní nádrž na stejnojmenné řece a druhé největší jezero Maďarska . Je součástí národního parku Hortobágy . Základní fakta Jez..

Najít ubytování


Jezero Neuchâtel je největší jezero ležící celé ve Švýcarsku . Nachází se v západní části země, na území kantonů Neuchâtel, Fribourg, Vaud a Bern, v..

Najít ubytování

Národní park Kiskunsági je chráněná oblast v Maďarsku . Nachází se v regionu Bács Kiskun, v oblasti Velké maďarské planiny. Národní park Kiskunsági ..

Najít ubytování

Arlberg je horská oblast v západní části Rakouska, v oblasti horského průsmyku mezi Vorarlberskem a Tyrolskem. Lokalita je známa především jako zimn..

Najít ubytování


Národní park Hortobágy se rozkládá kolem stejnojmenné obce v Maďarsku a má rozlohu 70 000 ha. V roce 1999 byl Národní park Hortobágy zapsán do Sez..

Najít ubytování

Rua Conego Albano Falcao, Bairro Rubacar, Portugal

Přírodní park Montesinho (Parque Natural de Montesinho) se táhne od města Bragança ke španělské hranici. Říká se, že jde o civilizací nejméně dotčen..

Najít ubytování

Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantickém oceánu. Je často přezdíván jako “ostrov květin“ či “zelený ráj“. Madeira je menší ostrov, který m..

Najít ubytování


Mata Nacional do Buçaco je národní park v Portugalsku . Nachází se ve střední části země, v regionu Braga, cca 25 km od historického města Coimbra ...

Najít ubytování

Brač je třetím největším ostrovem jadranského pobřeží a největším ostrovem mezi Středodalmatskými ostrovy. Jeho rozloha je zhruba 395 km2. Brač je v..

Najít ubytování

Curyšské jezero leží severně od Glarnských Alp v nadmořské výšce 406 m. Nachází se přibližně 15 km jihovýchodně od města Curych ve Švýcarsku . Cury..

Najít ubytování


Jezero Velence je třetí největší jezero Maďarska , které se rozkládá nedaleko města Székesfehérvár . V letním období je teplota vody v jezeře 26 až ..

Najít ubytování

Ski Resort Obertauern je velice oblíbené lyžařské středisko v Rakousku . Najdeme ho ve spolkové zemi Salcbursko, cca 70 km jižně od města Salcburk ..

Najít ubytování

Vierwaldstättersee nebo také Jezero čtyř kantonů se nachází na úpatí Švýcarských Alp, v blízkosti hlavního města Luzern v Centrálním Švýcarsku . Ro..

Najít ubytování


Ledovcová jezera v Polsku patří k nejoblíbenějším cílům domácích i zahraničních návštěvníků. Mnohá z nich totiž nabízejí vynikající podmínky kanoist..

Najít ubytování

Durmitor je chráněná oblast v Černé Hoře. Nachází se v severní části země, v regionu Žabljak. Durmitor je součástí Dinárských hor. Celá oblast je..

Najít ubytování

Ostrov Krk je největší ostrov Chorvatska a celého Jaderského moře. Je součástí Kvarnerského souostroví, které se nachází na východ od Istrie. Od rok..

Najít ubytování


Jezero Loch Lomond a národní park Trossachs jsou vyhledávaným cílem turistů, kteří přijíždějí do oblasti jižního Skotska. Tento národní park (od ..

Najít ubytování

Brijuni je menší souostroví na západním pobřeží chorvatského poloostrova Istrie. Celkem 15 ostrovů a ostrůvků v Jaderském moři bylo v roce 1983 v..

Najít ubytování  1