TIXIK.cz » Města » Obertraun

Ubytování Obertraun

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Obertraun: Hlídač pokojů
Obertraun Mapa Mapa hotelů Obertraun

Související témata

Penziony v Obertraunu, Apartmány v Obertraunu, Satelitní mapa Obertraunu, Obertraun - počasí, Obertraun: Fotografie

Doporučené hotely Obertraun


Zobrazit všechny »Obertraun: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Obertraun Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Obertraun a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:41:11, Nadmořská výška: 513m, WWW stránky:

Obertraun je malá obec v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Horní Rakousy, v okrese Gmunden, v oblasti Salzkammergut (Solná komora) , na břehu Halštatského jezera . V současnosti zde žije cca 1000 obyvatel. Obertraun láká návštěvníky na svojí ideální polohu, která je vhodná pro aktivní dovolenou, na nedaleký jeskynní systém Dachsteinhöhlen a také na solné doly, ke kterým od Halštatského jezera vede tématická stezka.

Doprava

Obertraun je nejlépe dostupný autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v 60 km vzdáleném Salzburgu . Autem se sem dostanete po silnici č. 166 nebo 145, z kterých ale musíte v čas sjet na příjezdovou silnici do obce. Pokud se sem vydáte vlakem, vystupte v zastávce Obertraun-Dachsteinhöhlen. Jen pozor na to, že vlaky v této zastávce staví pouze v létě. Obec je jinak také spojena pravidelným autobusovým spojem s Hallstattem a Bad Ischlem .

Obertraun a aktivity

Obertraun je malá a klidná obec, která je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Okolí láká k pěší turistice, cykloturistice či paraglidingu. V zimě pak ke klasickému i sjezdovému lyžování. Samozřejmostí je řada přírodních i kulturních památek. Přilehlé Halštatské jezero je oblíbeným místem potápěčů. Můžete si tu ale i zaplavat či se svézt na kanoi. Obertraun totiž disponuje zatravněnou pláží s převlékárnami, malou vodní skluzavkou, hřištěm pro děti a půjčovnou lodiček a kanoí. Turistické informační centrum, kde vám poskytnou různé materiály o zajímavostech v obci a jejím okolí, se nachází na cestě mezi vlakovým nádražím a dachsteinskou lanovkou. K dispozici je u něj i bankomat. Stanice lanovky se jinak nachází cca 20 minut chůze z Obertraunu.

Dachsteinhöhlen

Největším tahákem obce Obertraun je jeskynní systém Dachsteinhöhlen . Tento jeskynní systém je několik miliónů let starý a řadí se mezi nejkrásnější přírodní památky na celém území Rakouska . Zároveň jde o jeden z nejrozsáhlejších jeskynních systémů na světě. K jeskyním se dostanete již zmíněnou lanovkou. Jeskynní systém Dachsteinhöhlen je pro veřejnost přístupný od května do října. Nejlepší ze zdejších jeskynní je tzv. Obří ledová jeskyně, která disponuje nádherně nasvícenou ledovou výzdobou.

Krippenstein

Pokud by jste si chtěli užít krásné výhledy, pokračujte lanovkou k jeskynním až na zdejší nejvyšší bod Krippenstein, který dosahuje výšky 2109 m. Na jeho vrcholu se nachází neuvěřitelná vyhlídková plošina Pět prstů , která vybíhá nad sráz. Jedná se údajně o nejkrásnější vyhlídkovou plošinu v celých Alpách. V zimě je pak Krippenstein oblíbeným místem lyžařů a snowboardistů.

Turistické služby

Obec disponuje širokou nabídkou ubytování. Vybrat si můžete např. z nabídky ubytování v Obertraunu ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci a pizzerii Sommer. Jídlo zde stojí od 7 do 11 EUR a pizza od 5 do 7 EUR. V obci ale nechybí další příjemné restaurace. Pokud by jste nechtěli utrácet za jídlo v restauraci, navštivte zdejší supermarket Konsum, který se nachází poblíž informačního centra.


Informace a fakta

GPS: 47.5567, 13.6871
Nadmořská výška: 513 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:33

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.obertraun.ooe.gv.at/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, klid, blízko turistické stezky, rovinaté okolí, lyžařské areály okolo, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: banka, bar, kemp, kostel, čerpací stanice, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Obertraun: Recenze

Obertraun prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

ObertraunHallstatt (2.9km)Gosau (12km)Bad Goisern (11km)Altaussee (11km)Grundlsee (13km)Bad Mitterndorf (18km)Annaberg im Lammertal (20km)Ramsau am Dachstein (15km)

Webmap: 1 2 3