TIXIK.cz » Města » Nysa

Ubytování Nysa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nysa: Hlídač pokojů
Nysa Mapa Mapa hotelů Nysa

Související témata

Satelitní mapa Nysy, Nysa - počasí, Nysa: Fotografie

Doporučené hotely Nysa


Zobrazit všechny »Nysa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nysa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nysa a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:37:12, WWW stránky:

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

tabákový


Informace a fakta

GPS: 50.4754, 17.3345
Nadmořská výška: 191 m
Nejbližší hranice: Česká republika, 14 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:46:18

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.nysa.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Nysa: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:04:00
Nysa je historické město v jižním Polsku . Nachází se v Horním Slezsku, v Opolském vojvodství. V současnosti zde žije okolo 50 000 obyvatel. Nysa láká návštěvníky na své památky.

O městě a turistických zajímavostech

Nysa je jedním z nejstarších měst celého Slezka. Po mnoho staletí bylo jedním z významných náboženských center ve Slezsku. Mezi nejzajímavější památky patří mohutná cihlová katedrála z 15. století, která se může pochlubit údajně jednou z nejpříkrejších kostelních střech v Evropě. Dále je to zvonice, biskupský palác ze 17. století, ve kterém dnes sídlí městké muzeum. Zde si můžete prohlédnout díla evropských malířů od 15. do 19. století. Mezi významné památky ve městě Nysa patří také věž Minsterberské brány, kostel sv. Petra a Pavla, barokní fontána z roku 1701 a středověké věže Wieża Ziębicka a Wieża Wrocławska. Hlavní historické náměstí známé jako Rynek se bohužel nedochovalo v původní podobě a to kvůli jeho zničení během 2. světové války. Jen jižní strana náměstí má přibližně svou původní podobu.

Historie

Nysa byla založena zřejmě v 10. století. Ihned se stala centrem stejnojmenného Nisského knížectví. V roce 1200 se stala součástí biskupství Vratislavského. Od 17. století byla Nysa sídlem katolických biskupů. Ti po 30-ti leté válce přebudovali město na pevnost. Díky velkému množství barokních a gotických kostelů se městu začalo přezdívat "Slezský Řím". Po 1. světové válce se Nysa stala součástí pruské provincie Horní Slezsko. Po druhé světové válce, kdy bylo město téměř z 80 procent zničeno, připadlo město Polsku , jehož součástí je dodnes.

Turistické služby

Nysa disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Redos, kde se občas konají i klubové taneční večery či v pizzerii Tevere. Můžete zajít také do baru Popularny, který na první pohled nevypadá tak lákavě, ale jídlo je zde dobré. Další informace o zajímavostech a aktivitách ve městě Nysa vám poskytnou v informačním centru, které se nachází v ulici Bracka 4.

Jezero Nyskie

Oblíbeným rekreačním místem na okraji města Nysa je zdejší Nyske jezero (Jezioro Nyskie) . To nabízí v některých částech svého břehu příjemné písečné pláže, které jsou v létě naplněny až k prasknutí. Můžete si tu například vyzkoušet plachtění či jízdu na vodním skútru. Nechybí zde místa pro kempování, možnost občerstvení a další služby.

Doprava

Nysa je snadno dostupná autem, autobusem či vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází buď ve Wrocławi (Copernicus Airport Wrocław) či v Katowicích (Katowice International Airport) . Autem se sem nejlépe dostanete po silnici č. 46 nebo 41. Autobusové a vlakové nádraží se nacházejí jinak proti sobě, jen cca 600 m od Rynku.

Města a obce v okolí

Nysa (0km)Arnoltovice (22km)Sulisław (24km)Moszna (31km)Brzeg (44km)

Webmap: 1 2 3