TIXIK.cz » Dánsko » Nylars Rundkirke

Nylars Rundkirke, Dánsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nylars Rundkirke: Hlídač pokojů
Nylars Rundkirke Mapa Mapa hotelů Nylars Rundkirke

Související témata

Nylars Rundkirke: Fotografie

Doporučené hotely Nylars Rundkirke


Zobrazit všechny »Nylars Rundkirke: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nylars Rundkirke Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nylars Rundkirke a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 17:15:54, Adresa: Kirkevej 10K, Aakirkeby, Danmark, Telefon: +45 56 97 20 13, WWW stránky:

Nylars Rundkirke je jeden z několika kruhových kostelů na dánském ostrově Bornholm . Tyto kostely jsou pro ostrov něco jako větrné mlýny pro řecký ostrov Mýkonos či kamenné hlavy pro Velikonoční ostrovy. Nylars Rundkirke se nachází cca 8 km od Rønne , u silnice na Åkirkeby. Dostat se sem můžete i autobusem č. 6. Vystoupit pak musíte na zastávce v blízkosti obchodu Dagli Brugsen. Poté se vydáte po ulici Kirkevej a po 350 m přijdete ke Nylars Rundkirke. Kolem kostela jinak také vede cyklostezka vedoucí z Rønne do Åkirkeby.

O Nylars Rundkirke

Kostel Nylars Rundkirke pochází z roku 1150. Jedná se o nejzachovalejší a nejsnáze dostupný kruhový kostel v okolí Rønne . Zajímavostí jsou fresky na centrálním sloupu kostela, které pocházejí ze 13. století a jsou tak nejstaršími freskami na celém ostrově Bornholm. Můžete na nich shlédnout výjevy z mýtů jako je například vyhnání Adama a Evy z ráje. Hlavní loď Nylars Rundkirke má tvar válce a tři patra. V minulosti pak horní galerie sloužila jako pozorovatelna místního strážného. U vchodu do kostela naleznete také dva runové kameny s vyrytými nápisy z dob vikingů.

Parktické informace

Nylars Rundkirke je otevřen většinou od 1. května do 17. října. Tou dobou je otevřeno od pondělí do soboty od 9 do 18 hodin. Během náboženských obřadů je kostel uzavřen. K dispozici jsou tu také toalety a dostatek míst k parkování.


Informace a fakta

GPS: 55.0743, 14.8148
Nadmořská výška: 58 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:15

Nylars Rundkirke: Recenze

Nylars Rundkirke prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rønne (8km)Hasle (14km)Snogebæk (20km)Gudhjem (18km)Svaneke (22km)