TIXIK.cz » Města » Polsko » Malopolsko » Nowy Targ

Hotely Nowy Targ

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nowy Targ: Hlídač pokojů
Nowy Targ Mapa Mapa hotelů Nowy Targ

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Penziony v Nowym Targu, Satelitní mapa Nowyho Targu, Nowy Targ - počasí, Nowy Targ: Fotografie

Doporučené hotely Nowy Targ


Zobrazit všechny »Nowy Targ: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nowy Targ Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nowy Targ a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Letiště Nowy TargLetiště2km
Nowy Targ AirportLetiště2km
Muzeum Dvůr v LopušnéMuzea7km
ObłazowaKopce9km
KramnicaKopce9km
PodhaleRegiony11km
Kotelnica ExpressVleky, lanovky11km
Ski Bialka TatrzanskaSki areály11km
Czerwona SkałkaKopce13km
Ski areál KotelnicaSki areály11km
Pasieka ExpressVleky, lanovky12km
Ski Czarna GoraSki areály13km
Gorce National ParkNárodní parky12km
Ptasia WyspaOstrovy15km
Zapalac dolinaÚdolí15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:57:01, Nadmořská výška: 595m, WWW stránky:

Nowy Targ je starobylé město v Polsku , které je zároveň jedním z nejstarších sídlišť na úpatí Tater. Nachází se v jižní části země, na soutoku Černého a Bílého Dunajce. V současné době žije ve městě více než 34 000 obyvatel. Nowy Targ láká návštěvníky na své známé trhy a krásné okolí. Město je oblíbeným a významným centrum bezmotorového létání v Polsku .

O městě Nowy Targ

Historie města sahá do 13. století, kdy měl být Nowy Targ založen. První písemná zmínka pochází z roku 1326. V současné době je Nowy Targ rušné obchodní město a dopravní uzel na křižovatce mezi Tatrami, Pieninami, Spiší a Oravou. Je to ideální výchozí bod do nádherného okolí, které je vhodné pro aktivní turistiku, cykloturistiku a v zimě lyžování. V minulosti byl Nowy Targ nádherným malebným městem. V roce 1784 ho však zasáhl velký požár, který ho prakticky celé zničil. Nejvýznamnější památky ve městě jsou kostel sv. Kateřiny ze 14. století a kostel sv. Anny. Pokud byste se chtěli dozvědět něco více o zdejším lidovém umění a historii, navštivte místní regionální muzeum, které sídlí na Rynku, přímo v radnici.

Aktivní dovolená

Nowy Targ je ideální místo pro aktivní dovolenou díky své poloze na křižovatce mezi Tatrami, Pieninami, Spiší a Oravou. V létě je tak okolí vhodné nejen pro pěší turistiku, ale také pro cykloturistiku. Nowy Targ nabízí v zimě velmi dobré podmínky pro lyžování, protože v blízkém okolí se nachází celá řada dobrých lyžařských středisek. Ta nejlepší jsou asi v 20 km vzdáleném Zakopane , nebo v 18 km vzdáleném lyžařském středisku Ski Lubomierz , které je jedním nejlepších lyžařských areálů v celém Polsku. Z města Nowy Targ je možné se dostat k hraničnímu přechodu Łysa Polana, odkud začíná voroplavba soutěskou Dunajce. Denně jezdí k přechodu tři autobusy.

Čtvrteční trh v Nowy Targ

Nowy Targ je známý také díky vyhlášenému čtvrtečnímu trhu. Ten se koná již více než 500 let. Trh vznikl na základě královského privilegia, uděleného v roce 1487. Koná se na náměstí Plac Targowy. Bohužel v současnosti na něm pořídíte většinou už jen hromadně vyráběné spotřební zboží. S klasickými ručními výrobky se setkáte jen ojediněle. Tuto tradici více dodržují v Zakopaném. Na stejném místě se jinak také koná velký trh v sobotu. Seženete na něm podobné zboží jako ve čtvrtek. Na obou si ale dejte pozor na kapsáře. Některé průvodce uvádějí, že jich tady působí celá řada.

Turistické služby

Ubytovat se můžete ve městě Nowy Targ v hotelu Limba, který se nachází jeden blok od Rynku, v hotelu Skalny Dworek , či v turistické ubytovně Dom Turisty PTTK. Využít můžete i nabídku klubu Sportowy Gorce, který nabízí hotelové pokoje a také tři vytápěné chaty. Nechybí tu ani možnost ubytování v soukromí, ale nabídka tu není tak široká, jako v Zakopaném nebo Szczawnici. Dobře najíst se můžete v pizzerii Jaga, v restauraci Wegierska, nebo v restauraci Dunajec.

Panna Marie v Ludźmierz

Pokud budete ve městě Nowy Targ na svátek Nanebevzetí Panny Marie, což je 15. srpna, tak se vydejte do nedaleké vesničky Ludźmierz , kde se nachází v kostele soška Panny Marie, která v tento den láká velké davy poutníků, kteří jsou většinou oblečeni v tradičních oděvech.

Doprava

Nowy Targ je nejlépe dostupný autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Krakově (John Paul II International Airport Kraków-Balice) . Malé letiště, které slouží vyznavačům bezmotorového létání se nachází na jihovýchodním okraji města. Autem se sem dostanete po silnici č. 47, 49, 957 a 969. Autobusový terminál se nachází na západním okraji centra, přibližně 1,5 km od Rynku. Vlakové nádraží se pak nachází ještě o 1 km dál. Nowy Targ leží na železniční trase Krakov -Zakopane . Pokud zvolíte veřejné dopravní prostředky, vyberte si autobus, ten totiž jede, na rozdíl od vlaku, přímo do Krakova .


Informace a fakta

GPS: 49.4775, 20.0317
Nadmořská výška: 595 m
Rok založení města: 1346
Nejbližší letiště: Letiště Krakow, 69 km
Nejbližší hranice: Slovensko, 19 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 15:33:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.nowytarg.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rovinaté okolí, lyžařské areály okolo, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, prodejna kol, knihkupectví, půjčovna aut, autoopravna, zubař, doktor, supermarket, prádelna, právnické služby, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Nowy Targ: Recenze

Nowy Targ prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nowy TargŁopuszna (7km)Szaflary (6km)Bańska (10km)Frydman (15km)Bialy Dunajec (12km)Czarna Góra (13km)Bustryk (14km)Łapsze Niżne (18km)

Webmap: 1 2 3