Nový Bydžov, Česká republika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nový Bydžov: Hlídač pokojů
Nový Bydžov Mapa Mapa hotelů Nový Bydžov

Nový BydžovNový Bydžov

Související témata

Nový Bydžov: Fotografie

Doporučené hotely Nový Bydžov


Zobrazit všechny »


Nový Bydžov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nový Bydžov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nový Bydžov a doprava, Bankomaty
DěteniceMěsta27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:43:04, Adresa: Nový Bydžov, Česká republika

Nový Bydžov je město západně od krajského města Hradec Králové v České republice . Nový Bydžov býval královským městem a dnes nabízí mnoho historických památek.

Pohled do historie

Již od konce 13. století se město Nový Bydžov stalo královským městem. K velikému rozmachu města dochází na začátku 16. st., kdy město získalo důležité výsady. V této době se zde usadilo i židovské obyvatelstvo. Bydžovští dokonce získali právo účastnit se zemských sněmů. Po několik století bylo město Nový Bydžov nejdůležitějším centrem celé oblasti. Od roku 1850 byl Nový Bydžov okresním městem. Na konci 20. století byl status okresního města zrušen a Nový Bydžov začal postupně ztrácet na svém společenském a kulturním významu.

Památky města Nový Bydžov

Historické jádro Nového Bydžova je městskou památkovou zónou, která patří k nejcennějším ukázkám středověkého města. Nejcennější památkou je gotický kostel sv. Vavřince ze 14. st., který byl jen minimálně upravován v pozdějších letech. Dominantou náměstí je novogotická radnice postavená v 19. století, dnes se zde nachází městský úřad. Uprostřed náměstí stojí Mariánský morový sloup z roku 1716. Mezi další památky patří secesní spořitelna s muzeem a novorenesanční Okresní dům. V roce 1520 zde byl založen židovský hřbitov, který je dnes památkou na nedochovanou židovskou čtvrť. Na okraji města stojí barokní kostel sv. Jakuba Většího, který byl nedávno rekonstruován.

Sport v Novém Bydžově

Město nabízí mnoho možností sportovního vyžití. V létě mnoho lidí míří na místní koupaliště . Jde zde také skatepark, sportoviště s umělým povrchem, fotbalové hřiště a zimní stadion.


Informace a fakta

GPS: 50.2415, 15.4908
Nadmořská výška: 235 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:17:48

Nový Bydžov: Recenze

Nový Bydžov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3