TIXIK.cz » Města » Srbsko » Novi Sad

Novi Sad - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Novi Sad: Hlídač pokojů
Novi Sad Mapa Mapa hotelů Novi Sad

Novi SadNovi Sad

Související témata

Největší města v Srbsku, Satelitní mapa Srbska, Satelitní mapa Noveho Sadu, Luxusní ubytování v Novim Sadu, Apartmány v Novim Sadu, Autopůjčovny v Novim Sadu, Penziony v Novim Sadu, Novi Sad - počasí, Novi Sad: Fotografie

Doporučené hotely Novi Sad


Zobrazit všechny »


Novi Sad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Novi Sad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Novim Sadu, Plánovač výletů, Novi Sad a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum Matice SrbskéMuzea0.1km
National Theatre of SerbiaDivadla0.3km
Serbia National TheatreDivadla0.3km
Vojvodina MuseumMuzea0.5km
Varadin BridgeMosty0.9km
Karađorđe StadiumStadiony0.8km
Hodinová věžVěže1km
University of Novi SadUniverzity1km
Petrovaradinská pevnostPevnosti1km
Liberty BridgeMosty2km
Kašna Čtyři lviFontány9km
Kaple míruArchitektura10km
Rakovac monasteryKláštery9km
Ledinacké jezeroJezera10km
Klášter BeočinKláštery13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:04:15, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 45.2536, 19.8461
Nadmořská výška: 83 m
Rok založení města: 100
Vzdálenost do hlavního města: Bělehrad, 90 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 8:21:40

Novi Sad: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:23:14
Novi Sad je regionální centrum regionu Vojvodina v Srbsku . Nachází se 80 km severovýchodně od hlavního města Bělehrad . Je jedním z nejrozvinutějších měst v jihovýchodní Evropě. Novi Sad leží na březích řeky Dunaj v blízkosti Národního parku Fruška Gora .

Novi Sad je jedním ze tří největších srbských měst. Poprvé je město zmiňováno v roce 1694. Dva roky potom co začala výstavba Petrovaradinské pevnosti nazývané Dunajský Gibraltar. Leží v místech kde se střetly tři civilazace a tři kultury. Západní křesťanství, východní křesťanství a islám. V oblasti kde v průběhu historie našlo útočiště mnoho etnických i náboženských skupin.

Osídlení oblasti je ovšem mnohem starší. Už staří Římané zde vybudovali první opevnění a po nich se zde střídali další národy. Stejně jako další srbská města se i Novi Sad dostal do tureckého područí. Když na konci 17. století Turci ustoupili vybudovali Rakušané most přes Dunaj a kolem něho se začalo rozvíjet město. V průběhu 18. století si měšťané vykoupili u rakouské císařovny Marie Terezie statut svobodného královského města za výkupné 80.000 zlatých. Nových městských práv se dočkali 1. února 1748.

Říká se že Dunaj město Novi Sad obdarovává i trestá. Darem dostává vodu, umožňuje lodní dopravu díky které přicházejí turisté, zboží a myšlenky. Na druhou stranu trestá město velkými povodněmi. V předchozích stoletích bylo válečnými konflikty zničeno 10 mostů. Po bombardování v roce 1999 obyvatelé města s hořkým humorem vtipkovali, že mají dva mosty. Jeden pontonový na Dunaji a sedm pod vodou.

Novi Sad byl díky množství kulturních a náboženských vlivů velmi vždy velmi tolerantním městem. V revolučním roce 1848 bylo město zničeno, ale bylo v krétké době obnoveno. Po první světové válce a rozpadu habsburské monarchie se stal Novi Sad součástí Království Srbů, Chorvatů a Slovinců tj. budoucí Jugoslávie. Stal se moderním evropským městem. Jeho rozvoj zastavila druhá světová válka a období nacistické okupace. Po období plného utrpení se město v poválečném období znovu pozvedlo a rozrostlo ve všech směrech.

Novi Sad je důležitým městem pro srbskou kulturu a umění. Ve městě se nachází Matica Srpska, ústředí nejstarší kulturní a vědecké organizace pro vzdělání srbského národa. Expozice o jejím vývoji a práci se nachází v Galerii Matice Srbské v centru města. Vedle množství historických a architektonických památek mohou návštěvníci navštívit některý z řadu veletrů nebo festivalů. Například divadelní festival, dětský festival, hudební festival, slavný mezinárodní letní rockový festival a další. Dobré podmínky jsou zde i pro aktivní odpočinek a sport. Nabízí se jízda na koni, veslování nebo pěší turistika. Aktivnímu odpočinku nahrává blízká přítomnost Národního parku Fruška Gora a koncentrace mnoha klášterů ukrytých v tomto pohoří. V okolí se nachájí mnoho vinic. Tím největším pokladem celé této oblasti jsou ale samotní její obyvatelé. Příjemní, otevření a pohostinní lidé s dobrým srdcem.

Města a obce v okolí

Novi SadSremska Kamenica (3.5km)Vrdnik (15km)Ruma (28km)Turija (32km)Sremska Mitrovica (36km)Stara Pazova (39km)Novi Bečej (45km)Feketić (47km)