TIXIK.cz » Česká republika » Moravskoslezský kraj » Ostravsko » Ostrava » Nová radnice v Ostravě

Nová radnice v Ostravě - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nová radnice v Ostravě: Hlídač pokojů
Nová radnice v Ostravě Mapa Mapa hotelů Nová radnice v Ostravě

Nová radnice v OstravěNová radnice v Ostravě

Související témata

Nová radnice v Ostravě: Fotografie

Doporučené hotely Nová radnice v Ostravě


Zobrazit všechny »


Nová radnice v Ostravě: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nová radnice v Ostravě Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Nová radnice v Ostravě a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
ČEZ aréna6km
Tuł39km
Hrčava53km
Raztoka71km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 21:56:44, Adresa: Prokešovo náměstí 1803/8, Ostrava, Česká republika, Telefon: +420 599 499 311, WWW stránky:

Nová radnice v Ostravě je jednou z nejznámějších staveb ve městě Ostrava . Tato monumentální stavba ležící na Prokešově náměstí při břehu řeky Ostravice je vůbec nejrozsáhlejší a zároveň i nejvyšší radnicí v České republice. Na projektu budovy Nová radnice v Ostravě se mimo jiné podílel i architekt Fischer z Brna a stavitelé Kolář a Rubém. Výstavba Nové radnice v Ostravě proběhla v letech 1925-1930. Nová radnice v Ostravě byla otevřena na počest vzniku Československé republiky 28.října 1930. Působivá však není jen samotná budova Nové radnice, ale i vlastní interiér, kde nás zaujmou například lustry z broušeného křišťálu a nebo skleněné vitráže s erby města a jeho částí, či regionu moravskoslezského kraje. Ve foyeru je umístěna výstavní galerie s bustou Jana Prokeše, prvního starosty Ostravy po roce 1918. Nová radnice v Ostravě je sídlem městského úřadu a nachází se zde i informační centrum a radniční restaurace. Nad Novou radnicí v Ostravě se tyčí prosklená vyhlídková věž až do výšky 85,6 metrů s vyhlídkovou terasou ve výšce 73 metrů. Nabízí unikátní pohled z výšky na Ostravu a její okolí. Za dobrého počasí se můžeme kochat pohledy nejen na vrcholky nedalekých Beskyd, CHKO Poodří či polské přihraničí, ale i na Jeseníky s nejvyšší horou Moravy Pradědem .

Informace a fakta

GPS: 49.842, 18.2905
Nadmořská výška: 211 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:21:14

Nová radnice v Ostravě: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 5730.9.2010 21:34:05
Radnice je super... Tedy hlavně vyhlídka z radnice je fajn :) Někdy je sice fuška se dostat až nahoru, ale dá se to zvládnout. Doporučuji pochopitelně vyhlídku spojit s prohlídkou celé radnice a potom někam do divadla nebo na nákupy apod. Nebo do ZOO :D

Města a obce v okolí

Ostrava (0.4km)Šilheřovice (9km)Jilešovice (12km)Havířov (13km)Karviná (19km)Petrovice u Karviné (19km)Bělá (18km)Frýdek-Místek (18km)Český Těšín (26km)

Webmap: 1 2 3