TIXIK.cz » Francie » Alsasko » Bas-Rhin » Štrasburk » Notre-Dame de Strasbourg

Notre-Dame de Strasbourg - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Notre-Dame de Strasbourg: Hlídač pokojů
Notre-Dame de Strasbourg Mapa Mapa hotelů Notre-Dame de Strasbourg

Notre-Dame de StrasbourgNotre-Dame de Strasbourg

Související témata

Notre-Dame de Strasbourg: Fotografie

Doporučené hotely Notre-Dame de Strasbourg


Zobrazit všechny »


Notre-Dame de Strasbourg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Notre-Dame de Strasbourg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Notre-Dame de Strasbourg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Quartier Européen0.2km
Petite France1km
Route du Vin, Francie19km
Mur Paien31km
Neues Schloss41km
Eberstein47km
Favorite45km
Rastatt45km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 07:03:33, Adresa: 13 Place de la Cathédrale, Strasbourg, Francie, Telefon: +33 3 88 22 12 12, WWW stránky:

Notre-Dame de Strasbourg je římskokatolická katedrála nacházející se ve Štrasburku v severovýchodní Francii . Je jedním z příkladů vrcholně gotické architektury a od roku 1988 je zapsána, stejně jako celý Velký ostrov (Grande île) ve Štrasburku , na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Výstavba

Základní kámen katedrály Notre-Dame de Strasbourg byl položen již v roce 1015. Hned v počátku výstavby ovšem katedrálu postihl požár a stavba byla na několik staletí zastavena. Hlavní stavba katedrály probíhala v letech 1277–1318 pod vedením Erwina von Steinbach, ale dokončena byla až v roce 1439 . Katedrála Notre-Dame de Strasbourg je postavena z červeného pískovce a její fasáda je bohatě ornamentálně vyzdobena.

Interiér

Chrámová loď dosahuje délky 63 metrů. Uvnitř je katedrála Notre-Dame de Strasbourg bohatě zdobena. Můžete zde obdivovat pilíře se sochami andělů a krásné vitráže znázorňující život Panny Marie a Ježíše Krista. Pozdně gotická kazatelna je zdobena četnými soškami a na chóru najdete monumentální zlatem zdobené varhany. Uvnitř katedrály můžete obdivovat také renesanční orloj, Horloge Astronomique, s mechanismem z roku 1842. Každý den ve 12.30 zde můžete sledovat přehlídku apoštolů a jiných postaviček. Jižní vchod do katedrály Notre-Dame de Strasbourg zdobí výzdoba znázorňující smrt Panny Marie a její nanebevzetí. Je to originál, který se řadí mezi největší díla středověkého umění. Tuto výzdobu doplňují po obou stranách vchodu alegorické postavy z roku 1230.

Věž

Vrcholem středověkého stavebního umění je věž katedrály Notre-Dame de Strasbourg se zvonicí. Tyčí se do výšky 142 metrů a je druhá největší ve Francii. Z vrcholu věže je krásný výhled na celý Štrasburk a také na řeku Rýn.


Informace a fakta

GPS: 48.5821, 7.7509
Nadmořská výška: 153 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:23:20

Notre-Dame de Strasbourg: Recenze

Notre-Dame de Strasbourg prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Štrasburk (1.1km)Schiltigheim (2.8km)Bischheim (3.4km)Eckbolsheim (4.6km)Lingolsheim (6km)Mittelhausbergen (6km)Ostwald (5km)Oberschaeffolsheim (8km)Souffelweyersheim (6km)

Webmap: 1 2 3