TIXIK.cz » Města » Nižnij Novgorod

Nižnij Novgorod - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Nižnij Novgorod: Hlídač pokojů
Nižnij Novgorod Mapa Mapa hotelů Nižnij Novgorod

Související témata

Satelitní mapa Nižného Novgorodu, Tipy na výlety poblíž Nižného Novgorodu, Nižnij Novgorod - počasí, Nižnij Novgorod: Fotografie

Doporučené hotely Nižnij Novgorod


Zobrazit všechny »Nižnij Novgorod: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Nižnij Novgorod Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Nižním Novgorodu, Plánovač výletů, Nižnij Novgorod a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:00:39, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
rovinaté okolí

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

strojírenský
automobilový
IT


Informace a fakta

GPS: 56.3184, 44.0078
Nadmořská výška: 152 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:59:33

Nižnij Novgorod: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:16
Nižnij Novgorod , bývalý Gorkij je hlavním městem Nižněnovgorodské oblasti v Ruské federaci . Je 5. nejlidnatějším městem v zemi a významným hospodářským a kulturním centrem oblasti. Nižnij Novgorod leží na soutoku řek Volha a Oka, přibližně 400 km od města Moskva . Přímo ve městě je více jak 30 jezer a několik dalších řek.

Nižnij Novgorod bylo založeno v roce 1221 knížetem Jurijem Vsevolodovičem na obranu knížectví před Tatary. V roce 1341 se stalo hlavním městem Suzdalského knížectví. Nižnij Novgorod byl v polovině 15 století připojen k majetku Moskvy a ve stejném období byl ve městě postaven kamenný kreml. Po Ruské revoluci bylo město Nižnij Novgorod významným místem sovětské moci. Roku 1932 přejmenováno na Gorkij. Ve stejném období zde vzniká jeden z největších průmyslových podniků v zemi – automobilka GAZ.

Městu Nižnij Novgorod se za posledních 10 let 20 století podařilo výrazně změnit vzhled. Důraz je kladen na zachování a pečlivou rekonstrukci historických památek a na nové stavební projekty, které by měly potlačit sovětskou betonovou architekturu. Nižnij Novgorod má bohatou historickou minulost. Nachází se zde množství historických, kulturních a architektonických památek. Dominantou města je Nižnij Novgorod kreml, unikátní příklad staré ruské obranné architektury. Významnou památkou je i Pečerský klášter Nanebevstoupení ze 14 století nebo barokní kostel Panny Marie a početné dřevěné historické stavby. Umělecká galerie města Nižnij Novgorod vlastní unikátní sbírku více jak 12000 uměleckých děl. Turisty je vyhledávaná ulice Pokrokovskaja, kde se nachází většina muzeí, kaváren a obchodů. Jsou zde umístěny bronzové sochy představujících osobnosti, které výrazně zasáhly do historie města Nižnij Novgorod.

Města a obce v okolí

Nižnij NovgorodGorbatovka (18km)

Webmap: 1 2 3