TIXIK.cz » Města » Norimberk

Ubytování Norimberk, hotely Norimberk

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Norimberk: Hlídač pokojů
Norimberk Mapa Mapa hotelů Norimberk

NorimberkNorimberk

Související témata

Satelitní mapa Norimberka, Tipy na výlety poblíž Norimberka, Penziony v Norimberku, Luxusní ubytování v Norimberku, Apartmány v Norimberku, Levné ubytování v Norimberku, Autopůjčovny v Norimberku, Norimberk - počasí, Norimberk: Fotografie

Doporučené hotely Norimberk


Zobrazit všechny »


Norimberk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Norimberk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Norimberku, Plánovač výletů, Norimberk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:35:54, Nadmořská výška: 312m, WWW stránky:

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 49.4478, 11.0683
Nadmořská výška: 312 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:19

Norimberk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:13
Norimberk je německé město ležící na řece Pegnitz ve spolkové zemi Bavorsko, 150 km severozápadně od města Mnichov v Německu .

Historie

Kolem roku 1050 se na místě Norimberk připomíná hrad a kupecká osada. V roce 1200 získala osada městská práva. Ve středověku patřil Norimberk k jedním ze dvou největších obchodních center na obchodní stezce z Itálie do severní Evropy. V 16. století se Norimberk stal centrem německé renesance. Během druhé světové války byl centrem nacistické NSDAP, proto bylo město Norimberk skoro celé zničeno, ale naštěstí se po válce většinu zničených staveb podařilo obnovit.

Současnost

V současnosti zde žije více jak 500 000 obyvatel. Norimberk je také známý výrobou perníčků, tato tradice sahá až do 13.století.

Historické památky města Norimberk

Jádro města je rozděleno řekou na dvě části. Město je obklopeno téměř zcela zachovalými hradbami.
Mezi nejvýznamější památky patří Norimberský císařský hrad s věží Heidenturm, románskou kaplí a císařským palácem. Norimberk je také rodištěm významného malíře Albrechta Dürera. V centru města se nachází jeho pomník. Stojí zde také původně gotická radnice, který byla renesančně upravena. Nedaleko od radnice stojí věž - Laufer Schlangturm a brána Laufer Tor. Ve městě Norimberk nechybí řada sakrálních památek nspř. kostel sv. Jiljí, kostel sv. Sebalda nebo kostel P. Marie. Nejen pro malé návštěvníky je ve městě Norimberk připraveno muzeum hraček. K dispozici je ještě několik dalších muzeí. Přírodovědecké muzeum, Germánské národní muzeum nebo Dopravní muzeum s expozicí modelů nebo originálů dopravních vozidel a zařízení. V jižní části města Norimberk stojí největší norimberských chrám kostel sv. Vavřince. V centru města se nachází několik starých hrázděných domů.

Města a obce v okolí

NorimberkFurth (7km)Grossgründlach (10km)Röthenbach an der Pegnitz (14km)Rückersdorf (14km)Feucht (13km)Schwarzenbruck (16km)Langenzenn (21km)Rednitzhembach (17km)

Webmap: 1 2 3