TIXIK.cz » Města » Ninh Binh

Ninh Binh - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ninh Binh: Hlídač pokojů
Ninh Binh Mapa Mapa hotelů Ninh Binh

Ninh BinhNinh Binh

Související témata

Satelitní mapa Ninh Binhu, Ninh Binh: Fotografie

Doporučené hotely Ninh Binh


Zobrazit všechny »


Ninh Binh: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ninh Binh Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ninh Binh a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:51:21

Ninh Binh je chrámové město na Rudé řece ve stejnojmenné vietnamské provincii s kouzelnou architekturou, lakovanou do rumělkového lesku. Oblast zviditelnil první král dynastie Dinh v 10. století, kdy do krasové krajiny přesídlil své sídlo ze starobylého hlavního města Co La. Đinh Bộ Lĩnh sice příliš dlouho dynastii neudržel, padla nedlouho po jeho smrti, nicméně dnes je město známé jako výchozí místo k návštěvě Tam Coc, vnitrozemského vodního světa strmých krasových skal. Kromě této zajímavosti určitě stojí za minimálně celodenní prohlídku několik chrámů, a v této části katolického Vietnamu také působivá katedrála.

Historie

Dynastie Dinh byla předposlední dynastií rozdrobeného a nestabilního Vietnamu . Až po nastolení dynastie Ly roku 1009 se upevnila centralizovaná monarchie. V roce 968 skončil Dinh Tien Hoang vládu chaosu a v roce 1010 Ly Thai, král nové dynastie, ovládl celou oblast. Během války proti francouzským kolonistům bylo Ninh Binh strategickým místem, bránícím průchod třemi soutěskami. Čínsko -francouzská válka, která vypukla v roce 1884, přinesla Ninh Binhu nadvládu /c/evropa-3/francie-82/ FrancouzůFrancouzi přepadli Ninh Binh a bez odporu vlády a obyvatel obsadili katedrálu a celé město.

Chrámy Dinh a Le

Dva posvátní monumentální bratři, vonící jasmínovými vonnými tyčinkami a překvapující nádhernou architekturou, se mohou pochlubit mocnými sloupy. Sloupy jsou postaveny na kamenných podstavcích, jelikož dřevo by začalo ve vodě hnít. Zlacené dřevořezby na trámech vazby jsou zdobeny mnoha skvostnými a řemeslně dokonalými detaily. Půdorys chrámů připomíná písmeno „T“. Chrámy mají po obou stranách zapuštěná křídla, zatímco podél hlavní osy vyrůstá mnoho oltářů. Sochy krále a jeho synů jsou usazeny ve třech prostorách zadní části chrámu Le. V chrámu Dinh zaujímá král, jeho syn a manželka přední prostory.

Jeskyně Tam Coc

Vydáte-li se na příjemný výlet po řece Ngo Dong, pronese Vás její proud třemi jeskyněmi. Plechové veslice zpravidla řídí ženy. V mlze se často ztrácející krasové hory tvoří vysoké kulisy, a řeky brzy proplouvá první z jeskyní. Po 127 metrů dlou hang Ca následují Hang Giua a Hang Cuoi.

Doprava

Do cíle Vaší cesty se nejsnadněji dostanete z Hanoje . Pokud do ní přiletíte na mezinárodní letiště Noibai (HAN) , do samotné Hanoje je to asi 35 kilometrů a cesta vám potrvá 45 minut. Jakmile projedete Hanojí (a věřte, že to nebude jednoduché) , napojte se na silnici QL 1 a prostě pokračujte na jih. U Phu Lý odbočte doleva na silnici 477. Po 93 kilometrech vás přivítají vody Rudé řeky v Ninh Binh.

Ubytování

V Ninh Binh snadno najdete levné a kvalitní ubytování. Doporučit lze hotel Ngoc Anh na ulici Luong Van Tuy, který stojí velmi blízko centra. Van Long Resort je též výborný hotel, stojí přímo u vody a každé ráno si budete moci dopřát osvěžující výhled na Rudou řeku. Ninh Binh Legend Hotel nabízí opravdový komfort, a budete si v něm připadat jako v opravdovém paláci.


Informace a fakta

GPS: 20.2522, 105.9836
Nadmořská výška: 8 m
Vzdálenost do hlavního města: Hanoj, 88 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:17:56

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, klid, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště, v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ninh Binh: Recenze

Ninh Binh prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ninh BinhNho Quan (26km)